Kdo je to?
Kdo byl Erhard Milch? Životopis Erhard Milch, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Erhard Milch?

Kdo byl Erhard Milch? Životopis, informace, biografie, zločin

Erhard Milch byl německý tajemník ministerstva letectví, generální inspektor Luftwaffe a válečný zločinec druhé světové války. Milch se narodil v německém městě Wilhelmshaven do rodiny lékárníka židovského původu, který působil ve válečném německém námořnictvu. Po otci byl Milch tedy poloviční Žid. Do průběhu první světové války zasáhl z pozice velitele německé stíhací letky. Po válce pokračoval jako pracovník v leteckém průmyslu a roku 1926 se dostal na pozici předsedy správní rady nových německých aerolinek Lufthansa. Dohlížel a testoval nové techniky a letecké stroje.
Na počátku 30. let se o Milcha začalo zajímat gestapo pro jeho židovský původ, ale Herman Göring (zakladatel gestapa) odvolal Milchovo stíhání. Jeho matka podepsala prohlášení, kde uvedla, že je jeho otec její strýc (tím také doznala svou nevěru a incest). Milch se tak poté dostal k potvrzení, že mu v žilách koluje německá krev. Roku 1933 se dostal do funkce státního tajemníka pro ministerstvo letectví (jeho nadřízeným byl Herman Göring). V letech druhé světové války (1939-45) působil jako generální inspektor německých leteckých sil Luftwaffe.
Po konci války se snažil z Německa utéct, ale byl zajat spojenci u Baltského moře. Za válečné zločiny byl v Norimberských procesech souzen (1946) a následně dostal doživotní trest. O osm let později byl z vězení propuštěn na podmínku. Erhard Milch zemřel roku 1972, když mu bylo 79 let.Kdo byl Erhard Milch? Životopis Erhard Milch, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Erhard Milch

Národnost: německá
Datum narození: 30. 3. 1892
Místo narození: Wilhelmshaven, Německé císařství
Datum úmrtí: 25. 1. 1972

Sdílejte tuto stránku s osobností Erhard Milch se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Děropáč? Rozumíte pojmu Idyla? Znáte pojem Sieg Heil? Znáte pojem Kapustnica?

Klíčová slova: místo narození, narození, vysvětlení, osobnosti, životopis, zajímavosti, biografie, datum narození, Erhard Milch, osobnost, popis, wiki, datum úmrtí, národnost, kdo je Erhard Milch?, život

Pojem Erhard Milch je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Erhard Milch ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Erhard Milch na Youtube

Vyhledat pojem Erhard Milch ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Erhard Milch v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Erhard Milch na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Erhard Milch například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Erhard Milch?

Nyní již víte Kdo byl Erhard Milch? Kdy se narodil Erhard Milch? Kde se narodil Erhard Milch? Kdy zemřel Erhard Milch? Erhard Milch je v sekci Zločin

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Erhard Milch dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erhard Milch i v jiné kategorii než je zločin.