Kdo je to?
Kdo je Josh Brolin? Životopis Josh Brolin, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Josh Brolin

Kdo je Josh Brolin? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Josh James Brolin je americký filmový a seriálový herec, podnikatel. Brolin se narodil 12. února 1968 v Santa Monice v Kalifornii. Jeho rodiče jsou Jane Cameronová, divadelní herečka a zástupkyně pro divadelní vzdělávání pro mládež v Kalifornii, a James Brolin, úspěšný filmový a televizní herec. Má jednoho bratra a sestru.
Josh Brolin navštěvoval školu Santa Barbara High School. Hereckou kariéru začal v roce 1985, kdy se objevil v dobrodružném filmu Rošťáci. O rok později vytvořil další velkou roli v dramatu Nářez (1986). V letech 1989-1992 hrál ve westernovém seriálu Mladí jezdci. Zahrál si ještě v seriálech Na západ (2005) a Za hranicí (2022).
Později Brolin dostával menší filmové role. Zlom však přišel až v roce 2007, kdy si zahrál ve filmech Tahle země není pro starý a Americký gangster. Od té doby nemá o větší role nouze. Objevil se v úspěšných snímcích jako Milk (2008) – nominace na Oscara za vedlejší mužskou roli, Opravdová kuráž (2010), Muži v černém 3 (2012), Prodloužený víkend, Gangster Squad – Lovci mafie (2013), Sicario: Nájemný vrah, Everest (2015), Hrdinové ohně (2017), Sicario 2: Soldado (2018) nebo Duna (2021).
Brolin se také proslavil rolí Thanose, antagonisty v sérii filmů Marvel Cinematic Universe. Poprvé se v této roli představil v roce 2014 ve filmu Strážci Galaxie. Od té doby si roli zopakoval ve filmech Avengers: Age of Ultron (2015), Deadpool 2, Avengers: Infinity War (2018) a Avengers: Endgame (2019). Za roli Thanose ve filmu Avengers: Infinity War získal v roce 2019 ocenění The Saturn Awards (Nejlepší herec ve vedlejší roli). Doposud si zahrál ve více než padesáti filmech.
Josh Brolin se doposud oženil již třikrát. Z prvního manželství s herečkou Alice Adair má syna Trevora a dceru Eden. V letech 2004-2013 byl ženatý s herečkou Diane Lane. V roce 2016 se oženil s modelkou Kathryn Boyd, s níž má dcery Westlyn a Chapel.
Brolin je známý svým zájmem o obchodování na burze a své investice veřejně komentuje. Dále se aktivně angažuje v ochraně životního prostředí.Kdo je Josh Brolin? Životopis Josh Brolin, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Josh Brolin

Národnost: americká
Datum narození: 12. 2. 1968
Místo narození: Santa Monica, Kalifornie, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Josh Brolin s jinými lidmina vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Rozvaha? Víte co je Bulimie? Víte co je Interakce? Vzpomněli byste si co označuje výraz Souřadné slovo?

Klíčová slova: biografie, osobnost, Josh Brolin, život, popis, herectví, národnost, herectví, datum narození, informace, narození, vysvětlení, místo narození, kde se narodil Josh Brolin?, zajímavosti, lexikon

Pojem Josh Brolin je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Josh Brolin

Hledat videa s názvem Josh Brolin na Youtube

Hledat slovo Josh Brolin na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josh Brolin ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Josh Brolin v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Josh Brolin ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Josh Brolin například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josh Brolin

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Josh Brolin? Kdy se narodil Josh Brolin? Kde se narodil Josh Brolin? Josh Brolin je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Josh Brolin řekněme například v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josh Brolin i v jiné kategorii než je herectví.