Kdo je to?
Kdo je Martin Hosták? Životopis Martin Hosták, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Martin Hosták?

Kdo je Martin Hosták? Životopis, informace, biografie, sport

Martin Hosták je bývalý profesionální hokejový útočník, hokejový trenér a bývalý generální manažer hokejového klubu Aukro Berani Zlín (2017-2020). Hosták se narodil v Hradci Králové, kde se od malička věnoval lednímu hokeji. Stal se později i odchovancem hradeckého klubu. Ve druhé lize debutoval za A mužstvo HC Hradec Králové v sezóně 1984/1985 teprve v šestnácti letech. Roku 1986 přestoupil do prvoligového klubu TJ Sparta ČKD Praha. V pražském klubu odehrál celkem čtyři sezóny a na konci poslední sezóny 1989/1990 se s týmem radoval z ligového titulu.
Sezónu 1990/1991 Hosták zahájil v zámořské NHL za tým Philadelphia Flyers. Tým jej draftoval již v roce 1987 ve 3. kole z 62. místa. Během dvou sezón v USA však odehrál více zápasů za farmu Philadelphie v nižší americké soutěži AHL za tým Hershey Bears. Následně Hosták přestoupil do Švédska, kde v letech 1992-1996 nastupoval za tým MODO Hockey. Po čtyřech letech se vrátil do pražské Sparty. V polovině sezóny 1996/1997 se však stěhoval zpět do Švédska. Koupil jej totiž tým Södertälje SK. Na konci druhé sezóny tým sestoupil do druhé švédské ligy a Hosták přestoupil do jiného švédského týmu Luleå HF. V týmu odehrál celkem tři sezóny a po konci ročníku 2000/2001 ukončil hráčskou kariéru. V roce 2000 získal cenu za Nejvíce vstřelených vítězných branek.
Za československou reprezentaci nastoupil na Mistrovství Evropy 1985 do 18 let a s týmem získal bronzovou medaili. Dva roky poté se zúčastnil Mistrovství světa do 20 let, kdy s týmem získal stříbro. Za A tým Československé reprezentace se zúčastnil roku 1990 MS ve Švýcarsku. V roce 1993 reprezentoval Českou republiku, se kterou získal na MS v Německu další bronz. O rok později si zahrál na Olympijských hrách v Lillehammeru (1994).
Roku 2011 začal pracovat ve vedení týmu HC Hradec Králové. Ve stejném roce patřil do realizačního týmu české reprezentace do 18 let na MS 2011. Následující rok se stal hlavním trenérem hradeckého týmu (2012). V roce 2017 se stal manažerem hokejového klubu Aukro Berani Zlín. Manažerem byl do roku 2020. Často komentoval hokejové zápasy pro Českou televizi.Kdo je Martin Hosták? Životopis Martin Hosták, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Martin Hosták

Národnost: česká
Datum narození: 11. 11. 1967
Místo narození: Hradec Králové, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Martin Hosták? s vašimi kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Tržba? Znáte definici termínu Opce? Vzpomněli byste si na význam slova Pryskyřice? Pamatujete si definici pojmu Weber?

Klíčová slova: wikipedie, zajímavosti, Martin Hosták, místo narození, kde se narodil Martin Hosták?, kdy se narodil Martin Hosták?, životopis, kdo je Martin Hosták?, datum narození, wiki, biografie, národnost, sport, osobnost, narození, vysvětlení

Pojem Martin Hosták je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Martin Hosták ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Martin Hosták ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Martin Hosták na Google obrázcích

Hledat frázi Martin Hosták ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Martin Hosták ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Hosták například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Martin Hosták?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Martin Hosták? Kdy se narodil Martin Hosták? Kde se narodil Martin Hosták? Martin Hosták patří do kategorie Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Martin Hosták řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Hosták i v jiné kategorii než je sport.