Kdo je to?
Kdo byl Erhard Milch? Životopis Erhard Milch, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Erhard Milch?

Kdo byl Erhard Milch? Životopis, informace, biografie, zločin

Erhard Milch byl německý tajemník ministerstva letectví, generální inspektor Luftwaffe a válečný zločinec druhé světové války. Milch se narodil v německém městě Wilhelmshaven do rodiny lékárníka židovského původu, který působil ve válečném německém námořnictvu. Po otci byl Milch tedy poloviční Žid. Do průběhu první světové války zasáhl z pozice velitele německé stíhací letky. Po válce pokračoval jako pracovník v leteckém průmyslu a roku 1926 se dostal na pozici předsedy správní rady nových německých aerolinek Lufthansa. Dohlížel a testoval nové techniky a letecké stroje.
Na počátku 30. let se o Milcha začalo zajímat gestapo pro jeho židovský původ, ale Herman Göring (zakladatel gestapa) odvolal Milchovo stíhání. Jeho matka podepsala prohlášení, kde uvedla, že je jeho otec její strýc (tím také doznala svou nevěru a incest). Milch se tak poté dostal k potvrzení, že mu v žilách koluje německá krev. Roku 1933 se dostal do funkce státního tajemníka pro ministerstvo letectví (jeho nadřízeným byl Herman Göring). V letech druhé světové války (1939-45) působil jako generální inspektor německých leteckých sil Luftwaffe.
Po konci války se snažil z Německa utéct, ale byl zajat spojenci u Baltského moře. Za válečné zločiny byl v Norimberských procesech souzen (1946) a následně dostal doživotní trest. O osm let později byl z vězení propuštěn na podmínku. Erhard Milch zemřel roku 1972, když mu bylo 79 let.Kdo byl Erhard Milch? Životopis Erhard Milch, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Erhard Milch

Národnost: německá
Datum narození: 30. 3. 1892
Místo narození: Wilhelmshaven, Německé císařství
Datum úmrtí: 25. 1. 1972

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Erhard Milch? s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Děropáč? Víte, co je to Činžovní dům? Znáte pojem Bulina? Rozumíte pojmu Blockchain?

Klíčová slova: osobnosti, wikipedie, datum úmrtí, datum narození, zajímavosti, wiki, osobnost, Erhard Milch, zločin, život, kdy se narodil Erhard Milch?, narození, životopis, nežijící, kdo je Erhard Milch?, národnost

Pojem Erhard Milch je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Erhard Milch hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít frázi Erhard Milch na Google.cz

Hledat heslo Erhard Milch ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Erhard Milch ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Erhard Milch ve Wikipedii

Najít heslo Erhard Milch v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Erhard Milch například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Erhard Milch? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Erhard Milch? Kdy se narodil Erhard Milch? Kde se narodil Erhard Milch? Kdy zemřel Erhard Milch? Erhard Milch je v kategorii Zločin

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Erhard Milch třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erhard Milch i v jiné kategorii než je zločin.