Kdo je to?
Kdo byl Sámo? Životopis Sámo, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Sámo?

Kdo to byl Sámo? Stručný životopis

Sámo byl franský kupec, který měl na území dnešních Čech založit tzv. Sámovu říši, někdy považovanou za první státní útvar na našem území. Tento názor není příliš uznávaný, a to hlavně z toho důvodu, že existuje jen málo historických pramenů, které by něco takového dokládaly (stručná zmínka v německé Fredegarově kronice). Spíše než o říši se jednalo o kmenový svaz Slovanů. Připomínán je rok 631, kdy Sámo porazil u pevnosti Wogastisburku franského krále Dagoberta I. Kde se však Wogastisburk nacházel, není jisté.Kdo byl Sámo? Životopis Sámo, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Sámo

Národnost: franská
Datum narození: ?
Místo narození: ?
Datum úmrtí: 658? 659?

Tento text (Sámo) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Viskóza? Znáte termín Pinterest? Vzpomněli byste si na význam slova Velký pátek? Víte, co je to Webinář?

Klíčová slova: odborný výraz, pojem, význam pojmu, etymologie, termín, heslo, význam, význam slova, synonymum, původ slova, popis, co je to Sámo?, kdo to je, vysvětlení, lexikon, slovo

Pojem Sámo je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Sámo ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Sámo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Sámo ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Sámo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sámo například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Sámo? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Sámo? Kdo to byl Sámo? Kdy se narodil Sámo? Kde se narodil Sámo? Kdy zemřel Sámo? Sámo je v sekci panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Sámo dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sámo i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.