Kdo je to?
Kdo je to Tim Burton? Životopis Tim Burton, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Tim Burton?

Kdo je to Tim Burton? Stručný životopis

Tim Burton, celým jménem Timothy William Burton, je známý americký režisér, scénárista, herec, producent, spisovatel a výtvarník. Jeho filmy si získaly jak kritiky, tak diváky. Od dětství se věnoval kreslení a u filmu začínal jako animátor. Později přišel s vlastními projekty, komerční úspěch měl i film Planeta opic.
Pro filmy Tima Burtona jsou typické velký prostor pro obrazotvornost a specifická atmosféra. Tyto prvky se uplatnily například ve filmech Beetlejuice, Mars útočí!, Batman, Karlík a továrna na čokoládu, Alenka v říši divů a dalších. Burton se věnuje také ilustracím knížek pro děti a je dlouholetým přítelem herce Johnyho Deppa, se kterým často spolupracuje.Kdo je to Tim Burton? Životopis Tim Burton, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Tim Burton

Národnost: USA
Datum narození: 25. 8. 1958
Místo narození: Burbank

Tento text (Tim Burton) můžete samozřejmě sdílet se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Hinduismus? Víte co je Bentonit? Znáte termín Respekt? Vzpomněli byste si co označuje výraz Obrat?

Klíčová slova: Tim Burton, synonymum, termín, význam, odborný výraz, vysvětlení, původ slova, etymologie, co je to Tim Burton?, formulace, význam pojmu, informace, lexikon, pojem, definice, přesný význam

Pojem Tim Burton je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Tim Burton ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Tim Burton na Youtube

Hledat slovo Tim Burton ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Tim Burton ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Tim Burton například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Tim Burton

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Tim Burton? Kdo to byl Tim Burton? Kdy se narodil Tim Burton? Kde se narodil Tim Burton? Tim Burton je v kategorii umělci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Tim Burton např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tim Burton i v jiné kategorii než je umělci.