Kdo je to?
Kdo je Pierre Richard? Životopis Pierre Richard, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Pierre Richard?

Kdo je Pierre Richard? Životopis, informace, biografie, herectví

Pierre Richard, celým vlastním jménem Pierre Richard Maurice Charles Léopold Defays, je francouzský komediální filmový herec, komik, režisér, zpěvák a vinař. Richard se narodil ve francouzském městě Valenciennes. V mládí navštěvoval dramatické kroužky a později studoval na kurzech herectví. Chvíli působil v divadle Bruyère, ale poté začal působit v pařížských kabaretech jako L’Écluse, Cheval d’or, Bobin, Galerie 55.
Ve filmu debutoval Richard roku 1958 ve snímku Milenci z Montparnassu, kde si zahrál po boku legendárního francouzského herce Gérarda Philipa. Díky svému komickému umu začal být Richard obsazován zejména do komediálních rolí. Mezi jeho nejslavnější komediální role patří Idiot v Paříži (1967), Roztržitý (1970), Život plný malérů, Velký blondýn s černou botou (1972), Nevím nic, ale řeknu všechno (1973), Návrat velkého blondýna, Mrak v zubech, Hořčice mi stoupá do nosu (1974), Co je moc, to je moc (1975), Hračka (1976), Jsem nesmělý, ale léčím se (1978), Rána deštníkem (1980), Zlomky života (1985), Nalevo od výtahu (1988).
Spolu s hercem Gérardem Depardieu ztvárnil komediální role ve snímcích Kopyto (1981), Otec a otec (1983) a Uprchlíci (1986). Roku 1996 získal cenu Křišťálový glóbus za roli ve filmu Tisíc a jeden recept zamilovaného kuchaře na Filmovém festivalu v Karlových Varech.
V roce 2006 obdržel Pierre Richard francouzskou filmovou cenu César za celoživotní dílo.Kdo je Pierre Richard? Životopis Pierre Richard, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Pierre Richard

Národnost: francouzská
Datum narození: 16. 8. 1934
Místo narození: Valenciennes, Francie

Sdílejte tuto stránku s osobností Pierre Richard se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Kalanetika? Vzpomněli byste si na význam slova Paella? Víte co je Únavový syndrom? Znáte definici termínu Lumbální punkce?

Klíčová slova: Pierre Richard, kdo je Pierre Richard?, vysvětlení, kde se narodil Pierre Richard?, osobnost, biografie, zajímavosti, místo narození, herectví, lexikon, informace, wiki, herectví, národnost, Pierre Richard, kdy se narodil Pierre Richard?

Pojem Pierre Richard je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Pierre Richard ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Pierre Richard ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Pierre Richard na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Pierre Richard ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Pierre Richard na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pierre Richard například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Pierre Richard? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Pierre Richard? Kdy se narodil Pierre Richard? Kde se narodil Pierre Richard? Pierre Richard je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Pierre Richard kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pierre Richard i v jiné kategorii než je herectví.