Kdo je to?
Kdo je to, byl Osvícenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Osvícenec? Lidé, filozofie

Kdo je to Osvícenec?

Jaký je význam slova Osvícenec? Co to znamená?

Osvícenec je příslušník životního postoje, hnutí a filozofie osvícenství, směru ze 17. století. Osvícenství dalo nový směr evropskému myšlení, odmítlo barokní zaměření na církev a proti tomu postavilo vlastnosti a prostředky lidského jedince, především racionální myšlení, humanizmus a logiku.
Osvícenec je ovlivněn vědeckým pokrokem, vyznává nové estetické, etické a duchovní principy, které se později staly základem pokroku, občanských svobod lidských práv a demokracie.Kdo je to, byl Osvícenec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Osvícenec? Lidé, filozofie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Osvícenec sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Babí léto? Vzpomněli byste si na význam slova Krokant? Rozumíte pojmu Salko? Znáte definici termínu Floskule?

Klíčová slova: informace, kdo je Osvícenec?, termín, slovo, přesný výraz, význam, wiki, definice, co je to Osvícenec?, popis, Osvícenec, heslo, význam pojmu, pojem, filozofie, přesný význam

Pojem Osvícenec je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Osvícenec

Vyhledat slovo Osvícenec ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Osvícenec ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osvícenec ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Osvícenec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Osvícenec například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Osvícenec? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Osvícenec? Kdo to byl Osvícenec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Osvícenec? Definice pojmu Osvícenec se nachází v kategorii filozofie. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, text, definici, dejme tomu v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Osvícenec i jinde než v sekci než v filozofie.