Kdo je to?
Kdo je to Tim Burton? Životopis Tim Burton, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Tim Burton?

Kdo je to Tim Burton? Stručný životopis

Tim Burton, celým jménem Timothy William Burton, je známý americký režisér, scénárista, herec, producent, spisovatel a výtvarník. Jeho filmy si získaly jak kritiky, tak diváky. Od dětství se věnoval kreslení a u filmu začínal jako animátor. Později přišel s vlastními projekty, komerční úspěch měl i film Planeta opic.
Pro filmy Tima Burtona jsou typické velký prostor pro obrazotvornost a specifická atmosféra. Tyto prvky se uplatnily například ve filmech Beetlejuice, Mars útočí!, Batman, Karlík a továrna na čokoládu, Alenka v říši divů a dalších. Burton se věnuje také ilustracím knížek pro děti a je dlouholetým přítelem herce Johnyho Deppa, se kterým často spolupracuje.Kdo je to Tim Burton? Životopis Tim Burton, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Tim Burton

Národnost: USA
Datum narození: 25. 8. 1958
Místo narození: Burbank

Popis osobnosti Tim Burton můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Hinduismus? Víte, co je to Entuziasmus? Znáte termín Respekt? Rozumíte pojmu Halušky?

Klíčová slova: původ slova, přesný význam, vysvětlení, definice, etymologie, význam slova, odborný výraz, informace, synonymum, termín, lexikon, slovo, přesný výraz, popis, kdo je Tim Burton?, význam pojmu

Pojem Tim Burton je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Tim Burton

Najít termín Tim Burton v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Tim Burton na Youtube

Vyhledat pojem Tim Burton ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Tim Burton ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Tim Burton například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Tim Burton? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Tim Burton? Kdo to byl Tim Burton? Kdy se narodil Tim Burton? Kde se narodil Tim Burton? Tim Burton se nachází v kategorii umělci. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Tim Burton dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tim Burton i v jiné kategorii než je umělci.