Kdo je to?
Kdo je to Matt Groening? Životopis Matt Groening, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Matt Groening?

Kdo je to Matt Groening? Stručný životopis

Matt Groening (celým jménem Matthew Abram Groening) je proslulým umělcem, který je znám nejvíce jako tvůrce animovaných seriálů, z nichž ho nejvíce proslavili Simsonovi a Futurama. Oblíbený karikaturista píše i scénáře a je úspěšný i jako producent.
Umělecké vlohy si přinesl z rodiny, i otec byl animátor a producent a blízkým příbuzným Matta Groeninga je scénárista a režisér Craig Bartlett. Svou kariéru začal jako novinář, současně se věnoval i kreslení komiksů, které vycházely v novinách a byly vydány i knižně. Kreslené postavičky vzbudily velký zájem a Groeningovy seriály obsadily i hlavní vysílací čas.Kdo je to Matt Groening? Životopis Matt Groening, lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Matt Groening

Datum narození: 15.2.1954
Místo narození: Portland, Oregon USA

Líbí se stručný životopis s osobou Matt Groening? Pak se podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu RAM? Víte, co je to Kalolis? Vzpomněli byste si co označuje výraz Revizionismus? Rozumíte pojmu Western?

Klíčová slova: původ slova, umělci, co znamená, formulace, význam pojmu, kdo to je, slovo, pojem, definice, popis, lexikon, vysvětlení, popis, termín, wiki, přesný význam

Pojem Matt Groening je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Matt Groening ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Matt Groening ve Wikimedia Commons

Hledat termín Matt Groening ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Matt Groening ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Matt Groening například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Matt Groening?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Matt Groening? Kdo to byl Matt Groening? Kdy se narodil Matt Groening? Kde se narodil Matt Groening? Matt Groening je v kategorii umělci. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Matt Groening třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Matt Groening i v jiné kategorii než je umělci.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.