Kdo je to?
Kdo byl King Clancy? Životopis King Clancy, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo byl King Clancy?

Kdo byl King Clancy? Životopis, informace, biografie, sport

Kanadský hokejista, trenér, rozhodčí a manažer. Tím vším se může pochlubit slavný Francis Michael „King“ Clancy. Odehrál celkem 16 sezón v NHL. Oblékal dres za Ottawa Senators a Toronto Maple Leafs. Po odchodu do hokejového důchodu v roce 1937 se stal trenérem Montreal Marrons a současně pískal coby rozhodčí pro NHL. Až do své smrti v roce 1986 pracoval jako manažer svého domovského týmu. V roce 2017 se mu posmrtně dostalo jmenování do 100 nejlepších hráčů NHL v historii.
Jeho otec Tom byl vášnivým fotbalistou, a právě on získal přezdívku „King Clancy,“ kterou po něm podědil právě Frank. Ten začínal svoji hvězdnou kariéru v juniorských týmech v oblasti Ottawy. Ve svém rodném městě honil puk za Senators, kde získal pověst jednoho z nejlepších hráčů ligy. Ačkoliv byl velmi drobné postavy (170 cm a 70 kg), vydobyl si pověst rychlého, neústupného a tvrdého hráče, který podle slov Briana McFariana zahájil snad tisíc soubojů, ze kterých nikdy nevyšel jako vítěz.
V roce 1930 přestoupil ze Senators do Maple Leafs. Tam zůstal až do svého odchodu do důchodu v roce 1937. Na svém kontě měl neuvěřitelných 283 bodů. Poté začal krátce působit jako trenér Montreal Maroons, aby opět naskočil na led, tentokrát jako rozhodčí NHL. Tuto funkci vystřídal pro sezónu 1953-54 jako hlavní trenér Maple Leafs. Následně se usadil na židli asistenta generálního manažera Conna Smythe. Do Hokejové síně slávy byl uveden v roce 1958.
Jeho plodnou životní dráhu přeťal až zdravotní problém v podobě infekce ze žlučníku. Následoval septický šok při operaci, díky kterému v roce 1986 zemřel.Kdo byl King Clancy? Životopis King Clancy, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě King Clancy

Národnost: kanadská
Datum narození: 25. února 1903
Místo narození: Ottawa, Ontario, Kanada
Datum úmrtí: 8. listopadu 1986

Sdílejte tuto stránku s osobností King Clancy s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Wi-fi? Víte, co je to UPS? Vzpomenete si na definici slova Fenomén? Rozumíte pojmu Tlumivka?

Klíčová slova: národnost, zajímavosti, wiki, sport, osobnost, osobnosti, narození, King Clancy, kdy se narodil King Clancy?, wikipedie, vysvětlení, informace, život, lexikon, kdo to je, kde se narodil King Clancy?

Pojem King Clancy je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat frázi King Clancy ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem King Clancy ve Wikislovníku

Hledat slovo King Clancy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem King Clancy ve vyhledávači Qwant

Najít pojem King Clancy ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo King Clancy například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby King Clancy

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl King Clancy? Kdy se narodil King Clancy? Kde se narodil King Clancy? Kdy zemřel King Clancy? King Clancy je v sekci Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka King Clancy řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost King Clancy i v jiné kategorii než je sport.