Kdo je to?
Kdo je to Hofmistr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hofmistr? Lidé, historie

Kdo je to Hofmistr?

Jaký je význam slova Hofmistr? Co to znamená?

Hofmistr byl vysoce postavený úředník u královských a šlechtických dvorů. Jednalo se o významný post. Hofmistr měl na starosti celkový chod dvora, ale také pořádání slavností, organizování návštěv atd.
Slovo pochází z němčiny, jeho německou variantou je Hofmeister, přičemž Hof je výraz pro dvůr a Meister naznačuje vedoucí postavení. Existuje i ženská varianta: hofmistryně, ta obvykle vedla domácnost manželky panovníka či šlechtice.
U některých šlechtických rodů byl za hofmistra označován i domácí učitel či vychovatel.Kdo je to Hofmistr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hofmistr? Lidé, historie

Zaujalo vás slovo, termín Hofmistr? Potom se podělte se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Slanisko? Vzpomněli byste si na význam slova Salep? Vzpomněli byste si co znamená slovo Svidřík? Znáte definici termínu Insolvenční řízení?

Klíčová slova: historie, vysvětlení, přesný výraz, historie, wiki, formulace, význam, synonymum, heslo, wikipedie, přesný výraz, význam pojmu, odborný výraz, termín, informace, význam slova

Pojem Hofmistr je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Hofmistr doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Hofmistr ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Hofmistr na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hofmistr ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Hofmistr ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Hofmistr v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Hofmistr například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Hofmistr

Právě jste zjistili Kdo je to Hofmistr? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hofmistr? Definice pojmu Hofmistr patří do sekce Historie

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Hofmistr i jinde než v sekci než v historie.