Kdo je to?
Kdo je Yvetta Simonová? Životopis Yvetta Simonová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Yvetta Simonová?

Kdo je Yvetta Simonová? Životopis, informace, biografie, hudba

Yvetta Simonová je česká zpěvačka.
Hudební teorii a hru na klavír studovala soukromě. Její hudební dráha započala v Bratislavě, kde vystupovala jak v činohře, tak především v muzikálech a operetách.
Po úspěchu na Slovensku přešla do Prahy, kde začala působit v Hudebním divadle Karlín a Hudebním divadle v Nuslích (dnes Divadlo Na Fidlovačce) a také s Orchestrem Karla Vlacha.
V Československu se stala velmi populární zpěvačkou a zůstala stálicí hudební scény po několik desetiletí, během kterých nazpívala stovky písní. K jejím hitům patří Zhasněte lampiony, Já jsem zamilovaná, Whisky, to je moje gusto nebo Santa Maria. Častým pěveckým partnerem v duetech byl pro Simonovou Milan Chladil.
Příjmení Simonová je pseudonym, který pro ni vymyslel Jan Werich.
Jejím dlouholetými partnery byli producent František Spurný, skladatel Jaromír Vomáčka a později dirigent Karel Vlach.
V roce 2017 obdržela v rámci předávání státních vyznamenání medaili Za zásluhy.Kdo je Yvetta Simonová? Životopis Yvetta Simonová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Yvetta Simonová

Národnost: česká
Datum narození: 4. listopadu 1928
Místo narození: Český Brod

Zaujala vás biografie osobnosti Yvetta Simonová? Potom se podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Fatva? Vzpomněli byste si co označuje výraz Územní rozhodnutí? Vzpomněli byste si co označuje výraz Nádvoří? Znáte termín Mokřad?

Klíčová slova: hudba, Yvetta Simonová, wikipedie, kdo je Yvetta Simonová?, lexikon, datum narození, kde se narodila Yvetta Simonová?, národnost, kdy se narodila Yvetta Simonová?, život, vysvětlení, popis, informace, osobnosti, zajímavosti, hudba

Pojem Yvetta Simonová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Yvetta Simonová doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Yvetta Simonová ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Yvetta Simonová ve Wikipedii

Hledat slovo Yvetta Simonová ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Yvetta Simonová na Google.cz

Zkusit najít výraz Yvetta Simonová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Yvetta Simonová například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Yvetta Simonová?

Právě jste zjistili Kdo je to Yvetta Simonová? Kdy se narodila Yvetta Simonová? Kde se narodila Yvetta Simonová? Yvetta Simonová se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Yvetta Simonová kupř. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Yvetta Simonová i v jiné kategorii než je hudba.