Kdo je to?
Kdo je Dagmar Havlová? Životopis Dagmar Havlová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Dagmar Havlová?

Kdo je Dagmar Havlová? Životopis, informace, biografie, herectví

Dagmar Havlová, rodným příjmením Veškrnová, je česká filmová, seriálová a divadelní herečka a První dáma České republiky v letech 1997-2003. Havlová se narodila v Brně do rodiny hudebního skladatele. Studovala Státní konzervatoř v Brně. Po maturitě roku 1971 se přihlásila na JAMU v Brně, kde studovala v letech 1971-75. Po úspěšném ukončení studia (titul MgA.) získala angažmá v brněnském Divadle Husa na provázku. Poté se odstěhovala do Prahy, kde získala stálé angažmá v Divadle Jiřího Wolkera. Hostovala také v divadle Semafor. Od roku 1979 působila v Divadle na Vinohradech. Havlová si zahrála v divadelních hrách Skřivánek, Zkrocení zlé ženy, Macbeth, Chvíle pravdy a další.
Ve filmu Havlová debutovala roku 1974 snímkem Holky z porcelánu. Poté se objevila ve známých filmech jako Holka na zabití (1975), Parta hic, Zítra to roztočíme, drahoušku…! (1976), Rusalka (1977), „Já už budu hodný, dědečku!“ (1978), Trhák (1980), Křtiny (1981), Chobotnice z II. patra, Veselé Vánoce přejí chobotnice (1986), Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992), Odcházení (2011), Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014), Vlastníci (2019). Doposud si Havlová zahrála ve více než 100 filmech.
Havlová si zahrála také ve známých televizních seriálech 30 případů majora Zemana (1976), Nemocnice na kraji města (1977), Návštěvníci (1983), Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984), Cirkus Humberto (1988), Bylo nás pět (1994), Život na zámku (1997), Vyprávěj, Sanitka 2 (2013), Případ Roubal (2021).
Roku 1997 se Dagmar oženila s prezidentem Václavem Havlem a stala se z ní První dáma. Spolu s manželem založili Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Na zámku v Lánech založila botanickou zahradu.Kdo je Dagmar Havlová? Životopis Dagmar Havlová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Dagmar Havlová

Národnost: česká
Datum narození: 22. 3. 1953
Místo narození: Brno, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dagmar Havlová s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Aproximace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hidžáb? Víte co je USB-C? Víte co je Anabolické steroidy?

Klíčová slova: život, vysvětlení, kde se narodila Dagmar Havlová?, biografie, wiki, osobnosti, herectví, osobnost, Dagmar Havlová, místo narození, wikipedie, narození, lexikon, Dagmar Havlová, zajímavosti, informace

Pojem Dagmar Havlová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Dagmar Havlová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Dagmar Havlová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Dagmar Havlová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Dagmar Havlová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dagmar Havlová na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dagmar Havlová například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Dagmar Havlová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Dagmar Havlová? Kdy se narodila Dagmar Havlová? Kde se narodila Dagmar Havlová? Dagmar Havlová je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Dagmar Havlová dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dagmar Havlová i v jiné kategorii než je herectví.