Kdo je to?
Kdo je Aleš Ulm? Životopis Aleš Ulm, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Aleš Ulm?

Kdo je Aleš Ulm? Životopis, informace, biografie, hudba

Aleš Ulm je český hudebník, zpěvák, scenárista, televizní režisér, moderátor, televizní dramaturg, divadelní a filmový herec. Ulm se narodil v Praze. Po studiu na FAMU působil v roce 1970 v divadle Rokoko. Později začal pracovat jako šéfdramaturg v České televizi. Měl na starosti vysílání několika zábavných pořadů. Jako režisér a moderátor uváděl spolu s hercem Pavlem Zedníčkem pořad Kufr v letech 1992-2004. Dále režíroval pořady Abeceda zdraví (1999), Gladiátor (2002) a Výlety do minulosti (2018). Ulm si zahrál také menší role ve filmu Trhák (1980) a Talismany (1987). Napsal rovněž scénáře pro pořady jako Múzy v muzeu (1989), Kufr (1992), Ája Vrzáňová, O poklad Anežky České (1993), Rodinná slavnost (1994), StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) a další.
Jako hudebník vydal během svého života několik hudebních CD. Patří mezi ně například album Černej les (1970), Ó, Magdaléno (1971), Šálek šípkového čaje (1973), Listy (1974), Tisíc růží (1975), Kvůli vám (1988) a další.Kdo je Aleš Ulm? Životopis Aleš Ulm, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Aleš Ulm

Národnost: česká
Datum narození: 31. 1. 1947
Místo narození: Praha, Československo

Popis osobnosti Aleš Ulm můžete sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Komunikace? Rozumíte pojmu Luteální fáze? Vzpomněli byste si co označuje výraz Portfolio? Znáte pojem Ascites?

Klíčová slova: místo narození, hudba, osobnosti, narození, národnost, popis, osobnost, hudba, kdy se narodil Aleš Ulm?, zajímavosti, kde se narodil Aleš Ulm?, Aleš Ulm, lexikon, wiki, život, životopis

Pojem Aleš Ulm je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Aleš Ulm ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Aleš Ulm na Google.cz

Vyhledat heslo Aleš Ulm ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Aleš Ulm ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aleš Ulm ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Ulm například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Aleš Ulm?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Aleš Ulm? Kdy se narodil Aleš Ulm? Kde se narodil Aleš Ulm? Aleš Ulm se nachází v kategorii Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Aleš Ulm řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Ulm i v jiné kategorii než je hudba.