Kdo je to?
Kdo je to Golem? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Golem? Lidé, mytologie

Kdo je to Golem?

Co znamená a jaký je význam slova Golem?

Golem je postava z židovských bájí a je pojmenováním oživlé sochy. Golem nemusí mít vždy jen lidskou podobu, i když jako napodobenina člověka je nejznámější. Mělo se jednat o stvoření, které bylo němé, nemělo vlastní myšlení a pouze plnilo příkazy toho, kdo ho ovládal. Pánem golema byl ten, kdo ho oživil pomocí šému.
Historie golemů pochází již ze starověkého Egypta, slavným byl například pražský golem vytvořený rabínem Löwem.Kdo je to Golem? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Golem? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Golem? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Skener? Víte, co je to Sójové maso? Znáte termín Instinkt? Rozumíte pojmu Komunitní přenos?

Klíčová slova: co znamená, heslo, informace, mytologie, definice, mytologie, význam pojmu, wikipedie, přesný výraz, slovo, pojem, etymologie, termín, význam slova, Golem, wiki

Pojem Golem je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Golem hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít pojem Golem ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Golem na Youtube

Hledat výraz Golem ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Golem ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Golem v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Golem například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Golem? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Golem? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Golem? Definice pojmu Golem je v sekci Mytologie

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Čerstvé informace hledejte výraz, definici, slovo, termín dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než mytologie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.