Kdo je to?
Kdo je to Latinář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Latinář? Lidé, Školství

Latinář

Jaký je význam slova Latinář? Co to znamená?

Latinář je pedagog vyučující předmět latinský jazyk.
Latina dříve patřila k jazykům vyučovaným na středních školách, především na gymnáziích. Její znalost patřila k tzv. klasickému vzdělání. Na některých středních školách (opět především na gymnáziích) se latina vyučuje i v současnosti, ale jde spíše o okrajový nebo volitelný předmět. Znalost latiny se může studentům hodit v některých oborech dalších studia, například při studiu historie, medicíny apod.
Učitel latiny by měl být vystudovaný pedagog či mít vystudovanou latinu, filologii apod. doplněnou o minimální pedagogické vzdělání.Kdo je to Latinář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Latinář? Lidé, Školství

Tento text (Latinář) můžete sdílet s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Toner? Pamatujete si definici pojmu Seitan? Vzpomněli byste si co znamená slovo Popelín? Vzpomněli byste si co znamená slovo VoIP?

Klíčová slova: termín, co znamená, definice, Latinář, informace, přesný výraz, synonymum, formulace, popis, etymologie, přesný výraz, pojem, heslo, odborný výraz, wikipedie, Školství

Pojem Latinář je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Latinář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Latinář ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Latinář ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Latinář ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Latinář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Latinář například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Latinář

Právě jste zjistili Kdo je to Latinář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Latinář? Definice pojmu Latinář patří do kategorie Školství

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste též hledat informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz kupř. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Školství).