Kdo je to?
Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis Friedrich Nietzsche, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Friedrich Nietzsche?

Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis, informace, biografie, filozofie

Friedrich Nietzsche (Friedrich Wilhelm Nietzsche) patřil k významným německým filozofům. Kromě toho byl také klasickým filologem, skladatelem a básníkem. Jeho filozofická činnost byla nejdůležitější. Pracoval na univerzitě jako profesor klasické filologie, několik let cestoval, ale v závěru života trpěl duševním onemocněním.
Friedrich Nietzsche byl autorem mnoha významných filozofických děl, která ovlivnila myšlení následujícího století. Nejčastěji zmiňovaným dílem je Tak pravil Zarathustra.Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis Friedrich Nietzsche, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní informace o osobě Friedrich Nietzsche

Národnost: německá
Datum narození: 15. října 1844
Místo narození: Röcken u Lützenu
Datum úmrtí: 25. srpna 1900

Líbí se stručný životopis s osobou Friedrich Nietzsche? Pak se podělte s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Acidofilní mléko? Vzpomněli byste si co označuje výraz Jádrová omítka? Znáte termín Determinant? Znáte termín Dělitel?

Klíčová slova: lexikon, biografie, život, vysvětlení, nežijící, filozofie, zajímavosti, wikipedie, narození, datum úmrtí, filozofie, Kdy zemřel Friedrich Nietzsche, kdy se narodil Friedrich Nietzsche?, osobnosti, informace, kde se narodil Friedrich Nietzsche?

Pojem Friedrich Nietzsche je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat frázi Friedrich Nietzsche na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Friedrich Nietzsche ve Wikimedia Commons

Najít slovo Friedrich Nietzsche v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Friedrich Nietzsche ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Friedrich Nietzsche ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Friedrich Nietzsche například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Friedrich Nietzsche?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Friedrich Nietzsche? Kdy se narodil Friedrich Nietzsche? Kde se narodil Friedrich Nietzsche? Kdy zemřel Friedrich Nietzsche? Friedrich Nietzsche patří do sekce Filozofie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Friedrich Nietzsche například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Friedrich Nietzsche i v jiné kategorii než je filozofie.