Kdo je to?
Kdo byl King Clancy? Životopis King Clancy, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

King Clancy

Kdo byl King Clancy? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Kanadský hokejista, trenér, rozhodčí a manažer. Tím vším se může pochlubit slavný Francis Michael „King“ Clancy. Odehrál celkem 16 sezón v NHL. Oblékal dres za Ottawa Senators a Toronto Maple Leafs. Po odchodu do hokejového důchodu v roce 1937 se stal trenérem Montreal Marrons a současně pískal coby rozhodčí pro NHL. Až do své smrti v roce 1986 pracoval jako manažer svého domovského týmu. V roce 2017 se mu posmrtně dostalo jmenování do 100 nejlepších hráčů NHL v historii.
Jeho otec Tom byl vášnivým fotbalistou, a právě on získal přezdívku „King Clancy,“ kterou po něm podědil právě Frank. Ten začínal svoji hvězdnou kariéru v juniorských týmech v oblasti Ottawy. Ve svém rodném městě honil puk za Senators, kde získal pověst jednoho z nejlepších hráčů ligy. Ačkoliv byl velmi drobné postavy (170 cm a 70 kg), vydobyl si pověst rychlého, neústupného a tvrdého hráče, který podle slov Briana McFariana zahájil snad tisíc soubojů, ze kterých nikdy nevyšel jako vítěz.
V roce 1930 přestoupil ze Senators do Maple Leafs. Tam zůstal až do svého odchodu do důchodu v roce 1937. Na svém kontě měl neuvěřitelných 283 bodů. Poté začal krátce působit jako trenér Montreal Maroons, aby opět naskočil na led, tentokrát jako rozhodčí NHL. Tuto funkci vystřídal pro sezónu 1953-54 jako hlavní trenér Maple Leafs. Následně se usadil na židli asistenta generálního manažera Conna Smythe. Do Hokejové síně slávy byl uveden v roce 1958.
Jeho plodnou životní dráhu přeťal až zdravotní problém v podobě infekce ze žlučníku. Následoval septický šok při operaci, díky kterému v roce 1986 zemřel.Kdo byl King Clancy? Životopis King Clancy, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě King Clancy

Národnost: kanadská
Datum narození: 25. února 1903
Místo narození: Ottawa, Ontario, Kanada
Datum úmrtí: 8. listopadu 1986

Popis osobnosti King Clancy můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Hardware? Pamatujete si definici pojmu Komaxit? Vzpomenete si na definici slova Libido? Vzpomněli byste si co znamená slovo Princip?

Klíčová slova: kdo to je, národnost, zajímavosti, kdo je King Clancy?, osobnost, sport, kde se narodil King Clancy?, King Clancy, lexikon, kdy se narodil King Clancy?, popis, nežijící, narození, národnost, život, datum úmrtí

Pojem King Clancy je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo King Clancy ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem King Clancy ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín King Clancy ve Wikipedii

Zkusit najít pojem King Clancy ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz King Clancy ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo King Clancy například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to King Clancy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl King Clancy? Kdy se narodil King Clancy? Kde se narodil King Clancy? Kdy zemřel King Clancy? King Clancy je v sekci Sport

Kategorie sport, gymnastka, king Clancy, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka King Clancy například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost King Clancy i v jiné kategorii než je sport.