Kdo je to?
Kdo byl Jan Marcus Marci? Životopis Jan Marcus Marci, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Jan Marcus Marci

Kdo byl Jan Marcus Marci? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Jan Marcus Marci byl český učenec a přírodovědec 17. století.
Nejprve studoval filozofii a teologii, poté se však rozhodl pro studium medicíny. Přestože se celý život věnoval vědecké a profesorské činnosti, zůstával i aktivním lékařem. Sloužil jako český zemský lékař, později dokonce jako osobní lékař císařů Ferdinanda III. a Leopolda I.
Na Karlově univerzitě působil jako profesor, později jako děkan a rektor.
Byl renesanční osobností - zabýval se fyzikou, přírodovědou, astronomií i filozofií. Zásadní jsou jeho poznatky ve studiu lomu světla, který možná zkoumal i kvůli vlastní oční vadě. V jeho objevech má kořeny dnešní spektroskopie, kterou později proslul i Isaac Newton.
Za svůj přínos dobovému poznání i osobní statečnost, kdy jako lékař pomáhal během švédského obléhání a za morových ran, byl císařem povýšen do šlechtického stavu.Kdo byl Jan Marcus Marci? Životopis Jan Marcus Marci, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Jan Marcus Marci

Národnost: česká
Datum narození: 13. června 1595
Místo narození: Lanškroun
Datum úmrtí: 10. dubna 1667

Popis osobnosti Jan Marcus Marci můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Suverenita? Pamatujete si definici pojmu Hejtování? Rozumíte pojmu Firmware? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hybridní pohon?

Klíčová slova: život, nežijící, datum narození, věda, věda, kde se narodil Jan Marcus Marci?, informace, kdy se narodil Jan Marcus Marci?, Jan Marcus Marci, zajímavosti, Kdy zemřel Jan Marcus Marci, národnost, lexikon, kdo je Jan Marcus Marci?, popis, vysvětlení

Pojem Jan Marcus Marci je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Jan Marcus Marci ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Jan Marcus Marci ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Marcus Marci ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Jan Marcus Marci ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Jan Marcus Marci na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Marcus Marci například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Jan Marcus Marci?

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Jan Marcus Marci? Kdy se narodil Jan Marcus Marci? Kde se narodil Jan Marcus Marci? Kdy zemřel Jan Marcus Marci? Jan Marcus Marci je v sekci Věda

Kategorie věda, fyzik, jan Marcus Marci, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jan Marcus Marci třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Marcus Marci i v jiné kategorii než je věda.