Kdo je to?
Kdo je Zbigniew Czendlik? Životopis Zbigniew Czendlik, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Zbigniew Czendlik

Kdo je Zbigniew Czendlik? Životopis, informace, biografie, křesťanství

Zbigniew Czendlik je polský římskokatolický kněz, který dlouhodobě působí v České republice. Často je označován také jako Zigi. Do širšího povědomí veřejnosti se dostal díky účinkování v televizních a rozhlasových pořadech, několik jich sám také moderoval a je spoluautorem několika knih.
Zbigniew Jan Czendlik se narodil v roce 1964 v obci Brenná, která leží v okrese Těšín. K češtině měl tedy vždy velmi blízko. V Katovicích a Varšavě vystudoval teologická studia a v roce 1989 byl vysvěcen na kněze. Krátce působil v polském Chořově, poté byl vyslán do České republiky. Působil jako farní vikář v Náchodě a Lanškrouně, kde se mu podařilo dokončit jeho předchůdci dlouho odkládanou opravu místního kostela sv. Václava. Zároveň zprovoznil Rodinný dětský domov pro pěstounské rodiny na místní faře. V roce 2008 se stal děkanem.
Jeho osobitý přístup dostal kněze do veřejného povědomí. Díky svému důvtipu a chromatičnosti se stal jedním z nejznámějších a neoblíbenějších představitelů církve. Byl hostem v mnoha populárních televizních pořadech (Bolkoviny, Uvolněte se, prosím či Máme rádi Česko) a jako moderátor se objevil v show Uchem jehly a U Pastýře. Udržuje přátelské vztahy s mnoha lidmi ze showbyznysu. Byl jedním z řečníků na pohřbu Karla Gotta. Je také aktivním sportovcem, věnuje se především hraní golfu.Kdo je Zbigniew Czendlik? Životopis Zbigniew Czendlik, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Základní údaje o osobě Zbigniew Czendlik

Národnost: polská
Datum narození: 6.9.1964
Místo narození: Brenná, Polsko

Zaujala vás biografie osobnosti Zbigniew Czendlik? Potom se podělte s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Etiketa? Znáte termín Bílé zlato? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kontinentální snídaně? Víte, co je to Fenomenologie?

Klíčová slova: křesťanství, vysvětlení, národnost, kdo je Zbigniew Czendlik?, biografie, informace, křesťanství, wikipedie, wiki, datum narození, narození, osobnosti, životopis, Zbigniew Czendlik, život, kde se narodil Zbigniew Czendlik?

Pojem Zbigniew Czendlik je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Zbigniew Czendlik ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zbigniew Czendlik ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Zbigniew Czendlik na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Zbigniew Czendlik ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Zbigniew Czendlik ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zbigniew Czendlik například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zbigniew Czendlik

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Zbigniew Czendlik? Kdy se narodil Zbigniew Czendlik? Kde se narodil Zbigniew Czendlik? Zbigniew Czendlik patří do sekce Křesťanství

Napsáno redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Zbigniew Czendlik dejme tomu např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zbigniew Czendlik i v jiné kategorii než je křesťanství.