Kdo je to?
Kdo je Bohuslav Svoboda? Životopis Bohuslav Svoboda, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Bohuslav Svoboda?

Kdo je Bohuslav Svoboda? Životopis, informace, biografie, politici

Bohuslav Svoboda je český lékař a politik, bývalý pražský primátor a prezident České lékařské komory.
Vystudoval Lékařskou fakultu na Karlově univerzitě a působil v oboru gynekologie a porodnictví. Většinu své lékařské kariéry strávil ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.
V 90. letech působil jako prezident České lékařské komory. V roce 2003 se stal děkanem 3. Lékařské fakulty na Karlově univerzitě a v té funkci setrval až do roku 2010.
Svou politickou kariéru spojil s Občanskou demokratickou stranou. V roce 2010 kandidoval za tuto stranu v komunálních volbách a stal se primátorem hlavního města Prahy. jeho primátorství provázely neshody s koaličními partnery, které vyvrcholily v roce 2013, kdy po tajném hlasování, kdy byl odvolán, nucen na funkci rezignovat. Ve volbách do pražského zastupitelstva uspěl i ve volbách v letech 2014, 2018 a 2022.
Ve volbách v roce 2013 se dostal do Poslanecké sněmovny a mandát se mu podařilo obhájit i ve dvou následujících volbách.
Po většinu jeho politické kariéry ho provází trestní stíhání spojené s kauzou Opencard. V roce 2016 byl odsouzen k 2,5leté podmínce, nicméně rozsudek byl nepravomocný. V roce 2022 pak soud Svobodu zprostil viny.Kdo je Bohuslav Svoboda? Životopis Bohuslav Svoboda, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Bohuslav Svoboda

Národnost: česká
Datum narození: 8. února 1944
Místo narození: Praha

Tento text (Bohuslav Svoboda) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Národ? Vzpomněli byste si na význam slova Trdelník? Vzpomněli byste si co znamená slovo Čedič? Znáte definici termínu Parafín?

Klíčová slova: datum narození, národnost, informace, osobnost, místo narození, wiki, život, osobnosti, vysvětlení, Bohuslav Svoboda, biografie, wikipedie, politici, narození, lexikon, popis

Pojem Bohuslav Svoboda je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Bohuslav Svoboda doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Bohuslav Svoboda ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Bohuslav Svoboda ve Wikislovníku

Najít heslo Bohuslav Svoboda ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Bohuslav Svoboda ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Bohuslav Svoboda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohuslav Svoboda například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Bohuslav Svoboda?

Nyní již víte Kdo je to Bohuslav Svoboda? Kdy se narodil Bohuslav Svoboda? Kde se narodil Bohuslav Svoboda? Bohuslav Svoboda se nachází v sekci Politici

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Bohuslav Svoboda kupř. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohuslav Svoboda i v jiné kategorii než je politici.