Kdo je to?
Kdo je to, byl Osvícenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Osvícenec? Lidé, filozofie

Kdo je to Osvícenec?

Jaký je význam slova Osvícenec? Co to znamená?

Osvícenec je příslušník životního postoje, hnutí a filozofie osvícenství, směru ze 17. století. Osvícenství dalo nový směr evropskému myšlení, odmítlo barokní zaměření na církev a proti tomu postavilo vlastnosti a prostředky lidského jedince, především racionální myšlení, humanizmus a logiku.
Osvícenec je ovlivněn vědeckým pokrokem, vyznává nové estetické, etické a duchovní principy, které se později staly základem pokroku, občanských svobod lidských práv a demokracie.Kdo je to, byl Osvícenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Osvícenec? Lidé, filozofie

Líbí se vám definice kdo je to Osvícenec? Pak se podělte s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Creme fraiche? Znáte pojem Ikona? Rozumíte pojmu Traktát? Vzpomenete si na definici slova Konzola?

Klíčová slova: formulace, wiki, význam, původ slova, význam slova, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, kdo je Osvícenec?, etymologie, popis, co je to Osvícenec?, co znamená, pojem, definice, přesný význam

Pojem Osvícenec je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Osvícenec v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Osvícenec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Osvícenec ve Wikipedii

Hledat pojem Osvícenec ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Osvícenec ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Osvícenec například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Co znamená Osvícenec? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Osvícenec? Kdo to byl Osvícenec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Osvícenec? Definice pojmu Osvícenec je v sekci filozofie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Osvícenec hledat i v jiných kategoriích (než filozofie).