Kdo je to?
Kdo je Mojžíš? Životopis Mojžíš, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Kdo je Mojžíš?

Kdo je Mojžíš? Životopis, informace, biografie, křesťanství

Mojžíš je starozákonní postava, prorok, vůdce Izraelců. Je považován za autora Tóry neboli Pentateuchu (tzv. pěti knih Mojžíšových, součásti Starého zákona). Dle Bible se Mojžíš narodil v Egyptě a rodiče ho poslali v košíku po Nilu, aby ho zachránili před smrtí. Faraon chtěl zabít všechny prvorozené syny Izraelitů,aby odvrátil neblahé proroctví - neúspěšně. Mojžíše našla a vychovala faraonova dcera. Po nějakém sporu musel Mojžíš Egypt opustit a následně se vrátil, aby osvobodil svůj národ z otroctví. Faraon Mojžíšovi nevyhověl, a tak Bůh potrestal Egypťany tzv. 10 ranami (neúroda, kobylky, hladomor apod.). Faraon pak Izraelity propustil a Mojžíš je vedl přes poušť do jejich země zaslíbené. Na hoře Sinaj od Boha obdržel desky s Desaterem přikázání, která jsou dodnes závazná pro všechny křesťany.Kdo je Mojžíš? Životopis Mojžíš, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Základní údaje o osobě Mojžíš

Národnost: izraelská
Místo narození: starověký Egypt

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mojžíš s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Novela? Znáte termín Kalcifikace? Víte, co je to Loch? Víte, co je to Dědická smlouva?

Klíčová slova: národnost, wiki, kde se narodil Mojžíš?, křesťanství, Mojžíš, vysvětlení, narození, osobnost, popis, biografie, kdo je Mojžíš?, informace, osobnosti, lexikon, křesťanství, wikipedie

Pojem Mojžíš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Mojžíš lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Mojžíš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Mojžíš ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Mojžíš na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Mojžíš ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Mojžíš ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mojžíš například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Mojžíš? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Mojžíš? Kde se narodil Mojžíš? Mojžíš se nachází v sekci Křesťanství

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Mojžíš dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mojžíš i v jiné kategorii než je křesťanství.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.