Kdo je to?
Kdo je Yvetta Simonová? Životopis Yvetta Simonová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Yvetta Simonová

Kdo je Yvetta Simonová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Yvetta Simonová je česká zpěvačka.
Hudební teorii a hru na klavír studovala soukromě. Její hudební dráha započala v Bratislavě, kde vystupovala jak v činohře, tak především v muzikálech a operetách.
Po úspěchu na Slovensku přešla do Prahy, kde začala působit v Hudebním divadle Karlín a Hudebním divadle v Nuslích (dnes Divadlo Na Fidlovačce) a také s Orchestrem Karla Vlacha.
V Československu se stala velmi populární zpěvačkou a zůstala stálicí hudební scény po několik desetiletí, během kterých nazpívala stovky písní. K jejím hitům patří Zhasněte lampiony, Já jsem zamilovaná, Whisky, to je moje gusto nebo Santa Maria. Častým pěveckým partnerem v duetech byl pro Simonovou Milan Chladil.
Příjmení Simonová je pseudonym, který pro ni vymyslel Jan Werich.
Jejím dlouholetými partnery byli producent František Spurný, skladatel Jaromír Vomáčka a později dirigent Karel Vlach.
V roce 2017 obdržela v rámci předávání státních vyznamenání medaili Za zásluhy.Kdo je Yvetta Simonová? Životopis Yvetta Simonová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Yvetta Simonová

Národnost: česká
Datum narození: 4. listopadu 1928
Místo narození: Český Brod

Líbí se stručný životopis s osobou Yvetta Simonová? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Prequel? Vzpomněli byste si na význam slova Karikatura? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fakultativní? Znáte definici termínu Mlíčí?

Klíčová slova: popis, život, datum narození, místo narození, wiki, kdo je Yvetta Simonová?, životopis, osobnost, kdy se narodila Yvetta Simonová?, narození, hudba, kde se narodila Yvetta Simonová?, informace, zajímavosti, lexikon, biografie

Pojem Yvetta Simonová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Yvetta Simonová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Yvetta Simonová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Yvetta Simonová ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Yvetta Simonová ve Wikipedii

Najít výraz Yvetta Simonová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Yvetta Simonová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Yvetta Simonová? Stručná biografie

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Yvetta Simonová? Kdy se narodila Yvetta Simonová? Kde se narodila Yvetta Simonová? Yvetta Simonová je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, zelené housle, yvetta Simonová, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Yvetta Simonová dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Yvetta Simonová i v jiné kategorii než je hudba.