Kdo je to?
Kdo je to Lidovec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Lidovec? Lidé, politika

Lidovec

Co znamená a jaký je význam slova Lidovec?

Lidovec je vrcholný představitel, člen či názorový souputník lidové strany.
V české politice jako lidovce označujeme členy Křesťanské a demokratické unie - České strany lidové, která má zkratku KDU-ČSL. Jde o konzervativní stranu orientovanou na křesťanské hodnoty. Vzhledem k tomu, že co se týče politického názorového spektra, drží se strana ve středu, je vhodným koaličním partnerem pro pravicové i levicové strany. KDU-ČSL v moderní době dosahovala v parlamentních volbách obvykle výsledků do deseti procent, ve volbách 2010 lidovci z PS vypadli kvůli špatnému volebnímu výsledku, ale v dalších volbách se dokázali vrátit.
Lidovci byli v české politice zastoupeni již od první republiky, kdy vznikla Československá strana lidová. V letech komunistické totality pak byla tato strana zastoupena v tzv. Národní frontě. Po sametové revoluci se transformovala do zmíněné KDU-ČSL.
Obdobu této strany má řada evropských zemí.Kdo je to Lidovec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Lidovec? Lidé, politika

Tento text (Lidovec) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Zelený zákal? Víte co je IronKey? Víte, co je to Ztracené bednění? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hřížení?

Klíčová slova: formulace, politika, etymologie, význam pojmu, synonymum, termín, pojem, Lidovec, původ slova, politika, slovo, informace, přesný výraz, popis, odborný výraz, přesný výraz

Pojem Lidovec je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Lidovec na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Lidovec ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lidovec ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Lidovec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Lidovec na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lidovec například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Lidovec

Teďka už zajisté víte Kdo je to Lidovec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Lidovec? Definice pojmu Lidovec patří do kategorie Politika

Kategorie politika, první ministr, lidovec, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Zkuste najít informace výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Lidovec i v jiné kategorii než v politika.