Kdo je to?
Kdo je Bob Dylan? Životopis Bob Dylan, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Bob Dylan?

Kdo je Bob Dylan? Životopis, informace, biografie, hudba

Bob Dylan, vlastním jménem Robert Allen Zimmermann je americký zpěvák, skladatel a laureát Nobelovy ceny za literaturu. Bob Dylan se narodil ve městě Duluth ve státě Minnesota. Vyrůstal ve městě Hibbing a od malička poslouchat blues a country hudbu. Později ho začal zajímat i rock and roll a začal hrát na kytaru a harmoniku. Během střední školy Hibbing High School hrál Dylan v několika různých kapelách. Po střední škole se přestěhoval do Minneapolisu, kde se přihlásil na University of Minnesota. Během vysoké školy si vymyslel umělecké jméno Bob Dylan podle básníka Dylana Thomase.
Na konci prvního ročníku univerzitu opustil a přesunul se do New Yorku, kde chtěl vidět svůj hudební idol Woodyho Guthrie, který měl na Dylana veliký vliv. Od roku 1961 Dylan začal hrávat po klubech a obdržel nabídku od společnosti Columbia Records. Roku 1962 vyšlo jeho debutové album Bob Dylan, které nebylo moc úspěšné. O rok později nahrál druhé album The Freewheelin‘ Bob Dylan (1963), které bylo naopak velmi úspěšné. Skladby Blowin‘ In the Wind a The Times They Are a-Changin‘ se staly hymnami pro hnutí za občanská práva a hnutí proti válce ve Vietnamu. Během své šedesátileté kariéry Dylan vydal skoro 40 studiových alb. Poslední album Rough And Rowdy Days vyšlo roku 2020.
Bob Dylan za svou kariéru obdržel ceny Grammy, Zlatý Glóbus, Oscara, Pulitzerovu cenu, Prezidentskou medaili svobody (od prezidenta Baracka Obamy) a v roce 2016 Nobelovu cenu za literaturu. Vydal také tři knihy s jeho kresbami a malbami. Dylan má celkem šest dětí.Kdo je Bob Dylan? Životopis Bob Dylan, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Bob Dylan

Národnost: americká
Datum narození: 24. 5. 1941
Místo narození: Duluth, Minnesota, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bob Dylan s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Rh faktor? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vakuum? Víte, co je to Afekt? Znáte termín Afasie?

Klíčová slova: hudba, životopis, biografie, narození, národnost, lexikon, osobnost, wikipedie, kdy se narodil Bob Dylan?, vysvětlení, informace, wiki, život, zajímavosti, hudba, popis

Pojem Bob Dylan je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Bob Dylan

Hledat pojem Bob Dylan ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bob Dylan ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Bob Dylan ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Bob Dylan v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Bob Dylan ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bob Dylan například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Bob Dylan?

Právě jste zjistili Kdo je to Bob Dylan? Kdy se narodil Bob Dylan? Kde se narodil Bob Dylan? Bob Dylan se nachází v sekci Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Bob Dylan dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bob Dylan i v jiné kategorii než je hudba.