Kdo je to?
Kdo je to Matt Groening? Životopis Matt Groening, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Matt Groening?

Kdo je to Matt Groening? Stručný životopis

Matt Groening (celým jménem Matthew Abram Groening) je proslulým umělcem, který je znám nejvíce jako tvůrce animovaných seriálů, z nichž ho nejvíce proslavili Simsonovi a Futurama. Oblíbený karikaturista píše i scénáře a je úspěšný i jako producent.
Umělecké vlohy si přinesl z rodiny, i otec byl animátor a producent a blízkým příbuzným Matta Groeninga je scénárista a režisér Craig Bartlett. Svou kariéru začal jako novinář, současně se věnoval i kreslení komiksů, které vycházely v novinách a byly vydány i knižně. Kreslené postavičky vzbudily velký zájem a Groeningovy seriály obsadily i hlavní vysílací čas.Kdo je to Matt Groening? Životopis Matt Groening, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Matt Groening

Datum narození: 15.2.1954
Místo narození: Portland, Oregon USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Matt Groening s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Lupus? Znáte termín Dilatace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Nomen omen? Víte, co je to Ionizace?

Klíčová slova: pojem, kdo to je, přesný výraz, kdo je Matt Groening?, popis, přesný význam, Matt Groening, definice, popis, wiki, lexikon, původ slova, význam slova, odborný výraz, slovo, význam

Pojem Matt Groening je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Matt Groening na Youtube

Najít termín Matt Groening ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Matt Groening ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Matt Groening v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Matt Groening například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Matt Groening?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Matt Groening? Kdo to byl Matt Groening? Kdy se narodil Matt Groening? Kde se narodil Matt Groening? Matt Groening je v kategorii umělci. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Matt Groening dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Matt Groening i v jiné kategorii než je umělci.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.