Kdo je to?
Kdo byl Eduard VIII? Životopis Eduard VIII, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Kdo byl Eduard VIII?

Kdo byl Eduard VIII? Životopis, informace, biografie, panovníci

Eduard VIII., celým jménem Edward Albert Christian George Andrew Patrick David, byl britský král a indický císař. Eduard VIII. se narodil v londýnském Richmondu jako nejstarší syn Jiřího V. a jeho ženy Marie z Tecku.
V mládí studoval na námořních školách v Osborne, později v Darthmouthu a nakonec si odsloužil 2 roky v britském námořnictvu. Poté studoval v Oxfordu na Magdalenině koleji, ale školu kvůli špatným výsledkům nedokončil. Jeho otec Jiří V. se stal roku 1910 britským králem a Eduard tak získal titul princ z Walesu.
Po vypuknutí první světové války sloužil Eduard v britské armádě u granátníků. Chtěl dokonce bojovat na frontě, ale jako následníkovi trůnu mu to bylo znemožněno samotným ministrem války.
V dobách vlády svého otce vycestoval v letech 1919-1935 do 16 zemí britského impéria, kde zastupoval svého otce. Díky vzhledu a charisma byl velmi oblíbený a dostalo se mu ohromné popularity. Dokonce se stal nejvíce fotografovanou osobou té doby a díky tomu mohl určovat mužskou módu ve světě.
V roce 1930 získal od svého otce dům v Sunningdale, kde se Eduard setkával s různými ženami. Jednou z nich byla Wallis Simpsonová, do které se zamiloval. Později se Simpsonová rozvedla a Eduard si ji chtěl vzít. Kvůli tomuto vztahu si znepřátelil svého otce.
20. ledna 1936 zemřel král Jiří a na jeho místo musel usednout jeho syn jako Eduard VIII. Měsíc po nástupu na trůn požádal Eduard Simpsonovou o ruku. Tento sňatek však nepodpořil premiér a ani parlament. Eduard se tedy rozhodl, že abdikuje. Své zemi vládl celkem 325 dní (20. ledna – 11. prosince 1936) a nikdy nebyl korunován. Po abdikaci získal titul vévoda z Winsdoru. Na jeho místo nastoupil mladší bratr Jiří VI. Eduard si vzal za manželku W. Simpsonovou 3. června 1937 ve Francii. Přijala nové příjmení Warfieldová.
Ve druhé světové válce chvíli pobýval v britské armádě. Roku 1937 navštívil s manželkou Německo a dokonce i Adolfa Hitlera. Kvůli obvinění, že sympatizoval s nacisty, byl poslán na Bahamy, kde zastával funkci guvernéra a vrchního velitele až do konce války.
Eduard se po válce vrátil se ženou do Francie a v Paříži si pronajali dům. V roce 1951 mu vyšla kniha s názvem Příběh krále.
Do Anglie se pár vrátil až v roce 1965. Eduard během života holdoval cigaretám a ke konci svého života dostal rakovinu jícnu.
Eduard VIII. zemřel v roce 1972 ve věku 77 let.Kdo byl Eduard VIII? Životopis Eduard VIII, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Základní informace o osobě Eduard VIII

Národnost: anglická
Datum narození: 23. 6. 1894
Místo narození: Richmond Park, Londýn, Anglie
Datum úmrtí: 28. 5. 1972

Líbí se stručný životopis s osobou Eduard VIII? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Žinčica? Znáte pojem Ortopedie? Znáte definici termínu Motovidlo? Vzpomenete si na definici slova Fantasy?

Klíčová slova: biografie, datum narození, nežijící, popis, kdo je Eduard VIII?, datum úmrtí, Eduard VIII, národnost, kdo to je, informace, narození, zajímavosti, místo narození, kdy se narodil Eduard VIII?, životopis, panovníci

Pojem Eduard VIII je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Eduard VIII na Youtube

Zkusit najít slovo Eduard VIII ve Wikislovníku

Hledat frázi Eduard VIII ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Eduard VIII na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Eduard VIII na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eduard VIII například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Eduard VIII

Právě nyní již víte Kdo byl Eduard VIII? Kdy se narodil Eduard VIII? Kde se narodil Eduard VIII? Kdy zemřel Eduard VIII? Eduard VIII patří do sekce Panovníci

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Eduard VIII např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eduard VIII i v jiné kategorii než je panovníci.