Kdo je to?
Kdo je Julie Lescautová? Životopis Julie Lescautová, osobnosti, slavná žena z kategorie fikce

Julie Lescautová

Kdo je Julie Lescautová? Životopis, informace, biografie, fikce

Julie Lescautová, francouzsky Julie Lescaut, je hlavní hrdinka stejnojmenného seriálu z prostředí pařížské policejní stanice.
Celý seriál byl inspirován stejnojmennou knihou Alexise Lecayea, ve francouzské televizi jej vysílal kanál TF1, a to v letech 1992-2014, přičemž odvysílal 22 řad a celkem 101 díl. V české televizi odvysílaly televizní stanice Prima a Nova pouze 10 řad - premiérově v letech 2007-2014, od té doby v několika reprízách.
Samotná Julie Lescautová je neúplatná policejní komisařka, která vede komisařství v Clairieres na předměstí Paříže. Poměrně brzy po začátku seriálu se rozvede se svým manželem právníkem Paulem Lescautem a sama vychovává 2 dcery - starší Sáru a mladší Babu (Elisabeth). Celý děj se odvíjí od toho, že musí zvládnout řešit policejní případy, konflikty mezi podřízenými i pubertální výstřelky svých dcer. Julii Lescautovou hraje výborně a dost uvěřitelně herečka Veronique Genest, v češtině ji neméně zdatně dabuje Veronika Gajerová. Francouzská herečka získala za své ztvárnění hned několik ocenění - například francouzskými cenami 7´or za roky 1997, 1999 a 2001 jako nejlepší herečka. Cena by se dala přirovnat k cenám Emmy Awards. Kromě toho je Veronique Genest natolik spojena s touto rolí, že v podstatě všechny její předchozí role byly téměř zapomenuty (jako např. hlavní role ve filmu Bankéřka z roku 1979, kdy jí bylo 23 let).Kdo je Julie Lescautová? Životopis Julie Lescautová, osobnosti, slavná žena z kategorie fikce

Základní údaje o osobě Julie Lescautová

Národnost: -----

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Julie Lescautová s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Čpavek? Vzpomněli byste si co označuje výraz Sankce? Víte, co je to Kapitalismus? Znáte termín Karneval?

Klíčová slova: kdo je Julie Lescautová?, osobnosti, fikce, zajímavosti, biografie, osobnost, informace, wikipedie, životopis, národnost, život, wiki, Julie Lescautová, fikce, popis, lexikon

Pojem Julie Lescautová je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Julie Lescautová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Julie Lescautová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Julie Lescautová na Youtube

Najít heslo Julie Lescautová ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Julie Lescautová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Julie Lescautová například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Julie Lescautová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Julie Lescautová? Julie Lescautová patří do sekce Fikce

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Julie Lescautová např. v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Julie Lescautová i v jiné kategorii než je fikce.