Kdo je to?
Kdo byl Erhard Milch? Životopis Erhard Milch, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Erhard Milch?

Kdo byl Erhard Milch? Životopis, informace, biografie, zločin

Erhard Milch byl německý tajemník ministerstva letectví, generální inspektor Luftwaffe a válečný zločinec druhé světové války. Milch se narodil v německém městě Wilhelmshaven do rodiny lékárníka židovského původu, který působil ve válečném německém námořnictvu. Po otci byl Milch tedy poloviční Žid. Do průběhu první světové války zasáhl z pozice velitele německé stíhací letky. Po válce pokračoval jako pracovník v leteckém průmyslu a roku 1926 se dostal na pozici předsedy správní rady nových německých aerolinek Lufthansa. Dohlížel a testoval nové techniky a letecké stroje.
Na počátku 30. let se o Milcha začalo zajímat gestapo pro jeho židovský původ, ale Herman Göring (zakladatel gestapa) odvolal Milchovo stíhání. Jeho matka podepsala prohlášení, kde uvedla, že je jeho otec její strýc (tím také doznala svou nevěru a incest). Milch se tak poté dostal k potvrzení, že mu v žilách koluje německá krev. Roku 1933 se dostal do funkce státního tajemníka pro ministerstvo letectví (jeho nadřízeným byl Herman Göring). V letech druhé světové války (1939-45) působil jako generální inspektor německých leteckých sil Luftwaffe.
Po konci války se snažil z Německa utéct, ale byl zajat spojenci u Baltského moře. Za válečné zločiny byl v Norimberských procesech souzen (1946) a následně dostal doživotní trest. O osm let později byl z vězení propuštěn na podmínku. Erhard Milch zemřel roku 1972, když mu bylo 79 let.Kdo byl Erhard Milch? Životopis Erhard Milch, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Erhard Milch

Národnost: německá
Datum narození: 30. 3. 1892
Místo narození: Wilhelmshaven, Německé císařství
Datum úmrtí: 25. 1. 1972

Zaujala vás biografie osobnosti Erhard Milch? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz OCD? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bench-press? Znáte pojem Slovo nadřazené? Znáte termín Tygří ořech?

Klíčová slova: datum narození, život, zločin, biografie, zajímavosti, kde se narodil Erhard Milch?, narození, kdy se narodil Erhard Milch?, zločin, národnost, národnost, Erhard Milch, wikipedie, místo narození, lexikon, wiki

Pojem Erhard Milch je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledejte bez špehování slovo Erhard Milch ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Erhard Milch v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Erhard Milch na Youtube

Vyhledat heslo Erhard Milch na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erhard Milch ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Erhard Milch například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Erhard Milch?

Právě jste zjistili Kdo byl Erhard Milch? Kdy se narodil Erhard Milch? Kde se narodil Erhard Milch? Kdy zemřel Erhard Milch? Erhard Milch patří do sekce Zločin

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Erhard Milch třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erhard Milch i v jiné kategorii než je zločin.