Kdo je to?
Kdo byl Hermann Hesse? Životopis Hermann Hesse, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hermann Hesse

Kdo byl Hermann Hesse? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Hermann Hesse, narozen 2. července 1877, byl významný německý spisovatel, básník, malíř, esejista a držitel Nobelovy ceny za literaturu z roku 1946.
Hesse se narodil v německém městě Calw v rodině Johannese Hesse, baltického Němce, a jeho ženy Marie, dcery misionáře. Od dětství byl silně ovlivňován rodinným duchovním a misionářským prostředím.
Jeho formální vzdělání bylo přerušeno kvůli psychickým problémům, a tak se Hesse rozhodl věnovat se raději literatuře. V roce 1899 se přestěhoval do švýcarské Basileje a ve Švýcarsku už zůstal napořád. Roku 1923 získal švýcarské občanství.
Po několika letech strávených jako knihkupec a novinář, vydal Hesse v roce 1904 svůj první román s názvem Peter Camenzind. Následně vydal úspěšné romány V soukolí (1906), Gertruda (1910), Panský dům (1914), Narcis a Goldmund (1930) nebo Hra se skleněnými perlami (1943).
Hesse je nejznámější díky svým románům, které zkoumají jedincovo hledání seberealizace a duchovního osvícení, zvláště romány Demian (1919), Siddhartha (1922), Stepský vlk (1927) a Skleněný korál (1943). Jeho díla byla silně ovlivněna jeho zájmem o východní filozofii a osobními zkušenostmi s psychoanalýzou.
Za svou spisovatelskou činnost získal řadu ocenění jako Cenu Gottfrieda Kellera (1936), Nobelovou cenu za literaturu, Goethovu cenu (1946), Cenu Wilhelma Raabeho (1950) a Mírovou cenu německého knižního obchodu (1955).
Během života se Hesse oženil celkem třikrát. S první manželkou Marií Bernoulli, se kterou žil v letech (1904-1923), měl tři syny – Bruno (*1905), Heiner (*1909) a Martin (*1911). První manželství se rozpadlo kvůli manželčině schizofrenii. Jeho druhé manželství s Ruth Wenger bylo krátké (1924-1927) a skončilo rozvodem. Potřetí se oženil v roce 1931 s Ninon Dolbin, se kterou zůstal až do konce svého života.
Hermann Hesse zemřel 9. srpna 1962 ve věku 85 let ve švýcarské Montagnole.Kdo byl Hermann Hesse? Životopis Hermann Hesse, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Hermann Hesse

Národnost: německá,
Datum narození: 2. 7. 1877
Místo narození: Calw, Německé císařství
Datum úmrtí: 9. 8. 1962

Popis osobnosti Hermann Hesse můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte termín SAP? Znáte definici termínu Akord? Vzpomenete si na definici slova Fukar? Pamatujete si definici pojmu Pravěk?

Klíčová slova: životopis, lexikon, biografie, wiki, národnost, popis, kde se narodil Hermann Hesse?, literatura, život, literatura, národnost, vysvětlení, datum narození, informace, kdo to je, kdo je Hermann Hesse?

Pojem Hermann Hesse je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Hermann Hesse ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Hermann Hesse ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Hermann Hesse na Youtube

Hledat výraz Hermann Hesse na Google.cz

Hledat výraz Hermann Hesse na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hermann Hesse například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Hermann Hesse?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byl Hermann Hesse? Kdy se narodil Hermann Hesse? Kde se narodil Hermann Hesse? Kdy zemřel Hermann Hesse? Hermann Hesse je v sekci Literatura

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Hermann Hesse například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hermann Hesse i v jiné kategorii než je literatura.