Kdo je to?
Kdo byl Sámo? Životopis Sámo, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Sámo?

Kdo to byl Sámo? Stručný životopis

Sámo byl franský kupec, který měl na území dnešních Čech založit tzv. Sámovu říši, někdy považovanou za první státní útvar na našem území. Tento názor není příliš uznávaný, a to hlavně z toho důvodu, že existuje jen málo historických pramenů, které by něco takového dokládaly (stručná zmínka v německé Fredegarově kronice). Spíše než o říši se jednalo o kmenový svaz Slovanů. Připomínán je rok 631, kdy Sámo porazil u pevnosti Wogastisburku franského krále Dagoberta I. Kde se však Wogastisburk nacházel, není jisté.Kdo byl Sámo? Životopis Sámo, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Sámo

Národnost: franská
Datum narození: ?
Místo narození: ?
Datum úmrtí: 658? 659?

Sdílejte tuto stránku s osobností Sámo se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Viskóza? Znáte termín Labrys? Vzpomněli byste si na význam slova Bůh? Víte, co je to Devítiocasá kočka?

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, přesný význam, co znamená, význam, slovo, co je to Sámo?, informace, kdo to je, popis, význam slova, synonymum, odborný výraz, popis, definice, formulace

Pojem Sámo je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Sámo ve Wikislovníku

Hledat heslo Sámo ve vyhledávači Qwant

Najít termín Sámo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Sámo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sámo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Sámo

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Sámo? Kdo to byl Sámo? Kdy se narodil Sámo? Kde se narodil Sámo? Kdy zemřel Sámo? Sámo je v kategorii panovníci. Sepsáno redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Sámo řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sámo i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.