Kdo je to?
Kdo je to Mojžíš? Životopis Mojžíš, lidé, osobnosti z křesťanství

Kdo je to Mojžíš?

Kdo je to Mojžíš? Stručný životopis

Mojžíš je starozákonní postava, prorok, vůdce Izraelců. Je považován za autora Tóry neboli Pentateuchu (tzv. pěti knih Mojžíšových, součásti Starého zákona). Dle Bible se Mojžíš narodil v Egyptě a rodiče ho poslali v košíku po Nilu, aby ho zachránili před smrtí. Faraon chtěl zabít všechny prvorozené syny Izraelitů,aby odvrátil neblahé proroctví - neúspěšně. Mojžíše našla a vychovala faraonova dcera. Po nějakém sporu musel Mojžíš Egypt opustit a následně se vrátil, aby osvobodil svůj národ z otroctví. Faraon Mojžíšovi nevyhověl, a tak Bůh potrestal Egypťany tzv. 10 ranami (neúroda, kobylky, hladomor apod.). Faraon pak Izraelity propustil a Mojžíš je vedl přes poušť do jejich země zaslíbené. Na hoře Sinaj od Boha obdržel desky s Desaterem přikázání, která jsou dodnes závazná pro všechny křesťany.



Kdo je to Mojžíš? Životopis Mojžíš, lidé, osobnosti z křesťanství

Základní informace o osobě Mojžíš

Národnost: izraelská
Místo narození: starověký Egypt

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Mojžíš? s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Oligarcha? Vzpomněli byste si na význam slova Vnitroblok? Víte, co je to Percentil? Znáte definici termínu Jilm?

Klíčová slova: popis, přesný výraz, přesný význam, heslo, termín, co znamená, Mojžíš, lexikon, etymologie, význam, definice, význam slova, synonymum, kdo to je, popis, význam pojmu

Pojem Mojžíš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Mojžíš ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Mojžíš ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mojžíš na Youtube

Hledat výraz Mojžíš ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mojžíš například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Mojžíš? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Mojžíš? Kdo to byl Mojžíš? Kde se narodil Mojžíš? Mojžíš je v sekci křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Mojžíš kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mojžíš i v jiné kategorii než je křesťanství.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.