Kdo je to?
Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis Friedrich Nietzsche, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Friedrich Nietzsche?

Kdo to byl Friedrich Nietzsche? Stručný životopis

Friedrich Nietzsche (Friedrich Wilhelm Nietzsche) patřil k významným německým filozofům. Kromě toho byl také klasickým filologem, skladatelem a básníkem. Jeho filozofická činnost byla nejdůležitější. Pracoval na univerzitě jako profesor klasické filologie, několik let cestoval, ale v závěru života trpěl duševním onemocněním.
Friedrich Nietzsche byl autorem mnoha významných filozofických děl, která ovlivnila myšlení následujícího století. Nejčastěji zmiňovaným dílem je Tak pravil Zarathustra.Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis Friedrich Nietzsche, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní informace o osobě Friedrich Nietzsche

Národnost: německá
Datum narození: 15. října 1844
Místo narození: Röcken u Lützenu
Datum úmrtí: 25. srpna 1900

Popis osobnosti Friedrich Nietzsche můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Ergoterapie? Znáte pojem Akvadukt? Znáte termín Kolonie? Vzpomenete si na definici slova Evoluce?

Klíčová slova: termín, popis, co znamená, přesný výraz, slovo, vysvětlení, význam pojmu, heslo, formulace, kdo je Friedrich Nietzsche?, informace, původ slova, synonymum, význam, definice, etymologie

Pojem Friedrich Nietzsche je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat termín Friedrich Nietzsche ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Friedrich Nietzsche ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Friedrich Nietzsche ve Wikislovníku

Najít slovo Friedrich Nietzsche ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Friedrich Nietzsche například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Friedrich Nietzsche? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Friedrich Nietzsche? Kdo to byl Friedrich Nietzsche? Kdy se narodil Friedrich Nietzsche? Kde se narodil Friedrich Nietzsche? Kdy zemřel Friedrich Nietzsche? Friedrich Nietzsche se nachází v kategorii filozofie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Friedrich Nietzsche dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Friedrich Nietzsche i v jiné kategorii než je filozofie.