Kdo je to?
Kdo je Zbigniew Czendlik? Životopis Zbigniew Czendlik, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Zbigniew Czendlik

Kdo je Zbigniew Czendlik? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, křesťanství

Zbigniew Czendlik je polský římskokatolický kněz, který dlouhodobě působí v České republice. Často je označován také jako Zigi. Do širšího povědomí veřejnosti se dostal díky účinkování v televizních a rozhlasových pořadech, několik jich sám také moderoval a je spoluautorem několika knih.
Zbigniew Jan Czendlik se narodil v roce 1964 v obci Brenná, která leží v okrese Těšín. K češtině měl tedy vždy velmi blízko. V Katovicích a Varšavě vystudoval teologická studia a v roce 1989 byl vysvěcen na kněze. Krátce působil v polském Chořově, poté byl vyslán do České republiky. Působil jako farní vikář v Náchodě a Lanškrouně, kde se mu podařilo dokončit jeho předchůdci dlouho odkládanou opravu místního kostela sv. Václava. Zároveň zprovoznil Rodinný dětský domov pro pěstounské rodiny na místní faře. V roce 2008 se stal děkanem.
Jeho osobitý přístup dostal kněze do veřejného povědomí. Díky svému důvtipu a chromatičnosti se stal jedním z nejznámějších a neoblíbenějších představitelů církve. Byl hostem v mnoha populárních televizních pořadech (Bolkoviny, Uvolněte se, prosím či Máme rádi Česko) a jako moderátor se objevil v show Uchem jehly a U Pastýře. Udržuje přátelské vztahy s mnoha lidmi ze showbyznysu. Byl jedním z řečníků na pohřbu Karla Gotta. Je také aktivním sportovcem, věnuje se především hraní golfu.Kdo je Zbigniew Czendlik? Životopis Zbigniew Czendlik, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Hlavní informace o osobě Zbigniew Czendlik

Národnost: polská
Datum narození: 6.9.1964
Místo narození: Brenná, Polsko

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Zbigniew Czendlik sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu GSM? Pamatujete si definici pojmu Nestea? Vzpomněli byste si co označuje výraz Trombóza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zima?

Klíčová slova: křesťanství, Zbigniew Czendlik, život, kdo je Zbigniew Czendlik?, osobnost, biografie, kdy se narodil Zbigniew Czendlik?, národnost, Zbigniew Czendlik, datum narození, wiki, kde se narodil Zbigniew Czendlik?, lexikon, popis, informace, místo narození

Pojem Zbigniew Czendlik je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Zbigniew Czendlik na Google obrázcích

Najít slovo Zbigniew Czendlik na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Zbigniew Czendlik ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Zbigniew Czendlik ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Zbigniew Czendlik ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zbigniew Czendlik například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Zbigniew Czendlik? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Zbigniew Czendlik? Kdy se narodil Zbigniew Czendlik? Kde se narodil Zbigniew Czendlik? Zbigniew Czendlik je v sekci Křesťanství

Kategorie křesťanství, kaple, zbigniew Czendlik, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Zbigniew Czendlik dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zbigniew Czendlik i v jiné kategorii než je křesťanství.