Kdo je to?
Kdo je Lulu? Životopis Lulu, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Lulu

Kdo je Lulu? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Lulu je skotská zpěvačka a herečka.
Vlastním jménem Marie McDonald McLaughlin Lawrie.
Hudbě se věnovala od mládí. Úspěchy se svými singly sbírala už od patnácti a ve velmi mladém věku se jí dařilo i v zahraničí, kdy například koncertovala i za železnou oponou nebo nahrávala písně v němčině.
Velkou popularitu si získala písní Panu učiteli s láskou (To Sir with Love), kterou nahrála v roce 1967 ke stejnojmennému snímku. (Film se dočkal i dvojky v roce 1996). Lulu patří také k těm pěveckým hvězdám, které dostaly příležitost nazpívat titulní píseň k "bondovce" - její hlas uslyšíte v písni ke snímku Muž se zlatou zbraní z roku 1974.
Její popularita také v 60. letech rostla díky hereckému účinkování v řadě oblíbených britských seriálů. Skalní fanoušci jistě ocení i skutečnost, že se objevila v kultovním Monty Pythonův létající cirkus (1972).
Vrchol její slávy nastal zřejmě v roce 1969, kdy reprezentovala Spojené království na Eurovizi. Představila zde píseň Boom Bang-a-Bang.
V 70. letech Lulu ještě těžila ze slávy získané v šedesátkách a také se proslavila zmíněnou písní k bondovce, pak už ale pomalu mizela z očí veřejnosti. Až v devadesátých letech přišel comeback s velmi úspěšnou písní Independence, která byla součástí nového alba, a na hudební i showbyznysové scéně zůstala i v novém miléniu. Zdaleka již nedosahuje popularity, jakou zaznamenala v šedesátých letech, nicméně patří ke stálicím v britském hudebním průmyslu.
V roce 1985 vydala autobiografii s názvem Lulu: Her Autobiography.Kdo je Lulu? Životopis Lulu, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Lulu

Národnost: -----
Datum narození: 3. listopadu 1948
Místo narození: Lennoxtown, Skotsko

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Lulu sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Bukkake? Pamatujete si definici pojmu Vytáčník? Znáte termín Komodita? Vzpomněli byste si co znamená slovo Proteinová dieta?

Klíčová slova: zajímavosti, hudba, život, hudba, kdy se narodila Lulu?, kde se narodila Lulu?, životopis, lexikon, popis, Lulu, Lulu, narození, informace, kdo je Lulu?, biografie, vysvětlení

Pojem Lulu je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Lulu v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Lulu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Lulu ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Lulu ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Lulu na Google.cz

Najít pojem Lulu v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Lulu například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lulu

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Lulu? Kdy se narodila Lulu? Kde se narodila Lulu? Lulu je v sekci Hudba

Kategorie hudba, metalická kytara, lulu, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Lulu např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lulu i v jiné kategorii než je hudba.