Kdo je to?
Kdo je Adam Ďurica? Životopis Adam Ďurica, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Adam Ďurica

Kdo je Adam Ďurica? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Adam Ďurica je slovenský zpěvák, skladatel a hudební producent, který se nejprve proslavil svou účastí v soutěži Slovensko hledá superstar. Ačkoliv se v soutěži nakonec příliš vysoko neumístil, rychle po ní přišla nabídka od vydavatelství a vydal své první album Cukor a Soľ. Poté začal vystupovat jako předskokan známých slovenských kapel. O rok později už vystupoval sólově a získal Zlatého slavíka v kategorii Objev roku 2008.
Adam Ďurica se narodil v roce 1987 v Nitře. Jeho matka je výtvarná umělkyně a Adam se, stejně jako jeho otec, stal inženýrem BOZP. Má bratra, který má rovněž velmi blízko k muzice a společně hráli v kapele Agonie. Po vydání prvního alba se Adam Ďurica rychle stal jedním z nejznámějších slovenských zpěváků současné generace. Jeho výjimečný talent potvrdilo i zahraniční ocenění, kterým byla cena na festivalu Carpathia v polském Rzeszówu. V roce 2009 pak skončil na šestém místě v anketě Zlatý slavík. Od té doby se v anketách popularity pravidelně umisťuje na horních příčkách.
Do roku 2021 vydal šest alb a několik hitů, mezi ty nejznámější patří Zatancuj si so mnou, Mandolína či Dovtedy. Pravidelně spolupracuje s dalšími slovenskými hudebními hvězdami. Objevil se také v několika televizních pořadech a talk show. Je ženatý a ve volném čase se věnuje stolnímu tenisu.Kdo je Adam Ďurica? Životopis Adam Ďurica, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Adam Ďurica

Národnost: slovenská
Datum narození: 1.11.1987
Místo narození: Nitra, Slovensko

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Adam Ďurica s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Tajga? Znáte termín Protektor? Znáte pojem Roaming? Víte, co je to Chřipka?

Klíčová slova: wiki, lexikon, zajímavosti, informace, wikipedie, biografie, vysvětlení, popis, národnost, osobnosti, datum narození, život, narození, Adam Ďurica, místo narození, hudba

Pojem Adam Ďurica je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Adam Ďurica ve Wikislovníku

Hledat pojem Adam Ďurica ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Adam Ďurica ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Adam Ďurica ve Wikipedii

Zkusit najít Adam Ďurica na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Ďurica například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Adam Ďurica?

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Adam Ďurica? Kdy se narodil Adam Ďurica? Kde se narodil Adam Ďurica? Adam Ďurica se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, fialové housle, adam Ďurica, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Adam Ďurica kupř. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Ďurica i v jiné kategorii než je hudba.