Kdo je to?
Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis Friedrich Nietzsche, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Friedrich Nietzsche?

Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis, informace, biografie, filozofie

Friedrich Nietzsche (Friedrich Wilhelm Nietzsche) patřil k významným německým filozofům. Kromě toho byl také klasickým filologem, skladatelem a básníkem. Jeho filozofická činnost byla nejdůležitější. Pracoval na univerzitě jako profesor klasické filologie, několik let cestoval, ale v závěru života trpěl duševním onemocněním.
Friedrich Nietzsche byl autorem mnoha významných filozofických děl, která ovlivnila myšlení následujícího století. Nejčastěji zmiňovaným dílem je Tak pravil Zarathustra.Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis Friedrich Nietzsche, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní data o osobě Friedrich Nietzsche

Národnost: německá
Datum narození: 15. října 1844
Místo narození: Röcken u Lützenu
Datum úmrtí: 25. srpna 1900

Tento text (Friedrich Nietzsche) můžete samozřejmě sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Acidofilní mléko? Rozumíte pojmu Popelín? Znáte termín Morfologie? Znáte pojem Pasivní dům?

Klíčová slova: kde se narodil Friedrich Nietzsche?, vysvětlení, datum narození, národnost, wiki, Friedrich Nietzsche, život, filozofie, kdo to je, životopis, místo narození, lexikon, Friedrich Nietzsche, biografie, informace, zajímavosti

Pojem Friedrich Nietzsche je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Friedrich Nietzsche ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Friedrich Nietzsche na Google.cz

Hledat videa s názvem Friedrich Nietzsche na Youtube

Hledat slovo Friedrich Nietzsche ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Friedrich Nietzsche ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Friedrich Nietzsche například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Friedrich Nietzsche?

Nyní již víte Kdo byl Friedrich Nietzsche? Kdy se narodil Friedrich Nietzsche? Kde se narodil Friedrich Nietzsche? Kdy zemřel Friedrich Nietzsche? Friedrich Nietzsche patří do sekce Filozofie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Friedrich Nietzsche například na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Friedrich Nietzsche i v jiné kategorii než je filozofie.