Kdo je to?
Kdo byla Kristina Taberyová? Životopis Kristina Taberyová, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Kristina Taberyová

Kdo byla Kristina Taberyová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Scénáristka Kristina Taberyová se narodila 24. července 1951 na Železné Rudě. Jejím bratrem je oblíbený český herec Petr Štěpánek, představitel Jiříka v oblíbené české pohádce Zlatovláska, jehož třetí manželkou je Herečka Zlata Adamovská. Dalším bratrem Kristiny byl dnes již zesnulý herec Martin Štěpánek a její sestrou představitelka Hedviky Valentové z úspěšného seriálu první republika Jana Štěpánková.
Jana však pocházela z prvního manželství Zdeňka Štěpánka, a tak na rozdíl od ostatních sourozenců, jejichž matkou byla Štěpánkova druhá manželka Soňa Grossová, byla dcerou vnučky českého básníka Vítěslava Hálka Eleny Hálkové.
Kristina vystudovala Divadelní fakultu Akademie múzických umění a po úspěšném dokončení DAMU se přesunula do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Odtud posléze přešla do Plzně, kde setrvávala v Divadle Josefa Kajetána Tyla.
Coby režisérka také působila v České televizi. Jakožto režisérka stála často v pozadí, a tak oproti svým sourozencům, hercům, není veřejnosti tak známá. V tom, co dělala, však byla přímo skvělá.
Nelze zde opomenout, že stála u zrodu jedné z největších českých neziskových organizací Člověk v tísni, která vznikla hned na počátku devadesátých let minulého století, tedy těsně po Sametové revoluci.
Kristina Taberyová byla manželkou herce Erika Taberyho, jehož jméno nosí i jeden z jejich společných synů. Druhý dostal jméno Jakub. Erik Tabery junior je český publicista a novinář, šéfredaktor týdeníku Respekt.
Česká režisérka, dramaturgyně a scénáristka zemřela 19. ledna 2023 v Praze ve věku jednasedmdesáti let. Dožila se tedy stejného věku jako její otec, představitel Jana Žižky, Zdeněk Štěpánek.Kdo byla Kristina Taberyová? Životopis Kristina Taberyová, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Kristina Taberyová

Národnost: česká
Datum narození: 24. července 1951
Místo narození: Železná Ruda
Datum úmrtí: 19. ledna 2023

Tento text (Kristina Taberyová) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Ketodieta? Víte co je Methionin? Vzpomenete si na definici slova Zápraží? Vzpomněli byste si co označuje výraz Urbanizace?

Klíčová slova: nežijící, zajímavosti, kdy se narodila Kristina Taberyová?, vysvětlení, biografie, informace, Kristina Taberyová, umělci, život, národnost, osobnost, místo narození, osobnosti, životopis, wikipedie, národnost

Pojem Kristina Taberyová je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Kristina Taberyová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Kristina Taberyová na Youtube

Vyhledat heslo Kristina Taberyová ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Kristina Taberyová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Kristina Taberyová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kristina Taberyová například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Kristina Taberyová?

Nyní již víte Kdo byla Kristina Taberyová? Kdy se narodila Kristina Taberyová? Kde se narodila Kristina Taberyová? Kdy zemřela Kristina Taberyová? Kristina Taberyová se nachází v kategorii Umělci

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Kristina Taberyová řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kristina Taberyová i v jiné kategorii než je umělci.