Kdo je to?
Kdo je Mojžíš? Životopis Mojžíš, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Kdo je Mojžíš?

Kdo je Mojžíš? Životopis, informace, biografie, křesťanství

Mojžíš je starozákonní postava, prorok, vůdce Izraelců. Je považován za autora Tóry neboli Pentateuchu (tzv. pěti knih Mojžíšových, součásti Starého zákona). Dle Bible se Mojžíš narodil v Egyptě a rodiče ho poslali v košíku po Nilu, aby ho zachránili před smrtí. Faraon chtěl zabít všechny prvorozené syny Izraelitů,aby odvrátil neblahé proroctví - neúspěšně. Mojžíše našla a vychovala faraonova dcera. Po nějakém sporu musel Mojžíš Egypt opustit a následně se vrátil, aby osvobodil svůj národ z otroctví. Faraon Mojžíšovi nevyhověl, a tak Bůh potrestal Egypťany tzv. 10 ranami (neúroda, kobylky, hladomor apod.). Faraon pak Izraelity propustil a Mojžíš je vedl přes poušť do jejich země zaslíbené. Na hoře Sinaj od Boha obdržel desky s Desaterem přikázání, která jsou dodnes závazná pro všechny křesťany.Kdo je Mojžíš? Životopis Mojžíš, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Hlavní informace o osobě Mojžíš

Národnost: izraelská
Místo narození: starověký Egypt

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Mojžíš sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Novela? Vzpomenete si na definici slova THC? Víte, co je to Loch? Vzpomněli byste si na význam slova Aftraipšár?

Klíčová slova: křesťanství, wiki, vysvětlení, osobnost, životopis, zajímavosti, život, kde se narodil Mojžíš?, informace, Mojžíš, narození, wikipedie, popis, národnost, biografie, místo narození

Pojem Mojžíš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Mojžíš na Google obrázcích

Vyhledat pojem Mojžíš ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Mojžíš na Youtube

Zkusit najít termín Mojžíš ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Mojžíš ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mojžíš například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Mojžíš? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Mojžíš? Kde se narodil Mojžíš? Mojžíš se nachází v sekci Křesťanství

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Mojžíš dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mojžíš i v jiné kategorii než je křesťanství.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.