Kdo je to?
Kdo je Aleš Ulm? Životopis Aleš Ulm, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Aleš Ulm?

Kdo je Aleš Ulm? Životopis, informace, biografie, hudba

Aleš Ulm je český hudebník, zpěvák, scenárista, televizní režisér, moderátor, televizní dramaturg, divadelní a filmový herec. Ulm se narodil v Praze. Po studiu na FAMU působil v roce 1970 v divadle Rokoko. Později začal pracovat jako šéfdramaturg v České televizi. Měl na starosti vysílání několika zábavných pořadů. Jako režisér a moderátor uváděl spolu s hercem Pavlem Zedníčkem pořad Kufr v letech 1992-2004. Dále režíroval pořady Abeceda zdraví (1999), Gladiátor (2002) a Výlety do minulosti (2018). Ulm si zahrál také menší role ve filmu Trhák (1980) a Talismany (1987). Napsal rovněž scénáře pro pořady jako Múzy v muzeu (1989), Kufr (1992), Ája Vrzáňová, O poklad Anežky České (1993), Rodinná slavnost (1994), StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) a další.
Jako hudebník vydal během svého života několik hudebních CD. Patří mezi ně například album Černej les (1970), Ó, Magdaléno (1971), Šálek šípkového čaje (1973), Listy (1974), Tisíc růží (1975), Kvůli vám (1988) a další.Kdo je Aleš Ulm? Životopis Aleš Ulm, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Aleš Ulm

Národnost: česká
Datum narození: 31. 1. 1947
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Aleš Ulm s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Myrha? Vzpomněli byste si co označuje výraz Celostní medicína? Vzpomněli byste si co označuje výraz Saltimbocca? Znáte termín Privilegium?

Klíčová slova: zajímavosti, hudba, kde se narodil Aleš Ulm?, informace, osobnost, Aleš Ulm, kdo je Aleš Ulm?, wikipedie, datum narození, hudba, národnost, kdy se narodil Aleš Ulm?, Aleš Ulm, místo narození, popis, životopis

Pojem Aleš Ulm je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Aleš Ulm v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Aleš Ulm na Google obrázcích

Vyhledat slovo Aleš Ulm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Aleš Ulm na Youtube

Hledat frázi Aleš Ulm v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Aleš Ulm ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Ulm například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Aleš Ulm

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Aleš Ulm? Kdy se narodil Aleš Ulm? Kde se narodil Aleš Ulm? Aleš Ulm patří do sekce Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Aleš Ulm řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Ulm i v jiné kategorii než je hudba.