Kdo je to?
Kdo je James Cameron? Životopis James Cameron, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo je James Cameron?

Kdo je James Cameron? Životopis, informace, biografie, umělci

James Cameron je scénárista a režisér, jehož filmy získávají pravidelně významná ocenění, jakým je například Oscar. Začínal jako řidič kamionu, při práci si promýšlel možné scénáře filmů. Filmové vědy nikdy nestudoval. Již v dětství psal sci-fi povídky, ale stále se snažil i o větší díla, která ho nakonec přivedla k filmu. Pracoval ve výpravě filmů a na vizuálních efektech, dostal se k režii. Postupně přišly scénáře a natáčení velkofilmů jako je Rambo nebo Terminátor. Podle vlastní povídky natočil film Propast, následoval Bod zlomu.
Filmy měly rekordní tržbu, získaly mnohá ocenění a James Cameron milionové honoráře. Dostal se mezi hollywoodskou režisérskou elitu a pustil se do natáčení filmu Titanic, který obdržel 11 Oscarů a vynesl Jamesi Cameronovi rekordní zisk.Kdo je James Cameron? Životopis James Cameron, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní informace o osobě James Cameron

Národnost: kanadská
Datum narození: 16.8.1954
Místo narození: Ontario

Líbí se stručný životopis s osobou James Cameron? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Meditace? Pamatujete si definici pojmu Velikonoce? Víte co je Popelec? Vzpomněli byste si co znamená slovo Veni vidi vici?

Klíčová slova: osobnost, biografie, narození, zajímavosti, wiki, datum narození, umělci, vysvětlení, kdy se narodil James Cameron?, umělci, James Cameron, popis, životopis, James Cameron, národnost, wikipedie

Pojem James Cameron je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu James Cameron hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít heslo James Cameron ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít James Cameron ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín James Cameron ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem James Cameron ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo James Cameron na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo James Cameron například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je James Cameron? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to James Cameron? Kdy se narodil James Cameron? Kde se narodil James Cameron? James Cameron je v kategorii Umělci

Sepsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka James Cameron dejme tomu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James Cameron i v jiné kategorii než je umělci.