Kdo je to?
Kdo je to Mojžíš? Životopis Mojžíš, lidé, osobnosti z křesťanství

Kdo je to Mojžíš?

Kdo je to Mojžíš? Stručný životopis

Mojžíš je starozákonní postava, prorok, vůdce Izraelců. Je považován za autora Tóry neboli Pentateuchu (tzv. pěti knih Mojžíšových, součásti Starého zákona). Dle Bible se Mojžíš narodil v Egyptě a rodiče ho poslali v košíku po Nilu, aby ho zachránili před smrtí. Faraon chtěl zabít všechny prvorozené syny Izraelitů,aby odvrátil neblahé proroctví - neúspěšně. Mojžíše našla a vychovala faraonova dcera. Po nějakém sporu musel Mojžíš Egypt opustit a následně se vrátil, aby osvobodil svůj národ z otroctví. Faraon Mojžíšovi nevyhověl, a tak Bůh potrestal Egypťany tzv. 10 ranami (neúroda, kobylky, hladomor apod.). Faraon pak Izraelity propustil a Mojžíš je vedl přes poušť do jejich země zaslíbené. Na hoře Sinaj od Boha obdržel desky s Desaterem přikázání, která jsou dodnes závazná pro všechny křesťany.Kdo je to Mojžíš? Životopis Mojžíš, lidé, osobnosti z křesťanství

Hlavní informace o osobě Mojžíš

Národnost: izraelská
Místo narození: starověký Egypt

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Mojžíš sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Oligarcha? Rozumíte pojmu Fanka? Víte, co je to Percentil? Znáte pojem Elevace?

Klíčová slova: kdo je Mojžíš?, termín, význam slova, co je to Mojžíš?, původ slova, vysvětlení, přesný výraz, etymologie, wiki, synonymum, definice, informace, co znamená, heslo, popis, pojem

Pojem Mojžíš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Mojžíš ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mojžíš na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Mojžíš ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Mojžíš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mojžíš například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Mojžíš

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Mojžíš? Kdo to byl Mojžíš? Kde se narodil Mojžíš? Mojžíš se nachází v sekci křesťanství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Mojžíš dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mojžíš i v jiné kategorii než je křesťanství.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.