Kdo je to?
Kdo je to Sestřenice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sestřenice? Lidé, vztahy

Kdo je to Sestřenice?

Jaký je význam slova Sestřenice? Co to znamená?

Sestřenice je označení pro blízký příbuzenský vztah. Jedná se o pokrevní příbuznou. Pro názornost: z mého pohledu je sestřenice dcerou mé tety nebo mého strýce. Jinými slovy, sestřenice je dcerou sestry mé matky či mého otce nebo dcerou bratra mé matky nebo mého otce. Sestřenice zpravidla bývají dobrými kamarádkami, neboť si bývají věkově blízké a jejich rodiny spolu obvykle udržují kontakty. Mužským protějškem sestřenice je bratranec. České zákony umožňují sňatek mezi sestřenicí a bratrancem.
Zajímavostí jsou dnes již zaniklá označení pro přesnější vyjádření toho, kdo byl rodičem dané sestřenice, protože sestřenic bývalo (a stále bývá) více. Pokud se jednalo o dceru otcova bratra, říkalo se jí strýčena. Dcera bratra matky nesla označení ujčena. Podivný výraz tetěnice se vztahoval k dceři matčiny nebo otcovy sestry. Uvedené výrazy jsou dnes již samozřejmě dávno zaniklé a nepoužívané. Není příliš pravděpodobné, že bychom se s nimi kdy setkali, tedy pokud zrovna nestudujeme historické záznamy v matrikách nebo jiných dokumentech, či pokud se nevěnujeme genealogii (sestavování rodokmenu).Kdo je to Sestřenice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sestřenice? Lidé, vztahy

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sestřenice sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Oidipovský komplex? Vzpomenete si na definici slova Etážové topení? Znáte pojem Borax? Vzpomněli byste si na význam slova Napoleonský komplex?

Klíčová slova: Sestřenice, popis, co znamená, wiki, definice, wikipedie, informace, přesný význam, heslo, Sestřenice, původ slova, vztahy, lexikon, význam pojmu, odborný výraz, význam

Pojem Sestřenice je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Sestřenice ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Sestřenice na Google.cz

Hledat slovo Sestřenice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sestřenice ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Sestřenice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sestřenice například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sestřenice

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Sestřenice? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sestřenice? Definice pojmu Sestřenice se nachází v sekci Vztahy

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít výraz, termín, heslo, výraz například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Sestřenice hledat i v jiných kategoriích (než vztahy).