Kdo je to?
Kdo je to Vinnetou? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vinnetou? Lidé, fikce

Vinnetou

Jaký je význam slova Vinnetou? Co to znamená?

Vinnetou (v originále Winnetou) je fiktivní literární postava a současně hlavní hrdina knižní série německého spisovatele Karla Maye. V písemné podobě má série o Vinnetouovi 4 díly, i když samotný Vinnetou pak vystupuje ještě v jiných románech.
Vinnetou je indiánský náčelník kmene Apačů a jako takový musí být nutně statečným, moudrým a spravedlivým hrdinou, který se za všech okolností snaží udržet mír mezi bílými osadníky a původními obyvateli Ameriky.
Jedním z klíčových prvků celé série je Vinnetouovo přátelství s bílým osadníkem Old Shatterhandem, se kterým zažívá nejen mnohá dobrodružství, ale oba spojuje smysl pro čest a spravedlnost.
Samotný Vinnetou nikdy neexistoval, avšak Karel May čerpal ze života jiných indiánských náčelníků. Zajímavé je, že se mu podařilo zachytit Indiány, přírodu i dění v té doby, aniž by Ameriku sám navštívil.
Zmíněná knižní série byla velmi populární a měla nepopiratelný vliv na vnímání Divokého západu a indiánské kultury nejen u nás, ale i v celé Evropě. Protože knihy byly opravdu nebývale úspěšné, staly se také předlohami pro filmové adaptace, které - ačkoliv jsou také velmi zdařilé - se od děje knih poněkud odklánějí, aby si získaly své diváky. Jako nejznámějšího představitele Vinnetoua z filmových adaptací 60. let znáte zcela jistě Pierra Briceho.Kdo je to Vinnetou? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vinnetou? Lidé, fikce

Zaujala vás definice pojmu Vinnetou? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Arganový olej? Vzpomněli byste si co znamená slovo Validace? Znáte termín Proaktivní přístup? Víte co je Alpinning?

Klíčová slova: formulace, wiki, přesný výraz, přesný význam, popis, fikce, termín, Vinnetou, wikipedie, heslo, Vinnetou, vysvětlení, synonymum, co znamená, definice, význam

Pojem Vinnetou je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Vinnetou

Hledat výraz Vinnetou na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Vinnetou ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Vinnetou ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Vinnetou ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Vinnetou ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vinnetou například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Vinnetou? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Vinnetou? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vinnetou? Definice pojmu Vinnetou patří do sekce Fikce

Text vytvořen pro Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít informace výraz, text, termín, pojem třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie fikce.