Kdo je to?
Kdo je Zdeněk Mahdal? Životopis Zdeněk Mahdal, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Zdeněk Mahdal?

Kdo je Zdeněk Mahdal? Životopis, informace, biografie, herectví

Zdeněk Mahdal je český filmový a divadelní herec, moderátor, dabér a od roku 2020 také místopředseda rady Českého rozhlasu. Mahdal se narodil v Moravské Třebové. Studoval Střední průmyslovou školu filmovou ve Čmelicích. Po maturitě se rozhodl pro studium na JAMU v Brně, kam byl následně přijat.
Po studiu na JAMU následovalo jeho první angažmá v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla, které trvalo celých osm let. Poté se přestěhoval do Prahy, kde postupně vystřídal Divadlo Jiřího Wolkera, Hudební divadlo Karlín, Městská divadla pražská nebo Divadlo ABC.
Zdeněk Mahdal se dlouhá léta věnuje dabingu a je považován za jednoho z nejvytíženějších českých dabérů současnosti. Svůj hlas propůjčil hereckým velikánům jako jsou Nicolas Cage, Kevin Costner, Quentin Tarantino, Hugh Jackman, Ben Stiller nebo Dennis Quaid. Hlas propůjčil také šavlozubému tygrovi z animované série pohádek Doba ledová.
Jako herec se Mahdal objevoval spíše ve vedlejších rolích filmů Pěsti ve tmě (1986), Dynamit (1989), Kamarád do deště II – Příběh z Brooklynu (1992), Zámek v Čechách (1993), Veni, vedi, vici (2009) nebo Lovci a oběti (2015).
Objevil se také v seriálech Náhrdelník (1992), Tři králové (1998), Vyprávěj (2010), Policie Modrava (2015,2017 a 2019), Ohnivý kuře (2016).
Na TV Prima moderoval pořad Jízda a od roku 2020 je místopředsedou Rady Českého rozhlasu.Kdo je Zdeněk Mahdal? Životopis Zdeněk Mahdal, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Zdeněk Mahdal

Národnost: česká
Datum narození: 10. 6. 1960
Místo narození: Moravská Třebová, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Zdeněk Mahdal se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Obligátní? Rozumíte pojmu Mamon? Znáte definici termínu Kraslice? Znáte pojem Celiakie?

Klíčová slova: osobnosti, národnost, kdy se narodil Zdeněk Mahdal?, popis, zajímavosti, Zdeněk Mahdal, wikipedie, místo narození, kde se narodil Zdeněk Mahdal?, herectví, wiki, biografie, osobnost, životopis, datum narození, lexikon

Pojem Zdeněk Mahdal je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Zdeněk Mahdal doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Zdeněk Mahdal ve Wikipedii

Zkusit najít termín Zdeněk Mahdal ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Zdeněk Mahdal na Google obrázcích

Vyhledat termín Zdeněk Mahdal ve vyhledávači Yandex

Najít termín Zdeněk Mahdal ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Mahdal například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Zdeněk Mahdal?

Nyní již víte Kdo je to Zdeněk Mahdal? Kdy se narodil Zdeněk Mahdal? Kde se narodil Zdeněk Mahdal? Zdeněk Mahdal je v sekci Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Zdeněk Mahdal dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Mahdal i v jiné kategorii než je herectví.