Kdo je to?
Kdo je to Mojžíš? Životopis Mojžíš, lidé, osobnosti z křesťanství

Kdo je to Mojžíš?

Kdo je to Mojžíš? Stručný životopis

Mojžíš je starozákonní postava, prorok, vůdce Izraelců. Je považován za autora Tóry neboli Pentateuchu (tzv. pěti knih Mojžíšových, součásti Starého zákona). Dle Bible se Mojžíš narodil v Egyptě a rodiče ho poslali v košíku po Nilu, aby ho zachránili před smrtí. Faraon chtěl zabít všechny prvorozené syny Izraelitů,aby odvrátil neblahé proroctví - neúspěšně. Mojžíše našla a vychovala faraonova dcera. Po nějakém sporu musel Mojžíš Egypt opustit a následně se vrátil, aby osvobodil svůj národ z otroctví. Faraon Mojžíšovi nevyhověl, a tak Bůh potrestal Egypťany tzv. 10 ranami (neúroda, kobylky, hladomor apod.). Faraon pak Izraelity propustil a Mojžíš je vedl přes poušť do jejich země zaslíbené. Na hoře Sinaj od Boha obdržel desky s Desaterem přikázání, která jsou dodnes závazná pro všechny křesťany.Kdo je to Mojžíš? Životopis Mojžíš, lidé, osobnosti z křesťanství

Hlavní informace o osobě Mojžíš

Národnost: izraelská
Místo narození: starověký Egypt

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Mojžíš sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Novela? Znáte pojem Indukčnost? Víte, co je to Loch? Vzpomenete si na definici slova Triatlon?

Klíčová slova: slovo, význam, kdo to je, etymologie, co znamená, formulace, synonymum, vysvětlení, přesný význam, co je to Mojžíš?, termín, popis, heslo, význam pojmu, definice, původ slova

Pojem Mojžíš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Mojžíš ve Wikipedii

Vyhledat heslo Mojžíš ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Mojžíš ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Mojžíš ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mojžíš například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Mojžíš

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Mojžíš? Kdo to byl Mojžíš? Kde se narodil Mojžíš? Mojžíš se nachází v sekci křesťanství. Sepsáno redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Mojžíš řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mojžíš i v jiné kategorii než je křesťanství.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.