Kdo je to?
Kdo je to, byl Sestřenice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sestřenice? Lidé, vztahy

Kdo je to Sestřenice?

Jaký je význam slova Sestřenice? Co to znamená?

Sestřenice je označení pro blízký příbuzenský vztah. Jedná se o pokrevní příbuznou. Pro názornost: z mého pohledu je sestřenice dcerou mé tety nebo mého strýce. Jinými slovy, sestřenice je dcerou sestry mé matky či mého otce nebo dcerou bratra mé matky nebo mého otce. Sestřenice zpravidla bývají dobrými kamarádkami, neboť si bývají věkově blízké a jejich rodiny spolu obvykle udržují kontakty. Mužským protějškem sestřenice je bratranec. České zákony umožňují sňatek mezi sestřenicí a bratrancem.
Zajímavostí jsou dnes již zaniklá označení pro přesnější vyjádření toho, kdo byl rodičem dané sestřenice, protože sestřenic bývalo (a stále bývá) více. Pokud se jednalo o dceru otcova bratra, říkalo se jí strýčena. Dcera bratra matky nesla označení ujčena. Podivný výraz tetěnice se vztahoval k dceři matčiny nebo otcovy sestry. Uvedené výrazy jsou dnes již samozřejmě dávno zaniklé a nepoužívané. Není příliš pravděpodobné, že bychom se s nimi kdy setkali, tedy pokud zrovna nestudujeme historické záznamy v matrikách nebo jiných dokumentech, či pokud se nevěnujeme genealogii (sestavování rodokmenu).Kdo je to, byl Sestřenice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sestřenice? Lidé, vztahy

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Sestřenice s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Hněv? Vzpomněli byste si na význam slova Veřejný zájem? Znáte pojem Kontextová reklama? Znáte definici termínu Skenování?

Klíčová slova: přesný výraz, termín, formulace, popis, význam pojmu, původ slova, kdo to je, popis, synonymum, vysvětlení, odborný výraz, lexikon, definice, co je to Sestřenice?, pojem, vztahy

Pojem Sestřenice je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Sestřenice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Sestřenice na Google.cz

Zkusit najít Sestřenice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Sestřenice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sestřenice například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Sestřenice, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Sestřenice? Kdo to byl Sestřenice? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sestřenice? Definice pojmu Sestřenice se nachází v sekci vztahy. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v vztahy.