Kdo je to?
Kdo je Václav Žákovec? Životopis Václav Žákovec, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Václav Žákovec

Kdo je Václav Žákovec? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Václav Žákovec je český zpěvák, který se věnuje především přednesu lidových písní. Známý je hlavně na Plzeňsku, fanoušci lidové hudby ho ale mohou znát i z TV Šlágr, kde pravidelně vystupuje. Narodil se v roce 1948 v Plzni a muzice se aktivně věnuje od 70. let. Hudební kariéru zahájil v roce 1970 v tanečním orchestru Ladislava Pícla z Kozojed, v němž hrál na akordeon, zpíval a zpracovával aranže. Časem přešel od akordeonu na elektronické klávesy, na něž hraje dodnes.
V roce 1980 se stal vedoucím tanečního orchestru a soubor fungoval v plném složení až do roku 1994, kdy se zúžil na šest členů, kteří vystupují až do současné doby. Od roku 1997 se Václav Žákovec věnuje zpěvu naplno. Se zpěvačkou Annou Volínovou vytvořili známé duo a společně vydali velké množství alb. Zaměřují se na lidovou hudbu z repertoáru českých autorů a to i z předválečných let. Na mnoha albech, které toto duo vydalo, se tak jejich fanoušci mohou setkat se známými lidovkami, jako je třeba Šla panenka nebo Vínečko bílé, občas ale zabrousí také do country hudby (Montgomery, Táboráku plápolej). Od roku 1994 do roku 2011 vydávali jedno až dvě alba ročně. Koncertují především na Plzeňsku a v západních Čechách. Pravidelně se také objevují na kanálu lidové televize Šlágr, kde propagují svá alba, aktivně vystupují a jsou nedílnou součástí vysílání.Kdo je Václav Žákovec? Životopis Václav Žákovec, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Václav Žákovec

Národnost: česká
Datum narození: 12.11.1948
Místo narození: Plzeň, Česká republika

Líbí se stručný životopis s osobou Václav Žákovec? Pak se podělte s jinými osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Brainstorming? Znáte pojem Humoreska? Víte co je Masopust? Vzpomenete si na definici slova Empatie?

Klíčová slova: popis, biografie, životopis, kde se narodil Václav Žákovec?, vysvětlení, zajímavosti, narození, informace, osobnosti, hudba, hudba, kdy se narodil Václav Žákovec?, osobnost, lexikon, wiki, kdo je Václav Žákovec?

Pojem Václav Žákovec je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Václav Žákovec v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Václav Žákovec ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Václav Žákovec ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Václav Žákovec ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Václav Žákovec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Václav Žákovec ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Žákovec například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Václav Žákovec? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Václav Žákovec? Kdy se narodil Václav Žákovec? Kde se narodil Václav Žákovec? Václav Žákovec je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, harmonium velké, václav Žákovec, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Václav Žákovec třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Žákovec i v jiné kategorii než je hudba.