Kdo je to?
Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis Friedrich Nietzsche, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Friedrich Nietzsche?

Kdo to byl Friedrich Nietzsche? Stručný životopis

Friedrich Nietzsche (Friedrich Wilhelm Nietzsche) patřil k významným německým filozofům. Kromě toho byl také klasickým filologem, skladatelem a básníkem. Jeho filozofická činnost byla nejdůležitější. Pracoval na univerzitě jako profesor klasické filologie, několik let cestoval, ale v závěru života trpěl duševním onemocněním.
Friedrich Nietzsche byl autorem mnoha významných filozofických děl, která ovlivnila myšlení následujícího století. Nejčastěji zmiňovaným dílem je Tak pravil Zarathustra.Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis Friedrich Nietzsche, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Základní informace o osobě Friedrich Nietzsche

Národnost: německá
Datum narození: 15. října 1844
Místo narození: Röcken u Lützenu
Datum úmrtí: 25. srpna 1900

Líbí se stručný životopis s osobou Friedrich Nietzsche? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Ergoterapie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Mea culpa? Znáte termín Kolonie? Víte co je Atrium?

Klíčová slova: původ slova, vysvětlení, kdo je Friedrich Nietzsche?, wiki, heslo, etymologie, význam, slovo, lexikon, definice, termín, filozofie, co je to Friedrich Nietzsche?, kdo to je, informace, synonymum

Pojem Friedrich Nietzsche je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Friedrich Nietzsche v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Friedrich Nietzsche na Youtube

Vyhledat termín Friedrich Nietzsche ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Friedrich Nietzsche ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Friedrich Nietzsche například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Friedrich Nietzsche

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Friedrich Nietzsche? Kdo to byl Friedrich Nietzsche? Kdy se narodil Friedrich Nietzsche? Kde se narodil Friedrich Nietzsche? Kdy zemřel Friedrich Nietzsche? Friedrich Nietzsche je v kategorii filozofie. Sepsáno redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Friedrich Nietzsche např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Friedrich Nietzsche i v jiné kategorii než je filozofie.