Kdo je to?
Kdo je Belinda Bencicová? Životopis Belinda Bencicová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo je Belinda Bencicová?

Kdo je Belinda Bencicová? Životopis, informace, biografie, sport

Belinda Bencicová je švýcarská profesionální tenistka, zlatá medailistka z Letních Olympijských her v Tokiu 2020 ve dvouhře. Bencicová se narodila ve švýcarské obci Flawil do rodiny se slovenskými kořeny (její otec emigroval z Československa roku 1968). Kromě švýcarského občanství má také slovenské občanství. Od 4 let hraje tenis a trénuje ji její otec Ivan Bencic. Díky úspěchům se dostala na půl roku do Tenisové akademie Nicka Bollettieriho na Floridě v USA.
Prvního turnaje v kariéře se Bencicová zúčastnila ve 14 letech roku 2011, kdy se dostala až do čtvrtfinále. Jako junior zvítězila na French Open 2013 a o pouhý měsíc později zvítězila také na Wimbledonu 2013. Na konci sezóny ji Mezinárodní tenisová federace zvolila juniorskou mistryní světa.
Mezi seniory Bencicová debutovala roku 2014 na turnaji Australian Open. V následující sezóně zvítězila na turnaji Canada Masters 2015 na okruhu WTA Tour. Ve stejném roce zvítězila ve čtyřhře s Kateřinou Siniakovou na turnaji J&T Banka Prague Open 2015. V dalších sezónách musela několikrát odstoupit ze zápasů kvůli problémům se zády.
V sezóně 2019 Bencicová zvítězila ve dvouhře na turnaji Dubai Tennis Championships. V následujícím roce se dostala až do semifinále na US Open 2020. Ve stejném roce se poprvé dostala na Letní olympijské hry 2020 v Tokiu (konané roku 2021), kde reprezentovala Švýcarsko. Ve finále zvítězila nad Markétou Vondroušovou z ČR a jako první Švýcarka vyhrála zlatou medaili na olympijských hrách. Ve čtyřhře spolu s Viktorií Golubicovou naopak padly s českým výběrem a skončily tak na 2. místě a získaly stříbrnou medaili. V žebříčku WTA byla po roce 2020 na 4. místě ve dvouhře.Kdo je Belinda Bencicová? Životopis Belinda Bencicová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Belinda Bencicová

Národnost: švýcarská
Datum narození: 10. 3. 1997
Místo narození: Flawil, Švýcarsko

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Belinda Bencicová sdílet s ostatními na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Valhalla? Vzpomněli byste si na význam slova Resin? Vzpomenete si na definici slova Bootcamp? Znáte definici termínu Epitaf?

Klíčová slova: kdy se narodila Belinda Bencicová?, životopis, osobnost, vysvětlení, zajímavosti, národnost, informace, narození, osobnosti, datum narození, wikipedie, místo narození, lexikon, biografie, život, wiki

Pojem Belinda Bencicová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Belinda Bencicová zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Belinda Bencicová na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Belinda Bencicová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Belinda Bencicová ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Belinda Bencicová ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Belinda Bencicová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Belinda Bencicová například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Belinda Bencicová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Belinda Bencicová? Kdy se narodila Belinda Bencicová? Kde se narodila Belinda Bencicová? Belinda Bencicová patří do kategorie Sport

Text napsán pro Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Belinda Bencicová řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Belinda Bencicová i v jiné kategorii než je sport.