Kdo je to?
Kdo je Adam Ďurica? Životopis Adam Ďurica, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Adam Ďurica?

Kdo je Adam Ďurica? Životopis, informace, biografie, hudba

Adam Ďurica je slovenský zpěvák, skladatel a hudební producent, který se nejprve proslavil svou účastí v soutěži Slovensko hledá superstar. Ačkoliv se v soutěži nakonec příliš vysoko neumístil, rychle po ní přišla nabídka od vydavatelství a vydal své první album Cukor a Soľ. Poté začal vystupovat jako předskokan známých slovenských kapel. O rok později už vystupoval sólově a získal Zlatého slavíka v kategorii Objev roku 2008.
Adam Ďurica se narodil v roce 1987 v Nitře. Jeho matka je výtvarná umělkyně a Adam se, stejně jako jeho otec, stal inženýrem BOZP. Má bratra, který má rovněž velmi blízko k muzice a společně hráli v kapele Agonie. Po vydání prvního alba se Adam Ďurica rychle stal jedním z nejznámějších slovenských zpěváků současné generace. Jeho výjimečný talent potvrdilo i zahraniční ocenění, kterým byla cena na festivalu Carpathia v polském Rzeszówu. V roce 2009 pak skončil na šestém místě v anketě Zlatý slavík. Od té doby se v anketách popularity pravidelně umisťuje na horních příčkách.
Do roku 2021 vydal šest alb a několik hitů, mezi ty nejznámější patří Zatancuj si so mnou, Mandolína či Dovtedy. Pravidelně spolupracuje s dalšími slovenskými hudebními hvězdami. Objevil se také v několika televizních pořadech a talk show. Je ženatý a ve volném čase se věnuje stolnímu tenisu.Kdo je Adam Ďurica? Životopis Adam Ďurica, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Adam Ďurica

Národnost: slovenská
Datum narození: 1.11.1987
Místo narození: Nitra, Slovensko

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Adam Ďurica? s dalšími lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Linux? Rozumíte pojmu Rekultivace? Znáte pojem Averze? Znáte pojem Znovuzrození?

Klíčová slova: Adam Ďurica, hudba, lexikon, informace, hudba, zajímavosti, osobnost, wiki, místo narození, narození, život, kdy se narodil Adam Ďurica?, biografie, kdo je Adam Ďurica?, kde se narodil Adam Ďurica?, Adam Ďurica

Pojem Adam Ďurica je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Adam Ďurica ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Adam Ďurica ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Adam Ďurica ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Adam Ďurica ve Wikislovníku

Hledat výraz Adam Ďurica ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Ďurica například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Adam Ďurica? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Adam Ďurica? Kdy se narodil Adam Ďurica? Kde se narodil Adam Ďurica? Adam Ďurica je v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Adam Ďurica dejme tomu ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Ďurica i v jiné kategorii než je hudba.