Kdo je to?
Kdo je Dakota Fanning? Životopis Dakota Fanning, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Dakota Fanning

Kdo je Dakota Fanning? Životopis, informace, biografie, herectví

Hannah Dakota Fanning je americká filmová a seriálová herečka a nejmladší herečka, která obdržela cenu Screen Actors Guild Award. Fanning se narodil ve městě Conyers ve státe Goergia. Ke hraní se dostala již v pěti letech, kdy hrála v reklamě na prací prášek (Tide). Dále se na televizních obrazovkách objevila v šesti letech vždy v jedné epizodě amerických seriálů Pohotovost, Ally McBealová, Kriminálka Las Vegas, Všichni starostovi muži a Advokáti (2000). V následujícím roce propůjčila svůj hlas v jedné epizodě animovaného seriálu Griffinovi (2001). Dále si zahrála v seriálech Uneseni (2002), Justice League Unlimited, v jedné epizodě seriálu Přátelé (2004), ve dvou sériích seriálu Psychiatr (2018 a 2020) a seriálu Gen: Lock (2019 a 2021).
Mezi její filmový debut se řadí film Jmenuji se Sam z roku 2001, ve kterém si zahrála dceru slavného herce Seana Penna. Za tuto roli obdržela cenu Screen Actors Guild Award a stala se nejmladším člověkem, který kdy tuto cenu získal. Bylo ji teprve sedm let. Mezi její další známé snímky patří 24 hodin (2002), Kocour (2003), Muž v ohni (2004), Válka světů, Snílek (2005), Šarlotina pavučinka (2006), Hounddog (2007), Tajný život včel (2008), Push, Twilight sága: Nový měsíc (2009), Twilight sága: Zatmění (2010), Twilight sága: Rozbřesk – 2. část (2012), Brimstone (2016), Zůstaň nablízku (2017), Tenkrát v Hollywoodu (2019) a další. Doposud natočila více než 30 filmů.
Po maturitě na střední škole Campbell Hall School v Los Angeles začala studovat specializaci na zobrazení žen v kultuře a filmu na univerzitě Gallatin School of Individualized Arts (2011-14).
V roce 2009 propůjčila svůj hlas hlavní postavičce v animovaném filmu Koralína a svět za tajnými dveřmi.
V pouhých dvanácti letech se stala členkou Academy of Motion Picture Arts and Sciences (nejmladší členka akademie v historii). Její mladší sestra Elle je rovněž herečkou.Kdo je Dakota Fanning? Životopis Dakota Fanning, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Dakota Fanning

Národnost: americká
Datum narození: 23. 2. 1994
Místo narození: Conyers, Georgia, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Dakota Fanning? Potom se podělte s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Konduktivita? Znáte termín Rostlina? Vzpomněli byste si co označuje výraz Povinné ručení? Víte, co je to Guláš?

Klíčová slova: wiki, osobnosti, kdy se narodila Dakota Fanning?, herectví, Dakota Fanning, osobnost, život, biografie, lexikon, datum narození, zajímavosti, místo narození, Dakota Fanning, herectví, narození, informace

Pojem Dakota Fanning je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Dakota Fanning na Youtube

Najít slovo Dakota Fanning v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Dakota Fanning na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Dakota Fanning ve Wikislovníku

Najít termín Dakota Fanning ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dakota Fanning například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Dakota Fanning?

Právě jste zjistili Kdo je to Dakota Fanning? Kdy se narodila Dakota Fanning? Kde se narodila Dakota Fanning? Dakota Fanning patří do kategorie Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Dakota Fanning třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dakota Fanning i v jiné kategorii než je herectví.