Kdo je to?
Kdo je Yvetta Simonová? Životopis Yvetta Simonová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Yvetta Simonová?

Kdo je Yvetta Simonová? Životopis, informace, biografie, hudba

Yvetta Simonová je česká zpěvačka.
Hudební teorii a hru na klavír studovala soukromě. Její hudební dráha započala v Bratislavě, kde vystupovala jak v činohře, tak především v muzikálech a operetách.
Po úspěchu na Slovensku přešla do Prahy, kde začala působit v Hudebním divadle Karlín a Hudebním divadle v Nuslích (dnes Divadlo Na Fidlovačce) a také s Orchestrem Karla Vlacha.
V Československu se stala velmi populární zpěvačkou a zůstala stálicí hudební scény po několik desetiletí, během kterých nazpívala stovky písní. K jejím hitům patří Zhasněte lampiony, Já jsem zamilovaná, Whisky, to je moje gusto nebo Santa Maria. Častým pěveckým partnerem v duetech byl pro Simonovou Milan Chladil.
Příjmení Simonová je pseudonym, který pro ni vymyslel Jan Werich.
Jejím dlouholetými partnery byli producent František Spurný, skladatel Jaromír Vomáčka a později dirigent Karel Vlach.
V roce 2017 obdržela v rámci předávání státních vyznamenání medaili Za zásluhy.Kdo je Yvetta Simonová? Životopis Yvetta Simonová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Yvetta Simonová

Národnost: česká
Datum narození: 4. listopadu 1928
Místo narození: Český Brod

Sdílejte tuto stránku s osobností Yvetta Simonová se známými na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Fatva? Pamatujete si definici pojmu Micelární voda? Vzpomněli byste si co označuje výraz Průměr? Vzpomněli byste si co znamená slovo Fotosyntéza?

Klíčová slova: hudba, hudba, osobnost, popis, kde se narodila Yvetta Simonová?, osobnosti, kdy se narodila Yvetta Simonová?, informace, biografie, narození, Yvetta Simonová, zajímavosti, datum narození, lexikon, wiki, místo narození

Pojem Yvetta Simonová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Yvetta Simonová hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Yvetta Simonová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Yvetta Simonová na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Yvetta Simonová ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Yvetta Simonová ve Wikipedii

Hledat heslo Yvetta Simonová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Yvetta Simonová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Yvetta Simonová? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Yvetta Simonová? Kdy se narodila Yvetta Simonová? Kde se narodila Yvetta Simonová? Yvetta Simonová je v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Yvetta Simonová kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Yvetta Simonová i v jiné kategorii než je hudba.