Kdo je to?
Kdo je Miloš Skalka? Životopis Miloš Skalka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Miloš Skalka

Kdo je Miloš Skalka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Miloš Skalka je český DJ, hudební publicista, moderátor a rozhlasový dramaturg. Skalka se narodil v Praze. Mládí prožil v Černošicích, kde také dal vzniknout prvnímu československému fanklubu amerického zpěváka Elvise Presleyho. Po základní škole studoval na Střední průmyslové škole chemické v Praze. Po maturitě na střední škole se dostal na Vysokou školu ekonomickou. V roce 1969 absolvoval stáž ve Spojených státech amerických. Během stáže se zúčastnil legendárního festivalu Woodstock. Po návratu z USA Skalka přestoupil na Karlovu Univerzu na Fakultu žurnalistiky, kde po několika letech dosáhl na titul PhDr. (doktor filozofie).
Během studií působil jako hudební producent. Po studiích začal pracovat jako novinář. Svými články přispíval např. pro časopisy Květy (redaktor oddělení kultury), Mladý svět, Melodie nebo Signál. V 90. letech chvíli působil jako šéfredaktor.
Skalka dále působil jako moderátor hudebních pořadů v rozhlase a v roce 1989 začal spolupracovat se stanicemi Vltava a Dvojka jako dramaturg a moderátor.
Psal také texty k písním (např. Pretty woman od zpěváka Karla Gotta).Kdo je Miloš Skalka? Životopis Miloš Skalka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Miloš Skalka

Národnost: česká
Datum narození: 26. 8. 1947
Místo narození: Praha, Československo

Popis osobnosti Miloš Skalka můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Environmentalismus? Pamatujete si definici pojmu Kybernetika? Znáte termín Filipovka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Snář?

Klíčová slova: narození, datum narození, wiki, národnost, Miloš Skalka, hudba, lexikon, životopis, osobnost, kde se narodil Miloš Skalka?, biografie, informace, vysvětlení, Miloš Skalka, kdy se narodil Miloš Skalka?, zajímavosti

Pojem Miloš Skalka je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Miloš Skalka

Zkusit najít pojem Miloš Skalka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Miloš Skalka ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Miloš Skalka na Youtube

Zkusit najít heslo Miloš Skalka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Miloš Skalka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Miloš Skalka například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Miloš Skalka? Stručná biografie

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Miloš Skalka? Kdy se narodil Miloš Skalka? Kde se narodil Miloš Skalka? Miloš Skalka je v sekci Hudba

Kategorie hudba, zelené housle, miloš Skalka, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Miloš Skalka kupříkladu ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miloš Skalka i v jiné kategorii než je hudba.