Kdo je to?
Kdo je Alice Cooper? Životopis Alice Cooper, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Alice Cooper

Kdo je Alice Cooper? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Alice Cooper, rodným jménem Vincent Damon Furnier, je americký rocker, zpěvák, skladatel a textař. Cooper se narodil v americkém Detroitu do evangelické rodiny a v 11 a 12 letech zpíval v kostele. Poté se s rodinou přestěhoval do Phoenixu v Arizoně, kde navštěvoval Cortez High School. V 16 letech vytvořil první kapelu Earwigs, se kterou zvítězil v talentové soutěži. Později se přejmenovali na The Spiders a roku 1967 začali koncertovat v Los Angeles. Poté se přejmenovali na Nazz a v roce 1968 na Alice Cooper. Podepsali smlouvu s nahrávací společností Straight Record a spolupracovali na svých albech s hudebním producentem Frankem Zappou. Debutové album Pretties for you vydali roku 1969 a svými bizarními vystoupeními vytvořili nový hudební podžánr Shock rock. Na pódiu měli různé doplňky jako z hororových filmů (gilotiny, falešnou krev, elektrická křesla). S kapelou poté vydal dalších šest studiových alb s názvy Easy Action (1970), Love it to death (1971), Killer (1971), School’s out (1972), Billion Dollar Babies (1973) a Muscle of love (1973).
Roku 1974 si změnil své jméno z Vincent Damon Furnier na Alice Cooper a rozhodl se pro sólovou dráhu. První sólová deska nesla název Welcome to my nightmare (1975). Od té doby vydal dalších 20 studiových alb. Doposud poslední album Detroit stories vydal v roce 2021.
Alice Cooper měl vážné problémy s drogami a alkoholem. V letech 1969-1972 chodil se zpěvačkou Miss Christine (dívčí kapela The GTOs), která skonala roku 1972 na předávkování. Roku 1976 si vzal za manželku baletku a choreografku Sheryl Goddard, která během let 1975-1982 vystupovala také na koncertech svého muže. V roce 1983 Goddard podala žádost o rozvod kvůli manželovým závislostem. Nakonec se manželé usmířili a Cooper od roku 1984 nebere drogy a ani nepije alkohol. Spolu mají celkem tři děti (Syna Dashiella a dcery Sonor a Calico).Kdo je Alice Cooper? Životopis Alice Cooper, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Alice Cooper

Národnost: americká
Datum narození: 4. 2. 1948
Místo narození: Detroit, Michigan, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alice Cooper s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Narcismus? Znáte definici termínu Nebe? Znáte pojem Asyndeton? Pamatujete si definici pojmu Pétanque?

Klíčová slova: popis, wikipedie, informace, vysvětlení, biografie, kdo je Alice Cooper?, zajímavosti, kdy se narodil Alice Cooper?, hudba, kde se narodil Alice Cooper?, lexikon, hudba, národnost, osobnost, život, osobnosti

Pojem Alice Cooper je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín Alice Cooper ve Wikipedii

Vyhledat výraz Alice Cooper ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Alice Cooper na Youtube

Zkusit najít výraz Alice Cooper ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Alice Cooper ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alice Cooper například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Alice Cooper? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Alice Cooper? Kdy se narodil Alice Cooper? Kde se narodil Alice Cooper? Alice Cooper je v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Alice Cooper dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alice Cooper i v jiné kategorii než je hudba.