Kdo je to?
Kdo je to Matt Groening? Životopis Matt Groening, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Matt Groening?

Kdo je to Matt Groening? Stručný životopis

Matt Groening (celým jménem Matthew Abram Groening) je proslulým umělcem, který je znám nejvíce jako tvůrce animovaných seriálů, z nichž ho nejvíce proslavili Simsonovi a Futurama. Oblíbený karikaturista píše i scénáře a je úspěšný i jako producent.
Umělecké vlohy si přinesl z rodiny, i otec byl animátor a producent a blízkým příbuzným Matta Groeninga je scénárista a režisér Craig Bartlett. Svou kariéru začal jako novinář, současně se věnoval i kreslení komiksů, které vycházely v novinách a byly vydány i knižně. Kreslené postavičky vzbudily velký zájem a Groeningovy seriály obsadily i hlavní vysílací čas.Kdo je to Matt Groening? Životopis Matt Groening, lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Matt Groening

Datum narození: 15.2.1954
Místo narození: Portland, Oregon USA

Zaujala vás biografie osobnosti Matt Groening? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Lupus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Trdlo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Nomen omen? Víte co je Durální vak?

Klíčová slova: popis, formulace, vysvětlení, heslo, význam slova, kdo je Matt Groening?, pojem, definice, synonymum, etymologie, co je to Matt Groening?, význam, původ slova, přesný význam, co znamená, lexikon

Pojem Matt Groening je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Matt Groening zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Matt Groening ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Matt Groening ve Wikislovníku

Vyhledat termín Matt Groening ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Matt Groening ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Matt Groening například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Matt Groening? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Matt Groening? Kdo to byl Matt Groening? Kdy se narodil Matt Groening? Kde se narodil Matt Groening? Matt Groening se nachází v kategorii umělci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Matt Groening dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Matt Groening i v jiné kategorii než je umělci.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.