Kdo je to?
Kdo je Soňa Peková? Životopis Soňa Peková, osobnosti, slavná žena z kategorie věda

Kdo je Soňa Peková?

Kdo je Soňa Peková? Životopis, informace, biografie, věda

Soňa Peková je molekulární bioložka a viroložka. Na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové vystudovala obor všeobecné lékařství, poté působila na Ústavu molekulární genetiky Akademie věd. Od roku 2005 pracovala v pražské Nemocnici Na Homolce, kde se věnovala výzkumu v oblasti biochemie, hematologie a imunologie. Následně získala doktorát v oboru molekulární biologie, genetiky a virologie na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Výzkumu v oblasti molekulární biologie se věnovala i v dalších letech.
Během epidemie covidu-19 poskytovala médiím rozhovory, na které byly četné kritické ohlasy. Kritici Pekové vyčítali především šíření neověřených a zavádějících tvrzení. Vedle jednotlivců se ozval také Český klub skeptiků Sisyfos. V roce 2020 byla společně s podnikatelem Romanem Janouškem obviněna v kauze laboratoře Chambon. V této laboratoři působila v letech 2009 až 2014 jako vedoucí. Je obviněna z podvodu, neboť laboratoř podle obžaloby zdravotním pojišťovnám tvrdila, že provádí nákladnější testy a vyšetření, než co odpovídalo skutečnosti.Kdo je Soňa Peková? Životopis Soňa Peková, osobnosti, slavná žena z kategorie věda

Základní údaje o osobě Soňa Peková

Národnost: česká
Datum narození: 11. září 1974
Místo narození: Prievidza, Slovensko

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Soňa Peková s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Jedličkův ústav? Vzpomněli byste si co označuje výraz Znovuzrození? Pamatujete si definici pojmu Windows defender? Znáte termín Dentální hygiena?

Klíčová slova: wikipedie, kde se narodila Soňa Peková?, osobnosti, kdo je Soňa Peková?, zajímavosti, životopis, wiki, popis, vysvětlení, věda, biografie, místo narození, Soňa Peková, datum narození, Soňa Peková, informace

Pojem Soňa Peková je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Soňa Peková v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Soňa Peková na Youtube

Hledat termín Soňa Peková ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Soňa Peková na Google obrázcích

Hledat výraz Soňa Peková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Soňa Peková ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Soňa Peková například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Soňa Peková

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Soňa Peková? Kdy se narodila Soňa Peková? Kde se narodila Soňa Peková? Soňa Peková patří do sekce Věda

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Soňa Peková dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Soňa Peková i v jiné kategorii než je věda.