Kdo je to?
Kdo je to, byl Umělec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Umělec? Lidé, umělci

Kdo je to Umělec?

Co znamená a jaký je význam slova Umělec?

Umělec je označení pro osobu, která buď sama různým způsobem vytváří či vykládá nebo provádí umělecké dílo a tato činnost je pro něj zdrojem obživy. Vytváření vlastních děl je pro umělce významnou částí života. Umělec se tedy věnuje činnosti, která není běžná, pojímá ji tvořivě, originálně a individuálně. Může se zabývat uměním výtvarným (malířství, architektura, sochařství a další) nebo múzickým (hudba, zpěv, tanec divadelní umění a podobné). Tvůrce, autor díla se snaží dosáhnout estetického účinku, ovlivnit a duševně obohatit diváky či posluchače.
Umělec se svým dílem usiluje o další rozvoj umění a spolupodílí se na vytváření lidské kultury. Existuje také mnoho lidí, kteří se sami za umělce považují nebo jsou tak nazýváni, ačkoli jejich umělecký přínos je sporný.Kdo je to, byl Umělec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Umělec? Lidé, umělci

Sdílejte tuto stránku se slovem Umělec s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Devalvace? Znáte definici termínu Prednison? Vzpomenete si na definici slova Piperin? Pamatujete si definici pojmu Mrakodrap?

Klíčová slova: synonymum, informace, etymologie, význam, Umělec, přesný výraz, kdo je Umělec?, odborný výraz, co znamená, popis, význam slova, definice, pojem, popis, formulace, umělci

Pojem Umělec je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Umělec v následujících zdrojích

Najít slovo Umělec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Umělec ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Umělec ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Umělec na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Umělec například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Umělec

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Umělec? Kdo to byl Umělec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Umělec? Definice pojmu Umělec je v kategorii umělci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít pojem, slovo, termín, výraz řekněme třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než umělci).

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.