Kdo je to?
Kdo je to James Cameron? Životopis James Cameron, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to James Cameron?

Kdo je to James Cameron? Stručný životopis

James Cameron je scénárista a režisér, jehož filmy získávají pravidelně významná ocenění, jakým je například Oscar. Začínal jako řidič kamionu, při práci si promýšlel možné scénáře filmů. Filmové vědy nikdy nestudoval. Již v dětství psal sci-fi povídky, ale stále se snažil i o větší díla, která ho nakonec přivedla k filmu. Pracoval ve výpravě filmů a na vizuálních efektech, dostal se k režii. Postupně přišly scénáře a natáčení velkofilmů jako je Rambo nebo Terminátor. Podle vlastní povídky natočil film Propast, následoval Bod zlomu.
Filmy měly rekordní tržbu, získaly mnohá ocenění a James Cameron milionové honoráře. Dostal se mezi hollywoodskou režisérskou elitu a pustil se do natáčení filmu Titanic, který obdržel 11 Oscarů a vynesl Jamesi Cameronovi rekordní zisk.Kdo je to James Cameron? Životopis James Cameron, lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě James Cameron

Národnost: kanadská
Datum narození: 16.8.1954
Místo narození: Ontario

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text James Cameron s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Buddhismus? Víte, co je to Tachykardie? Víte co je Cynismus? Rozumíte pojmu Dropbox?

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, popis, termín, kdo je James Cameron?, synonymum, odborný výraz, etymologie, původ slova, slovo, umělci, přesný význam, heslo, wiki, význam pojmu, James Cameron

Pojem James Cameron je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat slovo James Cameron ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem James Cameron ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem James Cameron ve Wikimedia Commons

Najít slovo James Cameron ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo James Cameron například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby James Cameron

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to James Cameron? Kdo to byl James Cameron? Kdy se narodil James Cameron? Kde se narodil James Cameron? James Cameron se nachází v sekci umělci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka James Cameron řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James Cameron i v jiné kategorii než je umělci.