Kdo je to?
Kdo je Ani DiFranco? Životopis Ani DiFranco, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Ani DiFranco?

Kdo je Ani DiFranco? Životopis, informace, biografie, hudba

Ani DiFranco, celým jménem Angela Maria DiFranco, je americká zpěvačka, kytaristka, klavíristka, skladatelka a držitelka hudební ceny Grammy. DiFranco se narodila v Buffalu ve státě New York. Už v 9 letech začala vystupovat v místních barech s učitelem kytary, se kterým hrávali písně kapely Beatles. Po základní škole studovala na střední škole Buffalo Academy for Visual and Performing Arts. Následně docházela na kurzy na Buffalo State College.
V 19 letech založil vlastní hudební vydavatelství Righteous Babe Records (1989).
Debutové album Ani DiFranco vydala roku 1990. V té době se přiznala k bisexualitě. Během své kariéry vydala 2 desítky studiových alb. Album Living in Clip z roku 1998 jako její jediné album získalo zlatou desku. Za album Evolve z roku 2004 získala cenu Grammy. Celkem byla na cenu Grammy nominovaná 4x. Poslední album Revolutionary Love vydala v lednu 2021. Ve svých písních zpívá o ženských právech, válce a politice. V její hudbě se objevovaly prvky alternativního rocku, punku, funku, hip hopu nebo jazzu.
Během roku 2004 trpěla zánětem šlach a musela na 9 měsíců přestat vystupovat.
V letech 1998-2003 byla provdaná za zvukaře Andrewa Gilchrista. Podruhé se Ani oženila s producentem Mikem Napolitanem. Společně se páru narodily 2 děti – dcera Petah (*2007) a syn Dante (*2013).
Roku 2019 vydala své paměti s názvem No Walls and the Recurring Dream. Kniha se poté stala bestsellerem.
Se svou nadací Righteous Babe Foundation podporovala občanské a kulturní organizace. Podporovala právo na potraty a komunitu LGBT.Kdo je Ani DiFranco? Životopis Ani DiFranco, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Ani DiFranco

Národnost: americká
Datum narození: 23. 9. 1970
Místo narození: Buffalo, New York, Spojené státy americké

Sdílejte tuto stránku s osobností Ani DiFranco s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Hipster? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bezúročné období? Pamatujete si definici pojmu Analgosedace? Víte co je BRKI?

Klíčová slova: Ani DiFranco, wikipedie, hudba, kde se narodila Ani DiFranco?, Ani DiFranco, vysvětlení, národnost, hudba, kdo je Ani DiFranco?, život, biografie, popis, kdy se narodila Ani DiFranco?, zajímavosti, osobnost, wiki

Pojem Ani DiFranco je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Ani DiFranco na Google.cz

Hledat termín Ani DiFranco ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Ani DiFranco ve Wikipedii

Hledat heslo Ani DiFranco ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Ani DiFranco ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ani DiFranco například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ani DiFranco

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Ani DiFranco? Kdy se narodila Ani DiFranco? Kde se narodila Ani DiFranco? Ani DiFranco je v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Ani DiFranco dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ani DiFranco i v jiné kategorii než je hudba.