Kdo je to?
Kdo je Olga Matušková? Životopis Olga Matušková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Olga Matušková

Kdo je Olga Matušková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Olga Matušková, rozená Blechová, je česká zpěvačka, filmová a seriálová herečka. Matušková se narodila v Turnově a už v dětství ráda zpívala, učila se hrát na kytaru a později se na Lidové škole umění začala učit hrát na housle. Po základní škole započala studium na Lidové konzervatoři, kde studovala obory zpěv a hra na kytaru. Během studií vystupovala ve skupině Atlantis. Po studiu na konzervatoři založila s Irenou Rezkovou a Jiřinou Menšlovou dívčí skupinu s názvem Krystalky, která později změnila název na Potatoes. Po odchodu Menšlové začala ve 22 letech zpívat v duetu Irena a Olga (1966). Nejčastěji zpívaly v pražském divadle Rokoko. Následně začala spolupracovat jako vokalistka se svým budoucím manželem Waldemarem Matuškou v kapele KTO. Jejich svatba proběhla roku 1976 a o rok později se jim narodil syn Waldemar ml. Roku 1986 manželé emigrovali do USA, kde pořádali koncerty pro krajany a později začala pracovat v realitní kanceláři. Po převratu se častěji vraceli do ČR, kde znovu koncertovali. Naposledy spolu měli vystoupení v roce 2007. Manželství trvalo 33 let až do Matuškovy smrti v roce 2009.
Matušková debutovala ve filmu v roce 1967 ve snímku Hoří, má panenko. Následně si zahrála ve filmech Kulhavý ďábel (1968), Šest černých dívek aneb Proč zmizel Zajíc? (1969), Zatykač na královnu (1973), Zítra to roztočíme, drahoušku…! (1976), „Já to tedy beru, šéfe…! (1977), Trhák (1980), Dobří holubi se vracejí (1988) a další. Matušková se objevila i v epizodní roli seriálu Arabela (1980).
Za svůj život vydala okolo desíti pěveckých alb i spolu se svým manželem. Patří mezi ně např. album A já mu na to hlavou kývám (1976), Niagara (1999), Šťastné Vánoce (2004) a další.Kdo je Olga Matušková? Životopis Olga Matušková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Olga Matušková

Národnost: česká
Datum narození: 2. 10. 1948
Místo narození: Turnov, Československo

Tento text (Olga Matušková) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Robusta? Víte co je Rajský plyn? Znáte definici termínu Ubuntu? Vzpomněli byste si co označuje výraz Jistotní účet?

Klíčová slova: narození, biografie, lexikon, kde se narodila Olga Matušková?, osobnosti, zajímavosti, popis, Olga Matušková, hudba, národnost, osobnost, vysvětlení, místo narození, informace, wikipedie, život

Pojem Olga Matušková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Olga Matušková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Olga Matušková na Youtube

Najít termín Olga Matušková ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Olga Matušková ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Olga Matušková ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Olga Matušková například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Olga Matušková? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Olga Matušková? Kdy se narodila Olga Matušková? Kde se narodila Olga Matušková? Olga Matušková patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, starověké hudební nástroje, olga Matušková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Olga Matušková dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Olga Matušková i v jiné kategorii než je hudba.