Kdo je to?
Kdo je to James Cameron? Životopis James Cameron, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to James Cameron?

Kdo je to James Cameron? Stručný životopis

James Cameron je scénárista a režisér, jehož filmy získávají pravidelně významná ocenění, jakým je například Oscar. Začínal jako řidič kamionu, při práci si promýšlel možné scénáře filmů. Filmové vědy nikdy nestudoval. Již v dětství psal sci-fi povídky, ale stále se snažil i o větší díla, která ho nakonec přivedla k filmu. Pracoval ve výpravě filmů a na vizuálních efektech, dostal se k režii. Postupně přišly scénáře a natáčení velkofilmů jako je Rambo nebo Terminátor. Podle vlastní povídky natočil film Propast, následoval Bod zlomu.
Filmy měly rekordní tržbu, získaly mnohá ocenění a James Cameron milionové honoráře. Dostal se mezi hollywoodskou režisérskou elitu a pustil se do natáčení filmu Titanic, který obdržel 11 Oscarů a vynesl Jamesi Cameronovi rekordní zisk.Kdo je to James Cameron? Životopis James Cameron, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě James Cameron

Národnost: kanadská
Datum narození: 16.8.1954
Místo narození: Ontario

Popis osobnosti James Cameron můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Buddhismus? Pamatujete si definici pojmu Sloka? Víte co je Cynismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hvězda?

Klíčová slova: definice, slovo, vysvětlení, synonymum, kdo je James Cameron?, přesný výraz, význam, informace, umělci, termín, etymologie, wiki, popis, lexikon, význam pojmu, pojem

Pojem James Cameron je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz James Cameron ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo James Cameron ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo James Cameron ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi James Cameron na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo James Cameron například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to James Cameron?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to James Cameron? Kdo to byl James Cameron? Kdy se narodil James Cameron? Kde se narodil James Cameron? James Cameron patří do sekce umělci. Text vytvořen pro server Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka James Cameron dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James Cameron i v jiné kategorii než je umělci.