Kdo je to?
Kdo je to Tim Burton? Životopis Tim Burton, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Tim Burton?

Kdo je to Tim Burton? Stručný životopis

Tim Burton, celým jménem Timothy William Burton, je známý americký režisér, scénárista, herec, producent, spisovatel a výtvarník. Jeho filmy si získaly jak kritiky, tak diváky. Od dětství se věnoval kreslení a u filmu začínal jako animátor. Později přišel s vlastními projekty, komerční úspěch měl i film Planeta opic.
Pro filmy Tima Burtona jsou typické velký prostor pro obrazotvornost a specifická atmosféra. Tyto prvky se uplatnily například ve filmech Beetlejuice, Mars útočí!, Batman, Karlík a továrna na čokoládu, Alenka v říši divů a dalších. Burton se věnuje také ilustracím knížek pro děti a je dlouholetým přítelem herce Johnyho Deppa, se kterým často spolupracuje.Kdo je to Tim Burton? Životopis Tim Burton, lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Tim Burton

Národnost: USA
Datum narození: 25. 8. 1958
Místo narození: Burbank

Zaujala vás biografie osobnosti Tim Burton? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Imatrikulace? Pamatujete si definici pojmu Menstruace? Znáte termín Outsourcing? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kult osobnosti?

Klíčová slova: pojem, význam slova, wiki, lexikon, synonymum, slovo, heslo, definice, umělci, formulace, význam, přesný význam, co je to Tim Burton?, původ slova, kdo je Tim Burton?, kdo to je

Pojem Tim Burton je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Tim Burton

Hledat frázi Tim Burton ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tim Burton ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Tim Burton ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Tim Burton ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Tim Burton například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Tim Burton

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Tim Burton? Kdo to byl Tim Burton? Kdy se narodil Tim Burton? Kde se narodil Tim Burton? Tim Burton se nachází v sekci umělci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Tim Burton dejme tomu např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tim Burton i v jiné kategorii než je umělci.