Kdo je to?
Kdo je to Dulcinea? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dulcinea? Lidé, fikce

Kdo je to Dulcinea?

Jaký je význam slova Dulcinea? Co to znamená?

Dulcinea je postava z románu Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha, který napsal Miguel de Cervantes na počátku 17. století.
Hlavním hrdinou tohoto románu je Don Quijote, který žije ve svém vysněném světě a nebere ohled na realitu. Dulcinea je vysněná paní jeho srdce, pro kterou koná své hrdinné skutky. Jeho láska se však ve skutečnosti nejmenuje Dulcinea, ale jde o vesnickou dívku jménem Aldonza. V Quijotových představách však jde o vznešenou dámu, která je hodna jeho hrdinství.
Dulcinea (tak, jak si ji Quijote představuje) je ideálem renesanční ženy.Kdo je to Dulcinea? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dulcinea? Lidé, fikce

Definici slova Dulcinea můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Fotobanka? Znáte definici termínu Google disk? Znáte definici termínu Revolut? Pamatujete si definici pojmu Flattr?

Klíčová slova: Dulcinea, přesný výraz, wiki, přesný význam, lexikon, význam slova, heslo, popis, původ slova, wikipedie, definice, slovo, fikce, fikce, formulace, etymologie

Pojem Dulcinea je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Dulcinea

Hledat výraz Dulcinea ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Dulcinea na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Dulcinea ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Dulcinea ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Dulcinea ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dulcinea například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Vysvětlení významu slova Dulcinea, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Dulcinea? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dulcinea? Definice pojmu Dulcinea se nachází v sekci Fikce

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se také najít výraz, termín, heslo, výraz řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie fikce.