Kdo je to?
Kdo je to Sestřenice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sestřenice? Lidé, vztahy

Kdo je to Sestřenice?

Co znamená a jaký je význam slova Sestřenice?

Sestřenice je označení pro blízký příbuzenský vztah. Jedná se o pokrevní příbuznou. Pro názornost: z mého pohledu je sestřenice dcerou mé tety nebo mého strýce. Jinými slovy, sestřenice je dcerou sestry mé matky či mého otce nebo dcerou bratra mé matky nebo mého otce. Sestřenice zpravidla bývají dobrými kamarádkami, neboť si bývají věkově blízké a jejich rodiny spolu obvykle udržují kontakty. Mužským protějškem sestřenice je bratranec. České zákony umožňují sňatek mezi sestřenicí a bratrancem.
Zajímavostí jsou dnes již zaniklá označení pro přesnější vyjádření toho, kdo byl rodičem dané sestřenice, protože sestřenic bývalo (a stále bývá) více. Pokud se jednalo o dceru otcova bratra, říkalo se jí strýčena. Dcera bratra matky nesla označení ujčena. Podivný výraz tetěnice se vztahoval k dceři matčiny nebo otcovy sestry. Uvedené výrazy jsou dnes již samozřejmě dávno zaniklé a nepoužívané. Není příliš pravděpodobné, že bychom se s nimi kdy setkali, tedy pokud zrovna nestudujeme historické záznamy v matrikách nebo jiných dokumentech, či pokud se nevěnujeme genealogii (sestavování rodokmenu).Kdo je to Sestřenice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sestřenice? Lidé, vztahy

Líbí se vám definice kdo je to Sestřenice? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Státní dluh? Pamatujete si definici pojmu Vitráž? Znáte pojem Moučnice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Úhelník?

Klíčová slova: vztahy, pojem, popis, význam slova, Sestřenice, odborný výraz, synonymum, lexikon, definice, vztahy, přesný význam, co znamená, etymologie, wiki, wikipedie, význam

Pojem Sestřenice je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít Sestřenice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Sestřenice ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Sestřenice ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Sestřenice na Google obrázcích

Vyhledat termín Sestřenice ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sestřenice například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sestřenice

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Sestřenice? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sestřenice? Definice pojmu Sestřenice je v kategorii Vztahy

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pokuste se vyhledat informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Vztahy.