Kdo je to?
Kdo je Mojžíš? Životopis Mojžíš, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Mojžíš

Kdo je Mojžíš? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, křesťanství

Mojžíš je starozákonní postava, prorok, vůdce Izraelců. Je považován za autora Tóry neboli Pentateuchu (tzv. pěti knih Mojžíšových, součásti Starého zákona). Dle Bible se Mojžíš narodil v Egyptě a rodiče ho poslali v košíku po Nilu, aby ho zachránili před smrtí. Faraon chtěl zabít všechny prvorozené syny Izraelitů,aby odvrátil neblahé proroctví - neúspěšně. Mojžíše našla a vychovala faraonova dcera. Po nějakém sporu musel Mojžíš Egypt opustit a následně se vrátil, aby osvobodil svůj národ z otroctví. Faraon Mojžíšovi nevyhověl, a tak Bůh potrestal Egypťany tzv. 10 ranami (neúroda, kobylky, hladomor apod.). Faraon pak Izraelity propustil a Mojžíš je vedl přes poušť do jejich země zaslíbené. Na hoře Sinaj od Boha obdržel desky s Desaterem přikázání, která jsou dodnes závazná pro všechny křesťany.Kdo je Mojžíš? Životopis Mojžíš, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Základní informace o osobě Mojžíš

Národnost: izraelská
Místo narození: starověký Egypt

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Mojžíš? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Antonymum? Vzpomněli byste si na význam slova Galangal? Víte, co je to Ecoboost? Znáte definici termínu HDI?

Klíčová slova: zajímavosti, popis, národnost, křesťanství, biografie, životopis, křesťanství, Mojžíš, osobnosti, narození, život, kdo je Mojžíš?, wikipedie, informace, osobnost, místo narození

Pojem Mojžíš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Mojžíš v následujících vyhledávačích

Najít slovo Mojžíš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Mojžíš na Google.cz

Vyhledat termín Mojžíš ve Wikislovníku

Najít heslo Mojžíš ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Mojžíš ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mojžíš například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Mojžíš

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Mojžíš? Kde se narodil Mojžíš? Mojžíš je v kategorii Křesťanství

Kategorie křesťanství, kříž velký, mojžíš, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Mojžíš dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mojžíš i v jiné kategorii než je křesťanství.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.