Kdo je to?
Kdo je Petr Sepeši? Životopis Petr Sepeši, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Petr Sepeši

Kdo je Petr Sepeši? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Zpěvák Petr Sepeši je v myslích mnoha lidí zapsán jako osudový muž a obrovská láska zpěvačky a herečky Ivety Bartošové. Narodil se 23. dubna 1960 v západočeské Aši, kde vyrůstal s matkou Lýdií a mladším bratrem Janem. Vystudoval mechaniku textilních strojů a ihned po absolvování začal pracovat v textilní továrně Tosta Aš.
V pouhých šestnácti letech založil hudební kapelu jménem Apendix, která se však podobně jako další Petrovo kapely zanedlouho rozpadla.
Stejně jako ostatní chlapci v té době musel i Sepeši absolvovat základní vojenskou službu. Tuto povinnost si splnil v Unhošti a po jejím konci se začal vážně zajímat o hudbu. Chodil na hodiny zpěvu a účastnil se různých pěveckých soutěží.
Velký průlom pro jeho kariéru nastal v roce 1978, kdy mu bylo právě osmnáct let. Na Mladé písni v Jihlavě se totiž spřátelil s Petrem Kotvaldem a o pět let později se na tomtéž místě seznámil i s Ivetou Bartošovou.
Začali spolu spolupracovat, nazpívali duet Knoflíky lásky, a především mezi nimi vznikal vztah, který minimálně Ivetu zásadním způsobem ovlivnil po celý zbytek jejího života.
Mezi jejich společné hity patří například písně jako Červenám, Knoflíky lásky, My to zvládnem, Den je krásný, Snad jednou najdu průvodce, Věčné půjčování, málo si mě všímáš a Medové dny.
V roce 1985 byli Petr s Ivetou na turné po Sovětském svazu, nicméně Iveta onemocněla zánětem mandlí. To se stalo důvodem pro ukončení turné a návrat do rodné země. Iveta odjela k rodičům do Frenštátu pod Radhoštěm, zatímco Sepeši nasedl do jejich společného automobilu Škoda 100 a vyrazil na západ Čech za svou matkou. A právě tato cesta se mu stala osudnou.
K matce do Aše dorazil ještě Petr v pořádku, poté si však vyjel za přáteli do Františkových lázní a na této trase 29. července 1985 ve večerních hodinách na železničním přejezdu zemřel. Zemřel v pouhých pětadvaceti letech a jeho matka syna přežila jen o dva roky.
Až po zpěvákově smrti se jeho partnerce Marii Kovalecké narodil syn, který dostal po otci jméno Petr.
V poslední době se i v souvislosti s dokumentárním snímkem Iveta objevuje v médiích diskuse ohledně jejich vztahu. To, že Iveta Sepešiho neskutečně milovala, a že jeho náhlý a tragický odchod poznamenal zpěvačku na celý zbytek jejího života je zřejmé. Byla ale její láska ze strany Sepešiho opětovaná? Podle mnohých pamětníků nikoli. Jejich společný vztah byl údajně velmi napjatý a často vyhrocený. Petr navíc nebyl Ivetě věrný, což dokládá i jeho syn počatý jen pár měsíců před zpěvákovou smrtí.Kdo je Petr Sepeši? Životopis Petr Sepeši, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Petr Sepeši

Národnost: československá
Datum narození: 23. dubna 1960
Místo narození:

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Petr Sepeši sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Síla? Pamatujete si definici pojmu Tragédie? Znáte pojem Úzus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Rekultivace?

Klíčová slova: kdo je Petr Sepeši?, vysvětlení, Petr Sepeši, Petr Sepeši, kde se narodil Petr Sepeši?, hudba, hudba, wikipedie, místo narození, datum narození, národnost, život, kdy se narodil Petr Sepeši?, popis, zajímavosti, životopis

Pojem Petr Sepeši je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Sepeši ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Petr Sepeši ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Petr Sepeši ve Wikipedii

Najít slovo Petr Sepeši ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Petr Sepeši na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Sepeši například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Petr Sepeši?

Teď už víte Kdo je to Petr Sepeši? Kdy se narodil Petr Sepeši? Kde se narodil Petr Sepeši? Petr Sepeši je v sekci Hudba

Kategorie hudba, růžové květy housle, petr Sepeši, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Petr Sepeši řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Sepeši i v jiné kategorii než je hudba.