Kdo je to?
Kdo je to, byl Osvícenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Osvícenec? Lidé, filozofie

Kdo je to Osvícenec?

Jaký je význam slova Osvícenec? Co to znamená?

Osvícenec je příslušník životního postoje, hnutí a filozofie osvícenství, směru ze 17. století. Osvícenství dalo nový směr evropskému myšlení, odmítlo barokní zaměření na církev a proti tomu postavilo vlastnosti a prostředky lidského jedince, především racionální myšlení, humanizmus a logiku.
Osvícenec je ovlivněn vědeckým pokrokem, vyznává nové estetické, etické a duchovní principy, které se později staly základem pokroku, občanských svobod lidských práv a demokracie.Kdo je to, byl Osvícenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Osvícenec? Lidé, filozofie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Osvícenec? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Babí léto? Víte co je Ekvalizér? Rozumíte pojmu Salko? Vzpomněli byste si co označuje výraz Sledge hokej?

Klíčová slova: definice, přesný výraz, pojem, formulace, kdo je Osvícenec?, význam slova, význam, odborný výraz, původ slova, termín, kdo to je, lexikon, etymologie, informace, filozofie, přesný význam

Pojem Osvícenec je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledejte bez špehování slovo Osvícenec ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Osvícenec ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Osvícenec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Osvícenec ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Osvícenec například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Vysvětlení významu slova Osvícenec, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Osvícenec? Kdo to byl Osvícenec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Osvícenec? Definice pojmu Osvícenec je v kategorii filozofie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete se pokusit také najít výraz, slovo, definici, slovíčko např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než filozofie).