Kdo je to?
Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis Friedrich Nietzsche, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Friedrich Nietzsche?

Kdo to byl Friedrich Nietzsche? Stručný životopis

Friedrich Nietzsche (Friedrich Wilhelm Nietzsche) patřil k významným německým filozofům. Kromě toho byl také klasickým filologem, skladatelem a básníkem. Jeho filozofická činnost byla nejdůležitější. Pracoval na univerzitě jako profesor klasické filologie, několik let cestoval, ale v závěru života trpěl duševním onemocněním.
Friedrich Nietzsche byl autorem mnoha významných filozofických děl, která ovlivnila myšlení následujícího století. Nejčastěji zmiňovaným dílem je Tak pravil Zarathustra.Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis Friedrich Nietzsche, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní informace o osobě Friedrich Nietzsche

Národnost: německá
Datum narození: 15. října 1844
Místo narození: Röcken u Lützenu
Datum úmrtí: 25. srpna 1900

Popis osobnosti Friedrich Nietzsche můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Ferrata? Vzpomenete si na definici slova Nylon? Znáte termín Hornina? Vzpomněli byste si na význam slova Mosaz?

Klíčová slova: filozofie, pojem, význam pojmu, co znamená, popis, synonymum, význam, odborný výraz, slovo, lexikon, co je to Friedrich Nietzsche?, přesný výraz, kdo to je, význam slova, popis, původ slova

Pojem Friedrich Nietzsche je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Friedrich Nietzsche na Youtube

Hledat heslo Friedrich Nietzsche ve Wikislovníku

Najít pojem Friedrich Nietzsche ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Friedrich Nietzsche ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Friedrich Nietzsche například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Friedrich Nietzsche

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Friedrich Nietzsche? Kdo to byl Friedrich Nietzsche? Kdy se narodil Friedrich Nietzsche? Kde se narodil Friedrich Nietzsche? Kdy zemřel Friedrich Nietzsche? Friedrich Nietzsche se nachází v sekci filozofie. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Friedrich Nietzsche řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Friedrich Nietzsche i v jiné kategorii než je filozofie.