Kdo je to?
Kdo je Adéla Elbel? Životopis Adéla Elbel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Adéla Elbel

Kdo je Adéla Elbel? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Česká moderátorka, zpěvačka a stand-up komička Adéla Elbel původním jménem Komárková se narodila 17. července 1981 v Havířově.
Od svých kolegů se odlišuje tím, že v roce 2012 na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně získala magisterský titul z oboru nizozemský jazyk a literatura a z holandštiny přeložila několik knižních titulů.
Věnuje se také zpěvu, textařině a na konci má i několik knih. K jejím nejnovějším počinům patří Santiago, má lásko, která vyšla k 1. lednu roku 2023. V minulosti napsala také životopisnou knihu Doba temna a podílela se na vydání kuchařky Adéla ještě nevečeřela, kterou vytvořila spolu s Ondřejem Slaninou.
Do povědomí široké veřejnosti se dostala díky svému působení v oblíbené stand-up show Na stojáka a později i v rámci Comedy Clubu, kde působila po boku komiků Lukáše Pavláska, Miloše Knora, Tomáše Jeřábka a mnoha dalších. Přestože v rámci tamních představení často ztvárňuje hloupou blondýnu, ve skutečnosti patří mezi velmi inteligentní ženy se širokým rozhledem.
Adéla byla členkou hudebního dua Čokovoko, což byla parodicky-rapperská dívčí kapela. V té kromě Elbel vystupovala také Zuzana Fuksová. Jejich cílem bylo skrze hudbu nastavovat zrcadlo dnešní konzumní společnosti. Podle některých názorů jsou jejich témata feministická. Mezi jejich písně patří třeba AIDS AIDS dítě, Dědovo desatero, Perioda, Monogamie, Etapy v životě ženy, Sebevražda nebo Třídní sraz.
Byla vdaná za divadelního režiséra Ondřeje Elbela, ale v roce 2018 se s ním rozvedla. Má dceru Vilmu, která nedávno bojovala s post covidovým syndromem, a proto Adéla výrazně vystopovala na podporu očkovací kampaně proti onemocnění covid-19, jelikož na vlastní oči viděla, jak nebezpečná tato nemoc umí být.Kdo je Adéla Elbel? Životopis Adéla Elbel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Adéla Elbel

Národnost: československá, česká
Datum narození: 17. července 1981
Místo narození: Havířov

Tento text (Adéla Elbel) můžete samozřejmě sdílet s vaším okruhem známých osob na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Lyocell? Vzpomněli byste si co označuje výraz Desetiboj? Vzpomenete si na definici slova Grotta? Znáte termín Vestibul?

Klíčová slova: osobnosti, národnost, wiki, místo narození, Adéla Elbel, lexikon, kde se narodil Adéla Elbel?, datum narození, kdy se narodil Adéla Elbel?, informace, Adéla Elbel, zajímavosti, popis, hudba, životopis, život

Pojem Adéla Elbel je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Adéla Elbel v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Adéla Elbel na Google.cz

Zkusit najít termín Adéla Elbel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Adéla Elbel ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Adéla Elbel na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Adéla Elbel ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Adéla Elbel například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Adéla Elbel

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Adéla Elbel? Kdy se narodil Adéla Elbel? Kde se narodil Adéla Elbel? Adéla Elbel patří do sekce Hudba

Kategorie hudba, oranžové housle, adéla Elbel, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Adéla Elbel např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adéla Elbel i v jiné kategorii než je hudba.