Kdo je to?
Kdo je to Sestřenice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sestřenice? Lidé, vztahy

Sestřenice

Co znamená a jaký je význam slova Sestřenice?

Sestřenice je označení pro blízký příbuzenský vztah. Jedná se o pokrevní příbuznou. Pro názornost: z mého pohledu je sestřenice dcerou mé tety nebo mého strýce. Jinými slovy, sestřenice je dcerou sestry mé matky či mého otce nebo dcerou bratra mé matky nebo mého otce. Sestřenice zpravidla bývají dobrými kamarádkami, neboť si bývají věkově blízké a jejich rodiny spolu obvykle udržují kontakty. Mužským protějškem sestřenice je bratranec. České zákony umožňují sňatek mezi sestřenicí a bratrancem.
Zajímavostí jsou dnes již zaniklá označení pro přesnější vyjádření toho, kdo byl rodičem dané sestřenice, protože sestřenic bývalo (a stále bývá) více. Pokud se jednalo o dceru otcova bratra, říkalo se jí strýčena. Dcera bratra matky nesla označení ujčena. Podivný výraz tetěnice se vztahoval k dceři matčiny nebo otcovy sestry. Uvedené výrazy jsou dnes již samozřejmě dávno zaniklé a nepoužívané. Není příliš pravděpodobné, že bychom se s nimi kdy setkali, tedy pokud zrovna nestudujeme historické záznamy v matrikách nebo jiných dokumentech, či pokud se nevěnujeme genealogii (sestavování rodokmenu).Kdo je to Sestřenice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sestřenice? Lidé, vztahy

Tento text (Sestřenice) můžete sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Snapchat? Znáte pojem Faux pas? Znáte pojem Xanthan? Vzpomenete si na definici slova Koncepce?

Klíčová slova: Sestřenice, Sestřenice, přesný výraz, synonymum, vysvětlení, co znamená, odborný výraz, význam pojmu, popis, heslo, definice, význam, termín, wikipedie, přesný výraz, pojem

Pojem Sestřenice je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Sestřenice ve Wikislovníku

Zkusit najít Sestřenice ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Sestřenice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Sestřenice na Google.cz

Hledat videa s názvem Sestřenice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sestřenice například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sestřenice

Právě jste zjistili Kdo je to Sestřenice? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sestřenice? Definice pojmu Sestřenice patří do kategorie Vztahy

Kategorie vztahy, manžel manželka, sestřenice, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Sestřenice hledat i v jiných kategoriích (než vztahy).