Kdo je to?
Kdo je to Mojžíš? Životopis Mojžíš, lidé, osobnosti z křesťanství

Kdo je to Mojžíš?

Kdo je to Mojžíš? Stručný životopis

Mojžíš je starozákonní postava, prorok, vůdce Izraelců. Je považován za autora Tóry neboli Pentateuchu (tzv. pěti knih Mojžíšových, součásti Starého zákona). Dle Bible se Mojžíš narodil v Egyptě a rodiče ho poslali v košíku po Nilu, aby ho zachránili před smrtí. Faraon chtěl zabít všechny prvorozené syny Izraelitů,aby odvrátil neblahé proroctví - neúspěšně. Mojžíše našla a vychovala faraonova dcera. Po nějakém sporu musel Mojžíš Egypt opustit a následně se vrátil, aby osvobodil svůj národ z otroctví. Faraon Mojžíšovi nevyhověl, a tak Bůh potrestal Egypťany tzv. 10 ranami (neúroda, kobylky, hladomor apod.). Faraon pak Izraelity propustil a Mojžíš je vedl přes poušť do jejich země zaslíbené. Na hoře Sinaj od Boha obdržel desky s Desaterem přikázání, která jsou dodnes závazná pro všechny křesťany.Kdo je to Mojžíš? Životopis Mojžíš, lidé, osobnosti z křesťanství

Základní údaje o osobě Mojžíš

Národnost: izraelská
Místo narození: starověký Egypt

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mojžíš s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Oligarcha? Vzpomněli byste si co znamená slovo Streetball? Víte, co je to Percentil? Víte co je Clickbait?

Klíčová slova: pojem, popis, popis, přesný výraz, vysvětlení, etymologie, původ slova, co znamená, kdo to je, informace, význam, význam pojmu, lexikon, kdo je Mojžíš?, význam slova, formulace

Pojem Mojžíš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat slovo Mojžíš na Google.cz

Hledat frázi Mojžíš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Mojžíš na Youtube

Vyhledat výraz Mojžíš ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mojžíš například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Mojžíš?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Mojžíš? Kdo to byl Mojžíš? Kde se narodil Mojžíš? Mojžíš patří do sekce křesťanství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Mojžíš kupř. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mojžíš i v jiné kategorii než je křesťanství.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.