Kdo je to?
Kdo je to Dulcinea? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dulcinea? Lidé, fikce

Kdo je to Dulcinea?

Co znamená a jaký je význam slova Dulcinea?

Dulcinea je postava z románu Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha, který napsal Miguel de Cervantes na počátku 17. století.
Hlavním hrdinou tohoto románu je Don Quijote, který žije ve svém vysněném světě a nebere ohled na realitu. Dulcinea je vysněná paní jeho srdce, pro kterou koná své hrdinné skutky. Jeho láska se však ve skutečnosti nejmenuje Dulcinea, ale jde o vesnickou dívku jménem Aldonza. V Quijotových představách však jde o vznešenou dámu, která je hodna jeho hrdinství.
Dulcinea (tak, jak si ji Quijote představuje) je ideálem renesanční ženy.Kdo je to Dulcinea? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dulcinea? Lidé, fikce

Tento text (Dulcinea) můžete sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Ampér? Pamatujete si definici pojmu Drobná stavba? Znáte definici termínu Vysoký tlak? Vzpomněli byste si co znamená slovo Screening?

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, synonymum, pojem, wiki, vysvětlení, Dulcinea, formulace, přesný výraz, co znamená, wikipedie, informace, původ slova, přesný význam, význam slova, popis

Pojem Dulcinea je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Dulcinea na Google.cz

Hledat slovo Dulcinea v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Dulcinea na Youtube

Vyhledat pojem Dulcinea ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Dulcinea ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dulcinea například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Dulcinea

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Dulcinea? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dulcinea? Definice pojmu Dulcinea patří do kategorie Fikce

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít informace výraz, slovo, definici, slovíčko třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Fikce.