Kdo je to?
Kdo je to Hofmistr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hofmistr? Lidé, historie

Hofmistr

Jaký je význam slova Hofmistr? Co to znamená?

Hofmistr byl vysoce postavený úředník u královských a šlechtických dvorů. Jednalo se o významný post. Hofmistr měl na starosti celkový chod dvora, ale také pořádání slavností, organizování návštěv atd.
Slovo pochází z němčiny, jeho německou variantou je Hofmeister, přičemž Hof je výraz pro dvůr a Meister naznačuje vedoucí postavení. Existuje i ženská varianta: hofmistryně, ta obvykle vedla domácnost manželky panovníka či šlechtice.
U některých šlechtických rodů byl za hofmistra označován i domácí učitel či vychovatel.Kdo je to Hofmistr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hofmistr? Lidé, historie

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Kemp? Víte co je Region? Vzpomněli byste si co znamená slovo Gazpacho? Vzpomněli byste si co označuje výraz Heliskiing?

Klíčová slova: definice, wikipedie, termín, význam slova, odborný výraz, přesný výraz, historie, lexikon, přesný význam, co znamená, původ slova, heslo, wiki, popis, formulace, slovo

Pojem Hofmistr je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Hofmistr

Hledat termín Hofmistr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Hofmistr ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Hofmistr ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Hofmistr na Youtube

Hledat heslo Hofmistr na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hofmistr například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Hofmistr, definice, vysvětlení pojmu

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Hofmistr? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hofmistr? Definice pojmu Hofmistr patří do kategorie Historie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Vyzkoušejte nalézt informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Hofmistr v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je historie.