Kdo je to?
Kdo je to, byl Golem? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Golem? Lidé, mytologie

Kdo je to Golem?

Co znamená a jaký je význam slova Golem?

Golem je postava z židovských bájí a je pojmenováním oživlé sochy. Golem nemusí mít vždy jen lidskou podobu, i když jako napodobenina člověka je nejznámější. Mělo se jednat o stvoření, které bylo němé, nemělo vlastní myšlení a pouze plnilo příkazy toho, kdo ho ovládal. Pánem golema byl ten, kdo ho oživil pomocí šému.
Historie golemů pochází již ze starověkého Egypta, slavným byl například pražský golem vytvořený rabínem Löwem.Kdo je to, byl Golem? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Golem? Lidé, mytologie

Tento text (Golem) můžete sdílet se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Bonita? Víte, co je to Síla? Znáte termín YMCA? Rozumíte pojmu Katalogový podvod?

Klíčová slova: definice, popis, co znamená, význam slova, kdo to je, význam, vysvětlení, mytologie, heslo, slovo, přesný význam, pojem, význam pojmu, popis, synonymum, termín

Pojem Golem je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Golem

Vyhledat slovo Golem ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Golem ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Golem ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Golem ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Golem například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Vysvětlení významu slova Golem, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Golem? Kdo to byl Golem? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Golem? Definice pojmu Golem je v kategorii mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než mytologie).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.