Kdo je to?
Kdo je to Mojžíš? Životopis Mojžíš, lidé, osobnosti z křesťanství

Kdo je to Mojžíš?

Kdo je to Mojžíš? Stručný životopis

Mojžíš je starozákonní postava, prorok, vůdce Izraelců. Je považován za autora Tóry neboli Pentateuchu (tzv. pěti knih Mojžíšových, součásti Starého zákona). Dle Bible se Mojžíš narodil v Egyptě a rodiče ho poslali v košíku po Nilu, aby ho zachránili před smrtí. Faraon chtěl zabít všechny prvorozené syny Izraelitů,aby odvrátil neblahé proroctví - neúspěšně. Mojžíše našla a vychovala faraonova dcera. Po nějakém sporu musel Mojžíš Egypt opustit a následně se vrátil, aby osvobodil svůj národ z otroctví. Faraon Mojžíšovi nevyhověl, a tak Bůh potrestal Egypťany tzv. 10 ranami (neúroda, kobylky, hladomor apod.). Faraon pak Izraelity propustil a Mojžíš je vedl přes poušť do jejich země zaslíbené. Na hoře Sinaj od Boha obdržel desky s Desaterem přikázání, která jsou dodnes závazná pro všechny křesťany.Kdo je to Mojžíš? Životopis Mojžíš, lidé, osobnosti z křesťanství

Hlavní data o osobě Mojžíš

Národnost: izraelská
Místo narození: starověký Egypt

Tento text (Mojžíš) můžete samozřejmě sdílet se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Oligarcha? Znáte pojem Chemoterapie? Víte, co je to Fundus? Vzpomenete si na definici slova Vlys?

Klíčová slova: popis, termín, odborný výraz, přesný význam, definice, význam, formulace, pojem, popis, slovo, původ slova, co znamená, synonymum, lexikon, etymologie, Mojžíš

Pojem Mojžíš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Mojžíš ve Wikislovníku

Hledat výraz Mojžíš ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Mojžíš ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mojžíš ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Mojžíš například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Mojžíš

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Mojžíš? Kdo to byl Mojžíš? Kde se narodil Mojžíš? Mojžíš je v kategorii křesťanství. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Mojžíš řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mojžíš i v jiné kategorii než je křesťanství.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.