Kdo je to?
Kdo byl Sid Abel? Životopis Sid Abel, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo byl Sid Abel?

Kdo byl Sid Abel? Životopis, informace, biografie, sport

Sid Abel, celým jménem Sidney Gerald Abel, byl hokejový útočník a trenér. Narodil se 22. února 1918 v kanadském městečku Melville.
Svou hráčskou kariéru započal v juniorské soutěži za týmy Melville Millionaires, Saskatoon Wesleys a Flin Flon Bombers. V roce 1938 se připojil k týmu Detroit Red Wings a v prvních dvou sezónách střídal starty za tento tým v NHL a starty v AHL za týmy Pittsburgh Hornets a Indianapolis Capitals. V sezóně 1940–1941 se však definitivně zabydlel v sestavě Detroitu a od roku 1942 již vedl tento tým na ledě jako kapitán.
V letech 1943–1945, během druhé světové války, narukoval do armády. V tomto válečném období hrál za tým Montreal RCAF.
Po válce se vrátil zpět do týmu Detroitu, kde posléze vytvořil elitní formaci spolu s Gordiem Howem a Tedem Lindsayem. Tito tři pak společně táhli celek Detroitu k sedminásobnému prvenství v základní části v řadě. V roce 1949 pak získal Hart Memorial Trophy pro nejužitečnějšího hráče. Zároveň si vysloužil nominaci do All-Star týmu. Poslední dva roky své hráčské kariéry strávil pak v týmu Chicago Black Hawks, kde plnil i roli hrajícího trenéra.
Sid Abel patřil mezi lety 1946–1952 k nejlepším co se týče bodování nejen v rámci týmu, ale i celé soutěže. Je trojnásobným vítězem Stanley Cupu, vždy s týmem Detroit Red Wings, v letech 1943, 1950 a 1951. Celkem čtyřikrát byl vybrán do All-Star týmu celé soutěže. Číslo 12, s nímž mimo jiné hrával, bylo v Detroit Red Wings vyřazeno na projev uznání.
Po ukončení hráčské kariéry se Sid začal věnovat trenérské práci. V sezónách 1952–53 a 1953–54 byl hlavním trenérem chicagských Black Hawks, od sezóny 1957–58 pak působil jako hlavní trenér v týmu Detroit Red Wings. Zůstal až do sezóny 1969–70. V letech 1962–1972 působil v tomto týmu také jako generální manažer. Hokeji však zůstal věrný i poté a v sedmdesátých a osmdesátých letech pracoval jako komentátor rozhlasových a televizních přenosů zápasů Red Wings. V roce 1969 byl uveden do síně slávy NHL. Zemřel 8. února 2000 ve věku 81 let.Kdo byl Sid Abel? Životopis Sid Abel, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Sid Abel

Národnost: kanadská
Datum narození: 22. února 1918
Místo narození: Melville
Datum úmrtí: 8. února 2000

Sdílejte tuto stránku s osobností Sid Abel s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Endokrinologie? Vzpomněli byste si na význam slova Mazanec? Víte co je Základní deska? Znáte definici termínu Kauzalita?

Klíčová slova: zajímavosti, kde se narodil Sid Abel?, biografie, popis, vysvětlení, datum úmrtí, wikipedie, život, národnost, Kdy zemřel Sid Abel, wiki, kdo je Sid Abel?, informace, kdo to je, nežijící, místo narození

Pojem Sid Abel je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Sid Abel zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Sid Abel na Google obrázcích

Hledat frázi Sid Abel ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Sid Abel ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Sid Abel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Sid Abel ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sid Abel například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Sid Abel

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Sid Abel? Kdy se narodil Sid Abel? Kde se narodil Sid Abel? Kdy zemřel Sid Abel? Sid Abel se nachází v sekci Sport

Text napsán pro Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Sid Abel řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sid Abel i v jiné kategorii než je sport.