Kdo je to?
Kdo je Antonie Formanová? Životopis Antonie Formanová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Antonie Formanová?

Kdo je Antonie Formanová? Životopis, informace, biografie, herectví

Antonie Formanová je česká filmová, divadelní a seriálová herečka. Formanová se narodila v Praze do rodiny scenáristy a psychoterapeutky. Formanová má další dvě starší sestry a jejími dědečky byl slavný česko-americký režisér Miloš Forman a český básník a spisovatel Jiří Stránský. V Praze také navštěvovala místní gymnázium, během kterého začala docházet na amatérský kurz na pražské FAMU. Během kurzu režírovala amatérský studentský film Martin, který vznikl podle jejího námětu (2016). Po maturitě na gymnáziu začala studovat alternativní a loutkové divadlo na pražské DAMU. Bakalářský titul umění získala v roce 2020 za svou roli v divadelní hře Moje nejranější vzpomínka.
V akademickém roce 2020/2021 pokračovala navazujícím magisterským studiem.
V roce 2019 začala hrát v pražském Dejvickém divadle v divadelní hře Játra. Stejně tak působí v improvizační skupině NO A!, kterou založila herečka Simona Babčáková.
Ve filmu debutovala roku 2018 historickým snímkem Dukla 61, kde si zahrála po boku herečky Marthy Issové. Ve stejném roce se objevila opět v historickém filmu, a to ve snímku Balada o pilotovi. Scénář k filmu napsal její dědeček Jiří Stránský. Dále si zahrála ve filmu Barevný sen (2020) a Okupace (2021).
Formanová se objevila v jedné epizodě amerického seriálu The Falcon and the Winter Soldier (2021).Kdo je Antonie Formanová? Životopis Antonie Formanová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Antonie Formanová

Národnost: česká
Datum narození: 30. 6. 1998
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Antonie Formanová? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Privilegium? Rozumíte pojmu Euroval? Znáte pojem Svěrák? Znáte pojem Mikrovlákno?

Klíčová slova: herectví, informace, wikipedie, herectví, popis, osobnost, kdo je Antonie Formanová?, Antonie Formanová, Antonie Formanová, život, národnost, datum narození, kde se narodila Antonie Formanová?, biografie, lexikon, osobnosti

Pojem Antonie Formanová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Antonie Formanová ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Antonie Formanová na Google.cz

Hledat videa s názvem Antonie Formanová na Youtube

Najít slovo Antonie Formanová ve Wikislovníku

Najít výraz Antonie Formanová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonie Formanová například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Antonie Formanová

Právě nyní již víte Kdo je to Antonie Formanová? Kdy se narodila Antonie Formanová? Kde se narodila Antonie Formanová? Antonie Formanová se nachází v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Antonie Formanová dejme tomu např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonie Formanová i v jiné kategorii než je herectví.