Kdo je to?
Kdo je Dakota Fanning? Životopis Dakota Fanning, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Dakota Fanning?

Kdo je Dakota Fanning? Životopis, informace, biografie, herectví

Hannah Dakota Fanning je americká filmová a seriálová herečka a nejmladší herečka, která obdržela cenu Screen Actors Guild Award. Fanning se narodil ve městě Conyers ve státe Goergia. Ke hraní se dostala již v pěti letech, kdy hrála v reklamě na prací prášek (Tide). Dále se na televizních obrazovkách objevila v šesti letech vždy v jedné epizodě amerických seriálů Pohotovost, Ally McBealová, Kriminálka Las Vegas, Všichni starostovi muži a Advokáti (2000). V následujícím roce propůjčila svůj hlas v jedné epizodě animovaného seriálu Griffinovi (2001). Dále si zahrála v seriálech Uneseni (2002), Justice League Unlimited, v jedné epizodě seriálu Přátelé (2004), ve dvou sériích seriálu Psychiatr (2018 a 2020) a seriálu Gen: Lock (2019 a 2021).
Mezi její filmový debut se řadí film Jmenuji se Sam z roku 2001, ve kterém si zahrála dceru slavného herce Seana Penna. Za tuto roli obdržela cenu Screen Actors Guild Award a stala se nejmladším člověkem, který kdy tuto cenu získal. Bylo ji teprve sedm let. Mezi její další známé snímky patří 24 hodin (2002), Kocour (2003), Muž v ohni (2004), Válka světů, Snílek (2005), Šarlotina pavučinka (2006), Hounddog (2007), Tajný život včel (2008), Push, Twilight sága: Nový měsíc (2009), Twilight sága: Zatmění (2010), Twilight sága: Rozbřesk – 2. část (2012), Brimstone (2016), Zůstaň nablízku (2017), Tenkrát v Hollywoodu (2019) a další. Doposud natočila více než 30 filmů.
Po maturitě na střední škole Campbell Hall School v Los Angeles začala studovat specializaci na zobrazení žen v kultuře a filmu na univerzitě Gallatin School of Individualized Arts (2011-14).
V roce 2009 propůjčila svůj hlas hlavní postavičce v animovaném filmu Koralína a svět za tajnými dveřmi.
V pouhých dvanácti letech se stala členkou Academy of Motion Picture Arts and Sciences (nejmladší členka akademie v historii). Její mladší sestra Elle je rovněž herečkou.Kdo je Dakota Fanning? Životopis Dakota Fanning, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Dakota Fanning

Národnost: americká
Datum narození: 23. 2. 1994
Místo narození: Conyers, Georgia, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Dakota Fanning s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Solventnost? Pamatujete si definici pojmu Cui bono? Vzpomněli byste si co označuje výraz Mikroekonomie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Klamavá reklama?

Klíčová slova: národnost, wikipedie, Dakota Fanning, Dakota Fanning, wiki, život, zajímavosti, informace, herectví, životopis, lexikon, vysvětlení, osobnost, místo narození, biografie, herectví

Pojem Dakota Fanning je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Dakota Fanning v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Dakota Fanning ve Wikipedii

Vyhledat termín Dakota Fanning ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Dakota Fanning ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Dakota Fanning ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Dakota Fanning v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Dakota Fanning například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dakota Fanning

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Dakota Fanning? Kdy se narodila Dakota Fanning? Kde se narodila Dakota Fanning? Dakota Fanning patří do sekce Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Dakota Fanning dejme tomu např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dakota Fanning i v jiné kategorii než je herectví.