Kdo je to?
Kdo je to Osvícenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Osvícenec? Lidé, filozofie

Kdo je to Osvícenec?

Jaký je význam slova Osvícenec? Co to znamená?

Osvícenec je příslušník životního postoje, hnutí a filozofie osvícenství, směru ze 17. století. Osvícenství dalo nový směr evropskému myšlení, odmítlo barokní zaměření na církev a proti tomu postavilo vlastnosti a prostředky lidského jedince, především racionální myšlení, humanizmus a logiku.
Osvícenec je ovlivněn vědeckým pokrokem, vyznává nové estetické, etické a duchovní principy, které se později staly základem pokroku, občanských svobod lidských práv a demokracie.Kdo je to Osvícenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Osvícenec? Lidé, filozofie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Osvícenec sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Babí léto? Pamatujete si definici pojmu Alergen? Rozumíte pojmu Ketóza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Grupeto?

Klíčová slova: přesný výraz, vysvětlení, termín, filozofie, původ slova, odborný výraz, heslo, informace, Osvícenec, význam, formulace, wiki, etymologie, lexikon, definice, význam pojmu

Pojem Osvícenec je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít frázi Osvícenec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Osvícenec ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Osvícenec ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Osvícenec na Google.cz

Hledat výraz Osvícenec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Osvícenec například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Osvícenec? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Osvícenec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Osvícenec? Definice pojmu Osvícenec je v kategorii Filozofie

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme taktéž hledat pojem, text, definici, dejme tomu v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než filozofie).