Kdo je to?
Kdo je Kelly Clarkson? Životopis Kelly Clarkson, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kelly Clarkson

Kdo je Kelly Clarkson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Kelly Brianne Clarkson je americká popová zpěvačka, trojnásobná držitelka hudebních cen Grammy a herečka. Clarkson se narodila ve městě Fort Worth ve státě Texas jako nejmladší ze tří dětí učitelce angličtiny a inženýrovi. V šesti letech se její rodiče rozvedli a jediná Kelly zůstala se svou matkou. Následně se několikrát stěhovaly, až se usadily ve městě Burleson. Po základní škole Pauline Hughes Middle School nastoupila na místní střední školu, kde ji učitelé doporučili, aby se přihlásila do školního sboru. Na střední škole začala zpívat v muzikálech. Od mala se sice chtěla stát mořskou bioložkou, ale později se rozhodla pro kariéru zpěvačky a odjela zkusit štěstí do Hollywoodu. V Hollywoodu se ji ale příliš nedařilo. Sice získala malou roli v televizním seriálu Sabrina, malá čarodějnice, ale po požáru jejího bytu se vrátila zpět do Burlesonu. Vystřídala zde řadu zaměstnání jako uvaděčka v kině, telefonní spojovatelka nebo pořadatelka akcí pro firmu Red Bull.
Hodně přátel ji doporučilo, aby se přihlásila do soutěže American Idol. Clarkson se do soutěže skutečně přihlásila a dne 4. září 2002 se stala vítězkou celé soutěže.
Ve finále American Idol zazpívala píseň A moment like this, která se následně objevila na jejím prvním albu Thankful z roku 2003. Deska obsahuje píseň The trouble with love is, která zazněla ve vánočním filmu Láska nebeská. Druhé album Breakaway vyšlo v roce 2004 a Kelly za něj obdržela první cenu Grammy. Stejnojmenná skladba se objevila také v komedii Deník princezny 2. Mezi největší hity tohoto alba patří Behing these hazel eyes, Because of you a Since u been gone, za kterou dostala i svou druhou hudební cenu Grammy.
Následovala alba My December (2007), All I ever wanted (2009), Stronger (2011) - třetí Grammy, vánoční album Wrapped in red (2013), Piece by piece (2014), Meaning of life (2017).
Doposud její poslední deváté studiové album When Christmas comes around vyšlo v roce 2021.
Od roku 2018 působila jako koučka v americké televizní show The Voice.
Kelly Clarkson byla v letech 2013-2021 vdaná za manažera Brandona Blackstocka. Z manželství, které však nakonec skončilo rozvodem, vzešly děti River Rose (*2014) a Remington Alexander (*2016).Kdo je Kelly Clarkson? Životopis Kelly Clarkson, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Kelly Clarkson

Národnost: americká
Datum narození: 24. 4. 1982
Místo narození: Fort Worth, Texas, USA

Tento text (Kelly Clarkson) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Metafyzika? Víte co je Molotovův koktejl? Znáte definici termínu Tripartita? Vzpomněli byste si co označuje výraz Červená karta?

Klíčová slova: hudba, kdy se narodila Kelly Clarkson?, wikipedie, kde se narodila Kelly Clarkson?, kdo je Kelly Clarkson?, Kelly Clarkson, informace, biografie, osobnost, místo narození, narození, lexikon, zajímavosti, vysvětlení, datum narození, národnost

Pojem Kelly Clarkson je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Kelly Clarkson na Google obrázcích

Vyhledat slovo Kelly Clarkson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kelly Clarkson ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Kelly Clarkson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Kelly Clarkson ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kelly Clarkson například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Kelly Clarkson? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Kelly Clarkson? Kdy se narodila Kelly Clarkson? Kde se narodila Kelly Clarkson? Kelly Clarkson patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, sluchátka modrá červená, kelly Clarkson, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Kelly Clarkson kupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kelly Clarkson i v jiné kategorii než je hudba.