Kdo je to?
Kdo je Vendula Příhodová? Životopis Vendula Příhodová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Vendula Příhodová

Kdo je Vendula Příhodová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Vendula Příhodová je česká zpěvačka, divadelní, kabaretní a muzikálová herečka. Příhodová se narodila v moravské obci Tasov nedaleko Žďáru nad Sázavou. Už ve dvanácti letech zvítězila v televizní soutěži Rozjezdy pro hvězdy, kterou moderoval herec Karel Šíp. Poté se objevila v různých televizních pořadech, kde zpívala s kapelou Olympic, Patrola Šlapeto nebo se zpěvákem Petrem Bendem aj.
Po základní škole studovala na gymnáziu ve Velké Meziříčí. Po maturitě na gymnáziu začala studovat muzikálové herectví na JAMU v Brně v ateliéru Jany Janěkové. Během studií vystupovala jako zpěvačka v projektu Floating Castles nebo v Metropolitním symfonickém orchestru Brno.
Po úspěšných studiích se přestěhovala do Prahy a začala hrát v inscenacích a muzikálech, mezi které patří např. Mamma Mia!, Rent, Mauglí, Prezidentky, Pět let zpět, Jesus Christ Superstar a další. Příhodová si postupně zahrála v Divadle Semafor, Divadle Na Orlí, Městském divadle Brno, Hudebním divadle Karlín, Divadle Studio DVA (Starci na chmelu) nebo v Divadle Kalich.
V letech 2005-2008 působila jako vokalistka v hudební kapele Dizzy Heart and Soul of Music. Další tři roky zpívala v kapelách Fly Band a Miss Lizzy (2008-2011) a v letech 2011-2012 v kapele EMJOY. Příhodová od roku 2010 vystupuje v kapelách Pavel Helan Band a Eremy, od roku 2012 v kapele Meteor z Prahy a od roku 2014 zpívá společně s hercem Tomášem Matonohou a pianistou Zdeňkem Králem v kapele SH. S kabaretem Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó vydala v roce 2018 debutové album s názvem Dáma a pes.
Ve velkém finále televizní soutěže Hlas Československá obsadila roku 2014 druhé místo.
Příhodová se objevila v televizních pořadech Dobroty, Hlas Česko Slovenska, Máme rádi Česko, Poslední zhasne nebo 30 let to Šlape.
Spolu s přítelem Tomášem Nisserem má holčičku Josefinu (*2022).Kdo je Vendula Příhodová? Životopis Vendula Příhodová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Vendula Příhodová

Národnost: česká
Datum narození: 18. 11. 1989
Místo narození: Tasov, Československo

Popis osobnosti Vendula Příhodová můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Rotary Club? Pamatujete si definici pojmu Post Bellum? Vzpomněli byste si co označuje výraz Aerosol? Vzpomněli byste si co znamená slovo Fyzika?

Klíčová slova: datum narození, vysvětlení, lexikon, národnost, kde se narodila Vendula Příhodová?, hudba, hudba, wiki, zajímavosti, biografie, popis, Vendula Příhodová, Vendula Příhodová, kdo je Vendula Příhodová?, informace, místo narození

Pojem Vendula Příhodová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vendula Příhodová ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Vendula Příhodová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Vendula Příhodová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Vendula Příhodová na Google.cz

Zkusit najít heslo Vendula Příhodová ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Vendula Příhodová například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Vendula Příhodová?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Vendula Příhodová? Kdy se narodila Vendula Příhodová? Kde se narodila Vendula Příhodová? Vendula Příhodová je v sekci Hudba

Kategorie hudba, zelené housle, vendula Příhodová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Vendula Příhodová kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vendula Příhodová i v jiné kategorii než je hudba.