Kdo je to?
Kdo je to, byl Osvícenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Osvícenec? Lidé, filozofie

Kdo je to Osvícenec?

Jaký je význam slova Osvícenec? Co to znamená?

Osvícenec je příslušník životního postoje, hnutí a filozofie osvícenství, směru ze 17. století. Osvícenství dalo nový směr evropskému myšlení, odmítlo barokní zaměření na církev a proti tomu postavilo vlastnosti a prostředky lidského jedince, především racionální myšlení, humanizmus a logiku.
Osvícenec je ovlivněn vědeckým pokrokem, vyznává nové estetické, etické a duchovní principy, které se později staly základem pokroku, občanských svobod lidských práv a demokracie.Kdo je to, byl Osvícenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Osvícenec? Lidé, filozofie

Definici slova Osvícenec můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Creme fraiche? Znáte termín PDA? Rozumíte pojmu Traktát? Víte, co je to Zimnice?

Klíčová slova: etymologie, vysvětlení, odborný výraz, termín, formulace, slovo, přesný výraz, význam slova, popis, informace, význam, význam pojmu, heslo, kdo to je, filozofie, co znamená

Pojem Osvícenec je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Osvícenec

Vyhledat pojem Osvícenec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Osvícenec na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Osvícenec ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Osvícenec ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Osvícenec například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Osvícenec, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Osvícenec? Kdo to byl Osvícenec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Osvícenec? Definice pojmu Osvícenec se nachází v sekci filozofie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme například ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v filozofie.