Kdo je to?
Kdo byl Erhard Milch? Životopis Erhard Milch, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Erhard Milch

Kdo byl Erhard Milch? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Erhard Milch byl německý tajemník ministerstva letectví, generální inspektor Luftwaffe a válečný zločinec druhé světové války. Milch se narodil v německém městě Wilhelmshaven do rodiny lékárníka židovského původu, který působil ve válečném německém námořnictvu. Po otci byl Milch tedy poloviční Žid. Do průběhu první světové války zasáhl z pozice velitele německé stíhací letky. Po válce pokračoval jako pracovník v leteckém průmyslu a roku 1926 se dostal na pozici předsedy správní rady nových německých aerolinek Lufthansa. Dohlížel a testoval nové techniky a letecké stroje.
Na počátku 30. let se o Milcha začalo zajímat gestapo pro jeho židovský původ, ale Herman Göring (zakladatel gestapa) odvolal Milchovo stíhání. Jeho matka podepsala prohlášení, kde uvedla, že je jeho otec její strýc (tím také doznala svou nevěru a incest). Milch se tak poté dostal k potvrzení, že mu v žilách koluje německá krev. Roku 1933 se dostal do funkce státního tajemníka pro ministerstvo letectví (jeho nadřízeným byl Herman Göring). V letech druhé světové války (1939-45) působil jako generální inspektor německých leteckých sil Luftwaffe.
Po konci války se snažil z Německa utéct, ale byl zajat spojenci u Baltského moře. Za válečné zločiny byl v Norimberských procesech souzen (1946) a následně dostal doživotní trest. O osm let později byl z vězení propuštěn na podmínku. Erhard Milch zemřel roku 1972, když mu bylo 79 let.Kdo byl Erhard Milch? Životopis Erhard Milch, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Erhard Milch

Národnost: německá
Datum narození: 30. 3. 1892
Místo narození: Wilhelmshaven, Německé císařství
Datum úmrtí: 25. 1. 1972

Líbí se stručný životopis s osobou Erhard Milch? Pak se podělte s přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Komisní prodej? Vzpomněli byste si na význam slova Penále? Znáte pojem Výkon? Znáte definici termínu Tonikum?

Klíčová slova: místo narození, vysvětlení, zajímavosti, popis, kdo to je, biografie, narození, národnost, Erhard Milch, wikipedie, zločin, národnost, život, zločin, osobnost, datum narození

Pojem Erhard Milch je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Erhard Milch doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Erhard Milch ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Erhard Milch na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Erhard Milch na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Erhard Milch ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Erhard Milch ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Erhard Milch například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Erhard Milch?

Teď už víte Kdo byl Erhard Milch? Kdy se narodil Erhard Milch? Kde se narodil Erhard Milch? Kdy zemřel Erhard Milch? Erhard Milch patří do kategorie Zločin

Kategorie zločin, lupič při činu, erhard Milch, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Erhard Milch například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erhard Milch i v jiné kategorii než je zločin.