Kdo je to?
Kdo je to Hofmistr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hofmistr? Lidé, historie

Kdo je to Hofmistr?

Jaký je význam slova Hofmistr? Co to znamená?

Hofmistr byl vysoce postavený úředník u královských a šlechtických dvorů. Jednalo se o významný post. Hofmistr měl na starosti celkový chod dvora, ale také pořádání slavností, organizování návštěv atd.
Slovo pochází z němčiny, jeho německou variantou je Hofmeister, přičemž Hof je výraz pro dvůr a Meister naznačuje vedoucí postavení. Existuje i ženská varianta: hofmistryně, ta obvykle vedla domácnost manželky panovníka či šlechtice.
U některých šlechtických rodů byl za hofmistra označován i domácí učitel či vychovatel.Kdo je to Hofmistr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hofmistr? Lidé, historie

Sdílejte tuto stránku se slovem Hofmistr s dalšími osobami na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Kriminalita? Víte, co je to Draslík? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bytový dům? Rozumíte pojmu Pomazání?

Klíčová slova: synonymum, slovo, co znamená, etymologie, termín, význam pojmu, přesný význam, definice, popis, přesný výraz, vysvětlení, historie, lexikon, informace, pojem, význam slova

Pojem Hofmistr je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Hofmistr v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Hofmistr ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Hofmistr ve Wikipedii

Zkusit najít Hofmistr ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Hofmistr na Youtube

Najít slovo Hofmistr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hofmistr například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Hofmistr, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Hofmistr? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hofmistr? Definice pojmu Hofmistr je v kategorii Historie

Text vytvořen pro server Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete také vyzkoušet hledat informace pojem, text, definici, řekněme ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie historie.