Kdo je to?
Kdo je to, byl Osvícenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Osvícenec? Lidé, filozofie

Kdo je to Osvícenec?

Jaký je význam slova Osvícenec? Co to znamená?

Osvícenec je příslušník životního postoje, hnutí a filozofie osvícenství, směru ze 17. století. Osvícenství dalo nový směr evropskému myšlení, odmítlo barokní zaměření na církev a proti tomu postavilo vlastnosti a prostředky lidského jedince, především racionální myšlení, humanizmus a logiku.
Osvícenec je ovlivněn vědeckým pokrokem, vyznává nové estetické, etické a duchovní principy, které se později staly základem pokroku, občanských svobod lidských práv a demokracie.Kdo je to, byl Osvícenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Osvícenec? Lidé, filozofie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Osvícenec? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Čtvrtkmen? Víte co je Ringette? Rozumíte pojmu Tropická noc? Vzpomněli byste si co označuje výraz Řapík?

Klíčová slova: popis, heslo, pojem, co znamená, kdo to je, popis, slovo, termín, význam pojmu, wiki, přesný výraz, formulace, etymologie, původ slova, význam, synonymum

Pojem Osvícenec je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Osvícenec zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Osvícenec na Google.cz

Hledat termín Osvícenec ve Wikislovníku

Hledat heslo Osvícenec ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Osvícenec ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Osvícenec například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Vysvětlení významu slova Osvícenec, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Osvícenec? Kdo to byl Osvícenec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Osvícenec? Definice pojmu Osvícenec je v kategorii filozofie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste též hledat výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Osvícenec hledat i v jiných kategoriích (než filozofie).