Kdo je to?
Kdo je Alice Cooper? Životopis Alice Cooper, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Alice Cooper?

Kdo je Alice Cooper? Životopis, informace, biografie, hudba

Alice Cooper, rodným jménem Vincent Damon Furnier, je americký rocker, zpěvák, skladatel a textař. Cooper se narodil v americkém Detroitu do evangelické rodiny a v 11 a 12 letech zpíval v kostele. Poté se s rodinou přestěhoval do Phoenixu v Arizoně, kde navštěvoval Cortez High School. V 16 letech vytvořil první kapelu Earwigs, se kterou zvítězil v talentové soutěži. Později se přejmenovali na The Spiders a roku 1967 začali koncertovat v Los Angeles. Poté se přejmenovali na Nazz a v roce 1968 na Alice Cooper. Podepsali smlouvu s nahrávací společností Straight Record a spolupracovali na svých albech s hudebním producentem Frankem Zappou. Debutové album Pretties for you vydali roku 1969 a svými bizarními vystoupeními vytvořili nový hudební podžánr Shock rock. Na pódiu měli různé doplňky jako z hororových filmů (gilotiny, falešnou krev, elektrická křesla). S kapelou poté vydal dalších šest studiových alb s názvy Easy Action (1970), Love it to death (1971), Killer (1971), School’s out (1972), Billion Dollar Babies (1973) a Muscle of love (1973).
Roku 1974 si změnil své jméno z Vincent Damon Furnier na Alice Cooper a rozhodl se pro sólovou dráhu. První sólová deska nesla název Welcome to my nightmare (1975). Od té doby vydal dalších 20 studiových alb. Doposud poslední album Detroit stories vydal v roce 2021.
Alice Cooper měl vážné problémy s drogami a alkoholem. V letech 1969-1972 chodil se zpěvačkou Miss Christine (dívčí kapela The GTOs), která skonala roku 1972 na předávkování. Roku 1976 si vzal za manželku baletku a choreografku Sheryl Goddard, která během let 1975-1982 vystupovala také na koncertech svého muže. V roce 1983 Goddard podala žádost o rozvod kvůli manželovým závislostem. Nakonec se manželé usmířili a Cooper od roku 1984 nebere drogy a ani nepije alkohol. Spolu mají celkem tři děti (Syna Dashiella a dcery Sonor a Calico).Kdo je Alice Cooper? Životopis Alice Cooper, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Alice Cooper

Národnost: americká
Datum narození: 4. 2. 1948
Místo narození: Detroit, Michigan, USA

Tento text (Alice Cooper) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Florbal? Víte, co je to Forex? Znáte pojem Alopecie? Rozumíte pojmu Cech?

Klíčová slova: život, datum narození, hudba, wikipedie, kdy se narodil Alice Cooper?, vysvětlení, informace, místo narození, národnost, biografie, životopis, Alice Cooper, kde se narodil Alice Cooper?, popis, wiki, kdo je Alice Cooper?

Pojem Alice Cooper je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít termín Alice Cooper ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Alice Cooper ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Alice Cooper ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Alice Cooper v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Alice Cooper ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Alice Cooper například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Alice Cooper?

Nyní již víte Kdo je to Alice Cooper? Kdy se narodil Alice Cooper? Kde se narodil Alice Cooper? Alice Cooper je v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Alice Cooper kupř. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alice Cooper i v jiné kategorii než je hudba.