Kdo je to?
Kdo je to, byl Sestřenice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sestřenice? Lidé, vztahy

Kdo je to Sestřenice?

Jaký je význam slova Sestřenice? Co to znamená?

Sestřenice je označení pro blízký příbuzenský vztah. Jedná se o pokrevní příbuznou. Pro názornost: z mého pohledu je sestřenice dcerou mé tety nebo mého strýce. Jinými slovy, sestřenice je dcerou sestry mé matky či mého otce nebo dcerou bratra mé matky nebo mého otce. Sestřenice zpravidla bývají dobrými kamarádkami, neboť si bývají věkově blízké a jejich rodiny spolu obvykle udržují kontakty. Mužským protějškem sestřenice je bratranec. České zákony umožňují sňatek mezi sestřenicí a bratrancem.
Zajímavostí jsou dnes již zaniklá označení pro přesnější vyjádření toho, kdo byl rodičem dané sestřenice, protože sestřenic bývalo (a stále bývá) více. Pokud se jednalo o dceru otcova bratra, říkalo se jí strýčena. Dcera bratra matky nesla označení ujčena. Podivný výraz tetěnice se vztahoval k dceři matčiny nebo otcovy sestry. Uvedené výrazy jsou dnes již samozřejmě dávno zaniklé a nepoužívané. Není příliš pravděpodobné, že bychom se s nimi kdy setkali, tedy pokud zrovna nestudujeme historické záznamy v matrikách nebo jiných dokumentech, či pokud se nevěnujeme genealogii (sestavování rodokmenu).Kdo je to, byl Sestřenice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sestřenice? Lidé, vztahy

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Sestřenice? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Hněv? Znáte termín Jímka? Znáte pojem Kontextová reklama? Víte, co je to Orgonit?

Klíčová slova: kdo to je, wiki, kdo je Sestřenice?, termín, co znamená, význam slova, formulace, lexikon, přesný význam, odborný výraz, význam, definice, přesný výraz, etymologie, původ slova, synonymum

Pojem Sestřenice je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Sestřenice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Sestřenice ve Wikislovníku

Najít slovo Sestřenice ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sestřenice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sestřenice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Co znamená Sestřenice? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Sestřenice? Kdo to byl Sestřenice? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sestřenice? Definice pojmu Sestřenice je v sekci vztahy. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též hledat výraz, heslo, text, pojem třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Sestřenice i v jiné sekci než v vztahy.