Kdo je to?
Kdo je Belinda Bencicová? Životopis Belinda Bencicová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo je Belinda Bencicová?

Kdo je Belinda Bencicová? Životopis, informace, biografie, sport

Belinda Bencicová je švýcarská profesionální tenistka, zlatá medailistka z Letních Olympijských her v Tokiu 2020 ve dvouhře. Bencicová se narodila ve švýcarské obci Flawil do rodiny se slovenskými kořeny (její otec emigroval z Československa roku 1968). Kromě švýcarského občanství má také slovenské občanství. Od 4 let hraje tenis a trénuje ji její otec Ivan Bencic. Díky úspěchům se dostala na půl roku do Tenisové akademie Nicka Bollettieriho na Floridě v USA.
Prvního turnaje v kariéře se Bencicová zúčastnila ve 14 letech roku 2011, kdy se dostala až do čtvrtfinále. Jako junior zvítězila na French Open 2013 a o pouhý měsíc později zvítězila také na Wimbledonu 2013. Na konci sezóny ji Mezinárodní tenisová federace zvolila juniorskou mistryní světa.
Mezi seniory Bencicová debutovala roku 2014 na turnaji Australian Open. V následující sezóně zvítězila na turnaji Canada Masters 2015 na okruhu WTA Tour. Ve stejném roce zvítězila ve čtyřhře s Kateřinou Siniakovou na turnaji J&T Banka Prague Open 2015. V dalších sezónách musela několikrát odstoupit ze zápasů kvůli problémům se zády.
V sezóně 2019 Bencicová zvítězila ve dvouhře na turnaji Dubai Tennis Championships. V následujícím roce se dostala až do semifinále na US Open 2020. Ve stejném roce se poprvé dostala na Letní olympijské hry 2020 v Tokiu (konané roku 2021), kde reprezentovala Švýcarsko. Ve finále zvítězila nad Markétou Vondroušovou z ČR a jako první Švýcarka vyhrála zlatou medaili na olympijských hrách. Ve čtyřhře spolu s Viktorií Golubicovou naopak padly s českým výběrem a skončily tak na 2. místě a získaly stříbrnou medaili. V žebříčku WTA byla po roce 2020 na 4. místě ve dvouhře.Kdo je Belinda Bencicová? Životopis Belinda Bencicová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní údaje o osobě Belinda Bencicová

Národnost: švýcarská
Datum narození: 10. 3. 1997
Místo narození: Flawil, Švýcarsko

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Belinda Bencicová s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Řípa? Znáte definici termínu MWh? Vzpomenete si na definici slova Sekulární? Pamatujete si definici pojmu Google?

Klíčová slova: osobnost, život, narození, wiki, kde se narodila Belinda Bencicová?, vysvětlení, sport, životopis, biografie, lexikon, datum narození, zajímavosti, wikipedie, informace, kdo je Belinda Bencicová?, národnost

Pojem Belinda Bencicová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Belinda Bencicová na Google obrázcích

Najít slovo Belinda Bencicová ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Belinda Bencicová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Belinda Bencicová ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Belinda Bencicová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Belinda Bencicová například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Belinda Bencicová?

Právě jste zjistili Kdo je to Belinda Bencicová? Kdy se narodila Belinda Bencicová? Kde se narodila Belinda Bencicová? Belinda Bencicová je v sekci Sport

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Belinda Bencicová třeba v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Belinda Bencicová i v jiné kategorii než je sport.