Kdo je to?
Kdo je Bohuslav Svoboda? Životopis Bohuslav Svoboda, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Bohuslav Svoboda

Kdo je Bohuslav Svoboda? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Bohuslav Svoboda je český lékař a politik, bývalý pražský primátor a prezident České lékařské komory.
Vystudoval Lékařskou fakultu na Karlově univerzitě a působil v oboru gynekologie a porodnictví. Většinu své lékařské kariéry strávil ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.
V 90. letech působil jako prezident České lékařské komory. V roce 2003 se stal děkanem 3. Lékařské fakulty na Karlově univerzitě a v té funkci setrval až do roku 2010.
Svou politickou kariéru spojil s Občanskou demokratickou stranou. V roce 2010 kandidoval za tuto stranu v komunálních volbách a stal se primátorem hlavního města Prahy. Jeho primátorství provázely neshody s koaličními partnery, které vyvrcholily v roce 2013, kdy po tajném hlasování, kdy byl odvolán, rezignoval na svou funkci. Ve volbách do pražského zastupitelstva uspěl i v letech 2014, 2018 a 2022.
Ve volbách v roce 2013 se dostal do Poslanecké sněmovny a mandát se mu podařilo obhájit i ve dvou následujících volbách.
Po většinu jeho politické kariéry ho provází trestní stíhání spojené s kauzou Opencard. V roce 2016 byl odsouzen k 2,5leté podmínce, nicméně rozsudek byl nepravomocný. V roce 2022 pak soud Svobodu zprostil viny.Kdo je Bohuslav Svoboda? Životopis Bohuslav Svoboda, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Bohuslav Svoboda

Národnost: česká
Datum narození: 8. února 1944
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Bohuslav Svoboda můžete sdílet s dalšími osobami na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Slabikotvorná souhláska? Vzpomněli byste si co označuje výraz Validace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Physalis? Znáte termín Login?

Klíčová slova: kde se narodil Bohuslav Svoboda?, zajímavosti, národnost, biografie, narození, životopis, Bohuslav Svoboda, datum narození, vysvětlení, kdo je Bohuslav Svoboda?, život, popis, informace, politici, místo narození, osobnosti

Pojem Bohuslav Svoboda je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Bohuslav Svoboda na Google obrázcích

Hledat termín Bohuslav Svoboda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bohuslav Svoboda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Bohuslav Svoboda ve Wikipedii

Hledat frázi Bohuslav Svoboda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohuslav Svoboda například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Bohuslav Svoboda?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Bohuslav Svoboda? Kdy se narodil Bohuslav Svoboda? Kde se narodil Bohuslav Svoboda? Bohuslav Svoboda patří do sekce Politici

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Bohuslav Svoboda řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohuslav Svoboda i v jiné kategorii než je politici.