Kdo je to?
Kdo je to Guvernér? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Guvernér? Lidé, politika

Kdo je to Guvernér?

Co znamená a jaký je význam slova Guvernér?

Guvernér je nejvýše postavený správce určité části země - například kolonie. Na daném území zastupuje vládu či panovníka.
Nejčastěji se s termínem guvernér či Governor General (generální guvernér) setkáváme v případě bývalých britských kolonií a zemí Commonwelthu. Podobný titul gubernátor se však používá i v Rusku. Dále se v případě válečných konfliktů ustavuje guvernér i na některých dobytých územích.
Jde o velmi vysokou a prestižní politickou, obvykle civilní funkci.
Termín guvernér pochází z latiny a překládá se jako vládce. V češtině bychom nejlepší synonymum našli ve slově místodržící.Kdo je to Guvernér? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Guvernér? Lidé, politika

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Reparace? Znáte definici termínu Koroze? Vzpomněli byste si co označuje výraz Drobný hmotný majetek? Pamatujete si definici pojmu Trudnomyslnost?

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, synonymum, přesný výraz, Guvernér, wiki, význam pojmu, wikipedie, odborný výraz, heslo, etymologie, informace, Guvernér, slovo, přesný výraz, politika

Pojem Guvernér je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat termín Guvernér ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Guvernér ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Guvernér ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Guvernér na Google obrázcích

Hledat výraz Guvernér ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Guvernér například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Guvernér

Nyní již víte Kdo je to Guvernér? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Guvernér? Definice pojmu Guvernér je v sekci Politika

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat informace výraz, definici, slovo, termín kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Guvernér i v jiné sekci než v politika.