Kdo je to?
Kdo je Djimon Hounsou? Životopis Djimon Hounsou, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Djimon Hounsou

Kdo je Djimon Hounsou? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Djimon Gaston Hounsou je filmový a seriálový herec původem z afrického Beninu. Hounsou se narodil 24. dubna 1964 v Cotonou ve státě Benin (dříve Dahome). Je synem Alberta a Edith Hounsou a má pět sourozenců.
V roce 1977 se Hounsou s rodinou přestěhoval do Lyonu ve Francii, kde se snažil zapadnout do nového prostředí a učil se francouzsky. Později se přestěhoval do Paříže, kde byl objeven náhodou módním fotografem na ulici, což vedlo k jeho kariéře modela.
Hounsouova herecká kariéra začala v americké komedii Without You I\'m Nothing z roku 1990, ale jeho průlomová role přišla až v roce 1997 ve filmu Amistad od režiséra Stevena Spielberga. Za tuto roli byl nominován na cenu Zlatý glóbus. Od té doby neměl o větší filmové role nouzi. Zahrál si v úspěšných filmech jako Gladiátor (2000), Ostrov, Constantine (2005), Krvavý diamant (2006), Nikdy to nevzdávej (2008), Strážci Galaxie (2014), Legenda o Tarzanovi (2016), Král Artuš: Legenda o meči (2017), Shazam! (2019), Tiché místo: Část II (2020) a další. Doposud ztvárnil role ve čtyřech desítkách filmů. Hounsou byl dvakrát nominován na Oscara za Nejlepšího herce ve vedlejší roli za své výkony ve filmech In America a Krvavý diamant.
Hounsou se objevil také v seriálech Pohotovost, Alias, Black Panther, Městečko Pines.
Co se týče osobního života, Hounsou byl v letech 2007-2012 ve vztahu s americkou modelkou a herečkou Kimorou Lee Simmons. Mají spolu jednoho syna, Kenzo Lee Hounsou, který se narodil v roce 2009.
Djimon Hounsou je také aktivním zastáncem ochrany životního prostředí. Byl ambasadorem programu Oxfam a aktivně podporoval kampaně zaměřené na ochranu životního prostředí a zlepšení životních podmínek v rozvojových zemích.Kdo je Djimon Hounsou? Životopis Djimon Hounsou, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Djimon Hounsou

Národnost: beninská
Datum narození: 24. 4. 1964
Místo narození: Cotonou, Benin

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Djimon Hounsou s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Steam? Znáte termín Kaprák? Znáte pojem Mgr? Víte, co je to Kumys?

Klíčová slova: národnost, osobnost, popis, narození, vysvětlení, wikipedie, kdy se narodil Djimon Hounsou?, Djimon Hounsou, datum narození, Djimon Hounsou, místo narození, herectví, herectví, kde se narodil Djimon Hounsou?, biografie, lexikon

Pojem Djimon Hounsou je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Djimon Hounsou v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Djimon Hounsou ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Djimon Hounsou na Google.cz

Zkusit najít pojem Djimon Hounsou ve Wikipedii

Hledat heslo Djimon Hounsou ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Djimon Hounsou ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Djimon Hounsou například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Djimon Hounsou

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Djimon Hounsou? Kdy se narodil Djimon Hounsou? Kde se narodil Djimon Hounsou? Djimon Hounsou se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, herečka na scéně, djimon Hounsou, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Djimon Hounsou řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Djimon Hounsou i v jiné kategorii než je herectví.