Kdo je to?
Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis Friedrich Nietzsche, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Friedrich Nietzsche

Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, filozofie

Friedrich Nietzsche (Friedrich Wilhelm Nietzsche) patřil k významným německým filozofům. Kromě toho byl také klasickým filologem, skladatelem a básníkem. Jeho filozofická činnost byla nejdůležitější. Pracoval na univerzitě jako profesor klasické filologie, několik let cestoval, ale v závěru života trpěl duševním onemocněním.
Friedrich Nietzsche byl autorem mnoha významných filozofických děl, která ovlivnila myšlení následujícího století. Nejčastěji zmiňovaným dílem je Tak pravil Zarathustra.Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis Friedrich Nietzsche, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní data o osobě Friedrich Nietzsche

Národnost: německá
Datum narození: 15. října 1844
Místo narození: Röcken u Lützenu
Datum úmrtí: 25. srpna 1900

Tento text (Friedrich Nietzsche) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Etalon? Víte co je Předsudek? Znáte termín Bowling? Vzpomněli byste si co označuje výraz Letní čas?

Klíčová slova: datum narození, vysvětlení, lexikon, kdo to je, osobnost, Kdy zemřel Friedrich Nietzsche, zajímavosti, národnost, národnost, wiki, kde se narodil Friedrich Nietzsche?, filozofie, popis, kdo je Friedrich Nietzsche?, Friedrich Nietzsche, biografie

Pojem Friedrich Nietzsche je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Friedrich Nietzsche

Hledat pojem Friedrich Nietzsche ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Friedrich Nietzsche ve vyhledávači Qwant

Najít termín Friedrich Nietzsche ve Wikipedii

Vyhledat pojem Friedrich Nietzsche ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Friedrich Nietzsche ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Friedrich Nietzsche například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Friedrich Nietzsche

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Friedrich Nietzsche? Kdy se narodil Friedrich Nietzsche? Kde se narodil Friedrich Nietzsche? Kdy zemřel Friedrich Nietzsche? Friedrich Nietzsche patří do kategorie Filozofie

Kategorie filozofie, anděl , friedrich Nietzsche, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Friedrich Nietzsche řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Friedrich Nietzsche i v jiné kategorii než je filozofie.