Kdo je to?
Kdo je to Matt Groening? Životopis Matt Groening, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Matt Groening?

Kdo je to Matt Groening? Stručný životopis

Matt Groening (celým jménem Matthew Abram Groening) je proslulým umělcem, který je znám nejvíce jako tvůrce animovaných seriálů, z nichž ho nejvíce proslavili Simsonovi a Futurama. Oblíbený karikaturista píše i scénáře a je úspěšný i jako producent.
Umělecké vlohy si přinesl z rodiny, i otec byl animátor a producent a blízkým příbuzným Matta Groeninga je scénárista a režisér Craig Bartlett. Svou kariéru začal jako novinář, současně se věnoval i kreslení komiksů, které vycházely v novinách a byly vydány i knižně. Kreslené postavičky vzbudily velký zájem a Groeningovy seriály obsadily i hlavní vysílací čas.Kdo je to Matt Groening? Životopis Matt Groening, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Matt Groening

Datum narození: 15.2.1954
Místo narození: Portland, Oregon USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Matt Groening se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu RAM? Víte co je Miso pasta? Vzpomněli byste si co označuje výraz Revizionismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Honorář?

Klíčová slova: termín, umělci, heslo, Matt Groening, co znamená, slovo, etymologie, kdo to je, co je to Matt Groening?, lexikon, pojem, informace, význam, přesný výraz, původ slova, kdo je Matt Groening?

Pojem Matt Groening je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Matt Groening na Youtube

Zkusit najít Matt Groening ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Matt Groening ve Wikislovníku

Hledat heslo Matt Groening ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Matt Groening například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Matt Groening

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Matt Groening? Kdo to byl Matt Groening? Kdy se narodil Matt Groening? Kde se narodil Matt Groening? Matt Groening je v kategorii umělci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Matt Groening např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Matt Groening i v jiné kategorii než je umělci.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.