Kdo je to?
Kdo je Zdeněk Mahdal? Životopis Zdeněk Mahdal, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Zdeněk Mahdal?

Kdo je Zdeněk Mahdal? Životopis, informace, biografie, herectví

Zdeněk Mahdal je český filmový a divadelní herec, moderátor, dabér a od roku 2020 také místopředseda rady Českého rozhlasu. Mahdal se narodil v Moravské Třebové. Studoval Střední průmyslovou školu filmovou ve Čmelicích. Po maturitě se rozhodl pro studium na JAMU v Brně, kam byl následně přijat.
Po studiu na JAMU následovalo jeho první angažmá v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla, které trvalo celých osm let. Poté se přestěhoval do Prahy, kde postupně vystřídal Divadlo Jiřího Wolkera, Hudební divadlo Karlín, Městská divadla pražská nebo Divadlo ABC.
Zdeněk Mahdal se dlouhá léta věnuje dabingu a je považován za jednoho z nejvytíženějších českých dabérů současnosti. Svůj hlas propůjčil hereckým velikánům jako jsou Nicolas Cage, Kevin Costner, Quentin Tarantino, Hugh Jackman, Ben Stiller nebo Dennis Quaid. Hlas propůjčil také šavlozubému tygrovi z animované série pohádek Doba ledová.
Jako herec se Mahdal objevoval spíše ve vedlejších rolích filmů Pěsti ve tmě (1986), Dynamit (1989), Kamarád do deště II – Příběh z Brooklynu (1992), Zámek v Čechách (1993), Veni, vedi, vici (2009) nebo Lovci a oběti (2015).
Objevil se také v seriálech Náhrdelník (1992), Tři králové (1998), Vyprávěj (2010), Policie Modrava (2015,2017 a 2019), Ohnivý kuře (2016).
Na TV Prima moderoval pořad Jízda a od roku 2020 je místopředsedou Rady Českého rozhlasu.Kdo je Zdeněk Mahdal? Životopis Zdeněk Mahdal, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Zdeněk Mahdal

Národnost: česká
Datum narození: 10. 6. 1960
Místo narození: Moravská Třebová, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Zdeněk Mahdal? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Obligátní? Znáte termín Environmentální výchova? Znáte definici termínu Ješitnost? Víte, co je to BOZP?

Klíčová slova: život, herectví, osobnosti, vysvětlení, životopis, zajímavosti, wiki, lexikon, kde se narodil Zdeněk Mahdal?, herectví, informace, biografie, místo narození, Zdeněk Mahdal, kdo je Zdeněk Mahdal?, datum narození

Pojem Zdeněk Mahdal je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Zdeněk Mahdal zkuste tyto odkazy

Zkusit najít Zdeněk Mahdal ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Zdeněk Mahdal na Youtube

Hledat pojem Zdeněk Mahdal ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Zdeněk Mahdal ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Zdeněk Mahdal ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Mahdal například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zdeněk Mahdal

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Zdeněk Mahdal? Kdy se narodil Zdeněk Mahdal? Kde se narodil Zdeněk Mahdal? Zdeněk Mahdal je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Zdeněk Mahdal řekněme například v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Mahdal i v jiné kategorii než je herectví.