Kdo je to?
Kdo byl Sámo? Životopis Sámo, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Sámo?

Kdo to byl Sámo? Stručný životopis

Sámo byl franský kupec, který měl na území dnešních Čech založit tzv. Sámovu říši, někdy považovanou za první státní útvar na našem území. Tento názor není příliš uznávaný, a to hlavně z toho důvodu, že existuje jen málo historických pramenů, které by něco takového dokládaly (stručná zmínka v německé Fredegarově kronice). Spíše než o říši se jednalo o kmenový svaz Slovanů. Připomínán je rok 631, kdy Sámo porazil u pevnosti Wogastisburku franského krále Dagoberta I. Kde se však Wogastisburk nacházel, není jisté.Kdo byl Sámo? Životopis Sámo, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Sámo

Národnost: franská
Datum narození: ?
Místo narození: ?
Datum úmrtí: 658? 659?

Zaujala vás biografie osobnosti Sámo? Potom se podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Viskóza? Znáte definici termínu Vodnice? Vzpomněli byste si na význam slova Bůh? Pamatujete si definici pojmu Durální vak?

Klíčová slova: lexikon, Sámo, co je to Sámo?, informace, heslo, etymologie, pojem, význam, význam slova, co znamená, odborný výraz, přesný výraz, popis, definice, kdo je Sámo?, původ slova

Pojem Sámo je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Sámo na Youtube

Hledat výraz Sámo ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Sámo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Sámo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sámo například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Sámo? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Sámo? Kdo to byl Sámo? Kdy se narodil Sámo? Kde se narodil Sámo? Kdy zemřel Sámo? Sámo se nachází v kategorii panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Sámo dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sámo i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.