Kdo je to?
Kdo je to Dulcinea? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dulcinea? Lidé, fikce

Dulcinea

Jaký je význam slova Dulcinea? Co to znamená?

Dulcinea je postava z románu Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha, který napsal Miguel de Cervantes na počátku 17. století.
Hlavním hrdinou tohoto románu je Don Quijote, který žije ve svém vysněném světě a nebere ohled na realitu. Dulcinea je vysněná paní jeho srdce, pro kterou koná své hrdinné skutky. Jeho láska se však ve skutečnosti nejmenuje Dulcinea, ale jde o vesnickou dívku jménem Aldonza. V Quijotových představách však jde o vznešenou dámu, která je hodna jeho hrdinství.
Dulcinea (tak, jak si ji Quijote představuje) je ideálem renesanční ženy.Kdo je to Dulcinea? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dulcinea? Lidé, fikce

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Dulcinea? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Kulturní dědictví? Pamatujete si definici pojmu Kemp? Znáte definici termínu Šnaps? Vzpomněli byste si co znamená slovo Gorilla glass?

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, lexikon, vysvětlení, odborný výraz, definice, wikipedie, fikce, co znamená, fikce, formulace, etymologie, informace, slovo, přesný výraz, pojem

Pojem Dulcinea je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Dulcinea hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít pojem Dulcinea ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Dulcinea ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dulcinea ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Dulcinea ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Dulcinea na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dulcinea například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Dulcinea? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Právě nyní již víte Kdo je to Dulcinea? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dulcinea? Definice pojmu Dulcinea je v sekci Fikce

Kategorie fikce, město budoucnost, dulcinea, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste též najít informace pojem, slovo, termín, definici kupříkladu v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dulcinea v jiné sekci než fikce.