Kdo je to?
Kdo je to, byl Golem? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Golem? Lidé, mytologie

Kdo je to Golem?

Co znamená a jaký je význam slova Golem?

Golem je postava z židovských bájí a je pojmenováním oživlé sochy. Golem nemusí mít vždy jen lidskou podobu, i když jako napodobenina člověka je nejznámější. Mělo se jednat o stvoření, které bylo němé, nemělo vlastní myšlení a pouze plnilo příkazy toho, kdo ho ovládal. Pánem golema byl ten, kdo ho oživil pomocí šému.
Historie golemů pochází již ze starověkého Egypta, slavným byl například pražský golem vytvořený rabínem Löwem.Kdo je to, byl Golem? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Golem? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Golem s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Bonita? Pamatujete si definici pojmu Restituce? Znáte termín YMCA? Vzpomněli byste si co znamená slovo Životní pojištění?

Klíčová slova: kdo to je, význam, přesný význam, formulace, popis, co znamená, původ slova, popis, etymologie, Golem, význam slova, synonymum, definice, informace, vysvětlení, kdo je Golem?

Pojem Golem je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Golem doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Golem na Google.cz

Zkusit najít Golem v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Golem ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Golem ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Golem například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Golem? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Golem? Kdo to byl Golem? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Golem? Definice pojmu Golem se nachází v kategorii mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Golem hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.