Kdo je to?
Kdo je to Guvernér? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Guvernér? Lidé, politika

Kdo je to Guvernér?

Co znamená a jaký je význam slova Guvernér?

Guvernér je nejvýše postavený správce určité části země - například kolonie. Na daném území zastupuje vládu či panovníka.
Nejčastěji se s termínem guvernér či Governor General (generální guvernér) setkáváme v případě bývalých britských kolonií a zemí Commonwelthu. Podobný titul gubernátor se však používá i v Rusku. Dále se v případě válečných konfliktů ustavuje guvernér i na některých dobytých územích.
Jde o velmi vysokou a prestižní politickou, obvykle civilní funkci.
Termín guvernér pochází z latiny a překládá se jako vládce. V češtině bychom nejlepší synonymum našli ve slově místodržící.Kdo je to Guvernér? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Guvernér? Lidé, politika

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Guvernér? s přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Prostituce? Rozumíte pojmu Plutokracie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Čakan? Znáte pojem Stáž?

Klíčová slova: původ slova, wikipedie, heslo, přesný výraz, popis, lexikon, wiki, slovo, přesný význam, Guvernér, termín, Guvernér, etymologie, definice, synonymum, význam slova

Pojem Guvernér je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Guvernér

Hledat termín Guvernér ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Guvernér ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Guvernér ve Wikipedii

Hledat heslo Guvernér ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Guvernér ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Guvernér například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Guvernér? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Guvernér? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Guvernér? Definice pojmu Guvernér je v kategorii Politika

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít výraz, heslo, text, pojem dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než politika).